Προς το περιεχόμενο

Στη δημοσιότητα το εντυπωσιακό trailer του Blade Runner 2049


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ακόμα δεν έχετε κατασταλάξει για το αν ένα sequel στο Blade Runner ήταν καλή ιδέα, το πιθανότερο είναι ότι θα καθίσετε να το δείτε, όπως και να έχει.

Σε αντίθεση με το teaser trailer που είχαμε την ευκαιρία να δούμε τον περασμένο Δεκέμβριο, το πρώτο “κανονικό” trailer της κινηματογραφικής ταινίας Blade Runner 2049 δείχνει πολλά περισσότερα από την επιστροφή του Rick Deckard.

 

Αν και λόγω του μοντάζ, υποδηλώνει ότι ο Ryan Gosling πρόκειται να ζητήσει από τον βετεράνο Blade Runner να του δώσει μία απάντηση στο μεγαλύτερο ερώτημα του πρωτότυπου κινηματογραφικού έπους επιστημονικής φαντασίας, θα χρειαστεί να περιμένουμε μέχρι τις 6 Οκτωβρίου για να μάθουμε αν ο Rick Deckard (Harrison Ford) ήταν ένα ανδροειδές.

 

Η μουσική “πατάει” στην μουσική του Βαγγέλη Παπαθανασίου από το πρωτότυπο –ευτυχώς- και τα περιβάλλοντα, παραπέμπουν στο βροχερό, σκοτεινό σύμπαν που δημιούργησε ο Ridley Scott, αν και υπάρχουν βεβαίως και νέα περιβάλλοντα, περισσότερο φωτεινά αλλά το ίδιο μυστηριώδη. Άραγε ο νέος σκηνοθέτης Denis Villeneuve του Arrival θα καταφέρει να μας μαγέψει, όπως το είχε κάνει το πρωτότυπο, που για αρκετούς αποτελεί την καλύτερη κινηματογραφική ταινία όλων των εποχών; ‘

 

Ορισμένοι, ενδέχεται να έχουν καταλήξει στην απάντηση για το μεγάλο ερώτημα, βασιζόμενοι στην… εμφάνιση και στην ηλικία του Deckard μετά από τόσα χρόνια, αλλά…

 

 

 

Link.png Site: Engadget


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To original είναι έργο τέχνης με όλη τη σημασία της λέξης.

 

Έχω τεράστιες αμφιβολίες για τον πρωταγωνιστή στο επερχόμενο αλλά παρόλα αυτά θα πάω να το δω γιατί το πρώτο παραμένει η αγαπημένη μου ταινία.

 

Στο τρέηλερ μου δινεται η εντύπωση πολύ καλής φωτογραφίας.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αυτο εργο τεχνης δειχνει. ειδικα σε 4Κ ;)

και οποιος λεει η αναλυση δεν παιζει ρολο, ας δει τη μεγαλη διαφορα στα τηλεπαιχνιδια του σκαιHD και του Αντ1HD!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως εχει πει ενας φιλος για το πρωτο bladerunner:

"θες στο σαλονι εναν τοιχο και εναν projectora να το παιζει σε loopa για παντα, να ειναι ενα μονιμο background του χωρου σου"

 

το δευτερο το περιμενουμε, θα το δουμε και μετα θα το κρινουμε...

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι να ηταν ντυμενο με την μουσικη του Βαγγελη ...ακολουθησε παντος τις νοτες του τουλάχιστον στο τρειλερ!Επιφυλάσσομαι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε γραφικοί. Βγήκατε όλοι από το trailer να την θάψετε;

 

Η παλιά ήταν έπος και δεν χωράει αμφιβολίας αυτό. Όμως, η νέα έχει στοιχεία και βάσεις να είναι καλή. Έχει έναν ιδιοφυή, κατά τη γνώμη μου, σκηνοθέτη (αραιβαλ μπιτσιζ), τον scott ως executive producer και ένα αξιόλογο cast. Θεωρώ πως υπήρχαν σίγουρα καλύτεροι του Γκόσλινγκ για τον πρωταγωνιστικό αλλά πέρα από αυτό πιστεύω πως ο Λέτο κάνει πολύ καλά το φρικιό όπου κι αν παίξει. Και από την άλλη έχεις και τον Φορντ που σου "χτυπάει" το αίσθημα της νοσταλγίας (btw εξαιρετικό το σετάρισμα-reveal του στο trailer).

 

Τώρα όσον αφορά το trailer, αυτό που είδα εγώ είναι ότι έχει πολύ ωραία φωτογραφία και μουσική επένδυση. 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παμε τωρα.... ΕΙΝΑΙ ΠΑΤΑΤΑ καμια σχεση με το ΠΑΛΙΟ , παρολο που δεν το εχω δει....

Και παρολο που το original Blade Runner ηταν η μεγαλυτερη απογοητευση οταν βγηκε και μετα απο αρκετα χρονια εγινε  CLASSIC .... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη ρε παιδιά αλλά την πρωτη ταινία την είδα πριν κάτι μηνες και προσωπικά μου φάνηκε τουλαχιστον περίεργη εισάγει κάποιες καινούργιες έννοιες και έχει πρωτοποριακό σενάριο αλλά σαν ηθοποιοί και ερμηνείες ηταν κάπως είναι βέβαια παλιά ταινία αλλά δεν είδα το έπος που ακουω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...