Προς το περιεχόμενο

Στη δημοσιότητα το εντυπωσιακό trailer του Blade Runner 2049


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαβάστε και κανένα βιβλίο βρε. Do androids dream of electric sheep - Philip K. Dick. Η αρχική ταινία (εκπληκτική) βασίστηκε απλά σ' αυτό. Το βιβλίο είναι πολύ περισσότερα. Τώρα για τη συνέχεια χμμμμ.

 

σωστα. αλλα η πραγματικη βαση της ταινιας ηταν αυτο το κομικ:

https://www.youtube.com/watch?v=zXQbuqQ3wU0

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νομίζω ότι από τους νέους ηθοποιούς που -αναγκαστικά- θα έβαζαν, ο Ryan ήταν πολύ καλή επιλογή, έχει δείξει ότι το έχει το δραματικό και θα δώσει μια βαρύτητα στον χαρακτήρα. Επίσης όπως οι προλαλήσαντες θεωρώ ότι έχει πολύ καλή φωτογραφία και μου άρεσε που είδα αργά ή και σταθερά πλάνα. Δυστυχώς μετά τον Cubrick μου είναι δύσκολο να θεωρήσω κάποιον άλλο ισάξιο αλλά ο Dennis δίνει ελπίδες.

 Το βιβλίο ήταν καλό αλλά νομίζω και η ταινία δεν ήταν υποδεέστερη.

 Ελπίζω να είναι μια καλή ταινία σε εποχές ξηρασίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Παιδιά η ταινια ειναι απαισια. To είπε ο Τάκης απο κάτω Πατήσια και ο Μάκης απο Νεάπολη 6 μήνες πριν κυκλοφορήσει η ταινια. Τώρα πως το Internet πήγε απο παγκοσμια πηγή γνώσης σε ενα συνοθυλευμα απο μιζερα παιδακια που δεν κανουν τιποτα αλλο απο το να κράζουν τα πάντα, θα το εξετάσουμε το 2047 στην επομενη ταινια του James Cameron, με τίτλο Being a Complete Douchebag: The Quest for the Biggest Idiot on the Internet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρνητικό στοιχείο για την ταινία ο Ryan Gosling.... για κάποιο λόγο δεν μπορώ να δω ταινία που να παίζει αυτός ο τύπος.

μόνο γυναίκες μπορούν να τον δουν και μάλιστα όχι για τις υποκριτικές του ικανότητες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με άρεσε το τρέηλερ, εξαιρετική φωτογραφία, πολύ ωραία μουσική φόρος-τιμής σε Βαγγέλη και γενικά καλή αίσθηση που δεν είναι κόπι-πέηστ του αρχικού.Λογικό βέβαια διότι είναι sequel,όχι remake.

 

Btw:Για να μην μας κατακρίνουν οι "ειδικοί" εδώ, έχω διαβάσει ανάμεσα σε άλλα το DADoES και το Neuromancer,είδα το αρχικό και γενικά δεν είμαι ξένος με το cyberpunk.Ελπίζω να περνάω τις εξετάσεις για να έχω δικαίωμα να με αρέσει... :rolleyes:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φτάσει το masterpiece είναι αδύνατο. Παρά ταύτα, θεωρώ ότι η ταινία θα είναι άνω του μετρίου.

 

Καλός ο Gosling, αλλά η φυσιογνωμία του δεν ταιριάζει καλά σε μια τέτοια ταινία (δική μου άποψη βέβαια). Θα ήθελα κάποιον του οποίου το πρόσωπο να φωνάζει ότι είναι έτοιμος για όλα για να φτάσει στην αλήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με άρεσε το τρέηλερ, εξαιρετική φωτογραφία, πολύ ωραία μουσική φόρος-τιμής σε Βαγγέλη και γενικά καλή αίσθηση που δεν είναι κόπι-πέηστ του αρχικού.Λογικό βέβαια διότι είναι sequel,όχι remake.

 

Ακριβώς αυτό. Σε μια συνέντευξη ο Dennis είπε ότι προσπαθούν να δώσουν τη δική τους ταυτότητα ενώ παράλληλα να παραμείνουν πιστοί στην πρώτη ταινία.

 

http://variety.com/2017/film/news/blade-runner-2049-denis-villeneuve-dune-details-1201984308/

 

I think the movie we are doing, we will need to find our own identity and territory, and at the same time be faithful and linked to the first project,” Villeneuve says. “It’s that equilibrium we are trying to find.

 

Πράγμα το οποίο το βρίσκω πολύ σωστό όταν το πρώτο βγήκε 35 χρόνια πριν. 

 

 

Μακάρι να τα καταφέρουν και να δούμε ένα αριστούργημα. Ο σκηνοθέτης και το cast έχουν αυτές τις δυνατότητες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το δω με τη μια αν και ο Γκοσλινγκ δεν μου αρεσει και τον Βιλνεβ τον θεωρω υπερεκτιμημενο. Επειδη  βαζει κατι ευρωπαικες πινελιες δηλαδη και δεν ειναι μπαμ μπουμ εγινε και μεγαλος σκηνοθετης μη χεσω, ok. Κατι πηρε το ματι μου και για ριμπουτ του ντιουν απο τον ιδιο. Δεν κρινω χωρις να δω κατι. Ελπιζω να εκπλαγω ευχαριστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεταφορά του "Ηλεκτρικού Προβάτου" στο σινεμά (τότε), ήταν καταπληκτική (όσο μπορούσε να γίνει - συνήθως το βιβλίο είναι 300% καλύτερο απ' την ταινία) και το "BLADERUNNER" έγινε μια απ' τις τοπ-5 καλύτερες ταινίες της ταινιοθήκης μου...

 

...Τώρα, "ξαναγεννιέται"... και δείχνει ΠΕΡΙΕΡΓΩΣ ΓΙΑ ΣΥΓΧΡΟΝΟ "remake" ή "sequel"... πραγματικά δείχνει καλό! (Περίεργο, διότι "συνήθως" Π*ΔΟΥΝ τις παλιές ταινίες όταν τις ξαναπιάνουν)...

Εύχομαι να είναι ΕΣΤΩ 50% τόσο εκπληκτικό, όσο το παλιό. Αν είναι (έστω 50%), θα το καταφχαριστηθώ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σας αρέσει ο Gosling γιατί κόβουν φλέβες οι γκόμενες σας;  :devil:  Ο τύπος γαμάει σαν ηθοποιός και πραγματικά δεν ξέρω αν θα είναι καλή η ταινία σε σχέση με την πρώτη (που και αυτή είχε τα πιασιάρικα της σε σχέση με το βιβλίο) αλλά σίγουρα θα είναι από τις τοπ εφόσον παίζει ο Gosling. Το πως θα το συνδέσουν με τον Ford δεν είμαι σίγουρος. Είναι και της μόδας να κάνει cameo τελευταία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...