Προς το περιεχόμενο

Το Android κινητό με τις περισσότερες πωλήσεις στον κόσμο το Q1 ήταν το Oppo R9s


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνώ απόλυτα fulgore. Όσο και για τις υπόλοιπες κινέζικες μάρκες φαντάζομαι μόλις κάνουν το άνοιγμα τους σε παγκόσμιες αγορές, Apple Samsung αλλά και Huawei θα έχουν πολύ πιο δύσκολο ανταγωνισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα fulgore. Όσο και για τις υπόλοιπες κινέζικες μάρκες φαντάζομαι μόλις κάνουν το άνοιγμα τους σε παγκόσμιες αγορές, Apple Samsung αλλά και Huawei θα έχουν πολύ πιο δύσκολο ανταγωνισμό.

Ποτε ! Δεν θα γινει αυτο... Σε επιπεδο κερδων η apple θα τους τρωει ολους περασε το 90% απο τις παγκοσμιες πωλησεις κινητων...δηλαδη φαντασου το 10% το μοιραζεται ολη η κοινοτητα του android. Κανεναν δεν ενδιαφερει τι μνημη και τι cpu φοραει το iphone... αντιθετα με το android...με οικονομικα μεγεθη το android ειναι η εκφραση τησ απολυτης κατακερματοποιησης. Αν ειχαν να διαθεσουν 700-800 απο εκεινους που διαθετουν 250-300 το 95% θα επαιρνε iphone... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά σύμφωνα με την λίστα σε πιάνει δέος βλέποντας τα 2 πρώτα να είναι οι ναυαρχίδες με τα πολλά χρήματα απόκτησης της apple κ μετά την oppo η sammy με την μπλεμπα.

Ώρε τι τζίρος ρε παιδί μου;τι τζιρος!

Πέραν αυτού οι Κινέζοι κατασκευαστές έχουν τέτοια χαοτική αγορά κ υπό ανάπτυξη κιόλας που καρφί δε τους καίγεται να βγούν παγκόσμιος σε αγορές όπου θα πρέπει να χτυπηθούν με καθιερωμένους κατασκευαστές με δασμούς φόρους κ.α. μέσα θα μπουν κ το ξέρουν.

Ευρώπη;πια Ευρώπη;μεγάλη ιδέα έχουμε μου φαίνεται για τον εαυτό μας κ την αγορά στο σύνολο όλων των κρατών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε ! Δεν θα γινει αυτο... Σε επιπεδο κερδων η apple θα τους τρωει ολους περασε το 90% απο τις παγκοσμιες πωλησεις κινητων...δηλαδη φαντασου το 10% το μοιραζεται ολη η κοινοτητα του android. Κανεναν δεν ενδιαφερει τι μνημη και τι cpu φοραει το iphone... αντιθετα με το android...με οικονομικα μεγεθη το android ειναι η εκφραση τησ απολυτης κατακερματοποιησης. Αν ειχαν να διαθεσουν 700-800 απο εκεινους που διαθετουν 250-300 το 95% θα επαιρνε iphone... 

 

Λαϊκ βρε μπαγάσα γιατί αυτή τη στιγμή είχα την ανάγκη να ήμουν σε ένα γραφικό νησάκι και να έπινα τα ούζα μου. Σε ευχαριστώ που μου κάλυψες αυτό το κενό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ρε παιδιά, κάποιος να το πει στον Τσίπρα όσο είναι ακόμη στην Κίνα, ν κάνει κονέ με τον Οππο  να τα φέρουν επίσημα στην Ελλάδα! Ευκαιρία είναι τώρα. Όπως έκανε τον Πειραιά πύλη εισόδου για την Ευρώπη στους Κινέζους, ας ανοίξει αυτή η πόρτα κ για την Όππο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν μου άρεσε η συγκεκριμένη εταιρεία, είναι η Apple της Κίνας, δεν έχει καν δυνατά τηλέφωνα, απλά είναι designατα και για αυτό αγοράζουν. Όσο για την θέση της , αυτό αποδεικνύει πόσο σημαντική είναι η κινεζική αγορά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα oppo δεν πολυ ερχονται στην Ευρωπη, ουτε τα vivo, αυτα που ολοι ξερουμε εδω ειναι τα oneplus.

 

Η BKK πλακα πλακα, αν μαζεψεις τις πωλησεις απο ολες τις θυγατρικες της, πρεπει να φτανει τις HUAWEI/APPLE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To oppo είναι κινητό όμοιο σαν όψη μπρος και πίσω με το iphone και φοράει ανδροειδές...αλλά εδώ που τα λέμε δεν το έχω δει ποτέ στην αγορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειδικα η apple δε νοιαζεται ουτε για περησοτερους πυρηνες ουτε για περησοτερα πιξελ καμερας η αλους φακους διπλους η για περησοτερη μνημη ραμ η μεγαλυτερη μπαταρια η μεγαλυτερες οθονες η amoled οθονες...ΓΕΛΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΤΡΕς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω παρατηρήσει να κάνουν δειλά δειλά (ή όχι και τόσο δειλά πλέον)την εμφάνισή τους Huawei κατά πρώτον και Xiaomi κατά δεύτερον,οσον αφορά Κινέζους κατασκευαστές. Αλλά κάτι Oppo,κάτι Zopo, κάτι ZTE πουθενά. Ίσως τους βάζουν θήκες και δεν τα παίρνουμε χαμπάρι!

 

αν συγκρίνουμε oppo με zopo άστο καλύτερα :) 

 

είναι ακριβά τα oppo οπότε και λογικό να μην τα βλέπεις εδώ 

σαν καθαρά specs να το δεις (δε σου λέω για το αν έχουν π.χ. ανώτερη κάμερα) ε δε θα δώσει κάποιος από εδώ εύκολα τα 400 (πάνω κάτω) για να πάρει κάτι με snapdragon 625 , θα τα δώσει σε xiaomi mi5s/6 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...