Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S8 / S8+ Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ποιο ωραίο κινητό που εχω πιάσει στα χέρια μου μαζί με το iphone7.

Αυτο που με χαλάει ειναι το lag που έχει και στο xda αναφέρουν πως δεν "ξυπνάει".

Πιθανόν λογο έλλειψης home button.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό τη στιγμή έχω το S8+ και το Oneplus 3T.

 

Ναι το S8+ είναι ένα κόσμημα, αλλά το 3Τ είναι αυτό που λέμε buttery smooth. Δεν το βλέπεις αυτό στο S8+ δυστυχώς.

 

Τρομερή κατασκευή, ομορφιά, ωραία κάμερα και οθόνη, αλλά μέχρι εκεί, τουλάχιστον για εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε βαθος χρονου ομως η εννοια του κοσμηματος και η ολη αισθηση του premium γινεται σκουπιδια οταν βλεπει ο χρηστης την συμπεριφορα του κινητου να ειναι αυτη που ειναι.

 

Και το προηγουμενο s7 και ειδικα το S7 edge κοσμηματα ηταν περυσι,αλλα και αυτα δυστηχως δεν ηταν χωρις τα θεματακια τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε βαθος χρονου ομως η εννοια του κοσμηματος και η ολη αισθηση του premium γινεται σκουπιδια οταν βλεπει ο χρηστης την συμπεριφορα του κινητου να ειναι αυτη που ειναι.

 

Και το προηγουμενο s7 και ειδικα το S7 edge κοσμηματα ηταν περυσι,αλλα και αυτα δυστηχως δεν ηταν χωρις τα θεματακια τους.

+1

Θελω να δω το νεο iphone με oled και ip68.Μονο τοτε θα παρω iphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1

Θελω να δω το νεο iphone με oled και ip68.Μονο τοτε θα παρω iphone.

Να σου πω την αληθεια το burn in στις oled δεν μαρεσει καθολου μονο και μονο στην ιδεα για κινητο που θες να το κρατησεις για καιρο(εστω και 2 χρονια ξερω γω).

 

Οσο για τα περι Ios εχει τα κακα του το κλειστο λειτουργικο και το βαρετο Ios να λεμε την αληθεια,αλλα οταν βλεπεις συσκευη του 2015 να συμπεριφερεται τοσο καλα και να ''παταει'' κατω ναυαρχιδα του 2018 με τον κορυφαιο snapdragon 835 τοτε ειναι να απορεις για το ποσα χρηματα πρεπει να δινει καποιος σε android συσκευη.

Για μενα android πανω απο 400ευρω δεν αξιζει καποιος να αγοραζει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε βαθος χρονου ομως η εννοια του κοσμηματος και η ολη αισθηση του premium γινεται σκουπιδια οταν βλεπει ο χρηστης την συμπεριφορα του κινητου να ειναι αυτη που ειναι.

 

Και το προηγουμενο s7 και ειδικα το S7 edge κοσμηματα ηταν περυσι,αλλα και αυτα δυστηχως δεν ηταν χωρις τα θεματακια τους.

Ουσιαστικά αυτό λέω και εγώ με το μήνυμα μου.

 

Στο S8+ νιώθεις το κόμπιασμα, ειδικά όταν έχεις και το άλλο στα χέρια σου.

 

Θεωρώ ότι το Oneplus προσφέρει καλύτερη συνολική εμπειρία χρήσης.

 

Βέβαια αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι η πλειοψηφία του κόσμου δεν μπορεί να αντιληφθεί ότι ένα κινητό έχει lag, stuttering ή/και frame drops.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουσιαστικά αυτό λέω και εγώ με το μήνυμα μου.

 

Στο S8+ νιώθεις το κόμπιασμα, ειδικά όταν έχεις και το άλλο στα χέρια σου.

 

Θεωρώ ότι το Oneplus προσφέρει καλύτερη συνολική εμπειρία χρήσης.

 

Βέβαια αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι η πλειοψηφία του κόσμου δεν μπορεί να αντιληφθεί ότι ένα κινητό έχει lag, stuttering ή/και frame drops.

1)Αναλογα την χρηση που κανει ο καθενας

 

2)και να καταλαβεις τα οποια μικρο κολληματα δεν δινεις σημασια γιατι σκεφτεσαι οτι εχεις δωσει μια περιουσια και αυτο ποναει ψυχολογικα. Ουτε φυσικα θα το πεις στους αλλους για να μην σε κοροιδεψουν.

 

Για μενα προσωπικα ηταν μεγαλο λαθος της εταιρειας που εκανε εκπτωσεις στις μπαταριες ενω αυξησε αισθητα την τιμη των συσκευων.

 

galaxy s7 edge επισημη αρχικη τιμη τα 800-830ευρω.

galaxy s8 plus  επισημη αρχικη τιμη τα 930ευρω.

 

Και ποια ειναι η τρομερη βελτιωση περαν της (ultrawide στην ουσια)οθονης?Καμια απολυτως?

Α ξεχασα νεοτερος επεξεργαστης και 64gb αποθηκευτικου χωρου.

 

Τετοιες αλλαγες αν τις εκανε η αλλη γνωστη εταιρεια(περαν των υψηλων τιμων)10 στα 12 σχολια θα ηταν κραξιμο και κοροιδιες.

 

 

Οσο για το Oneplus3t για την ιστορια φοραει νεοτερη εκδοση 7.1.1 απο τελη του 2016 απο οτι η τελευταια νεοτερη ναυαρχιδα που ζηταει τα διπλασια χρηματα το Galaxy s8.

Αλλα ειπαμε οτι και εδω κανενα παραπονο μην χαλασουμε την εικονα στην αγαπητη μας Samsung.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα ασχοληθω με εξυπνακηδες του τυπου σαμυ ΔΕΝ.εχω ξοδεψει μια περιουσια σε smartphones και μπορω να εκφερω μια ολοκληρωμενη αποψη εχοντας περασει απο τα χερια μου οι ναυαρχιδες ολων των εταιριων.τα Iphone πλεων δεν εχουν τιποτα να προσφερουν και μετα το galaxy s6 edge δεν υπαρχει ανταγωνισμος.  Το κινητο ειναι οργασμος των αισθησεων!

έχοντας s7 edge,έχω πάθει κι εγώ οργασμό...όχι των αισθήσεων αλλά του νευρικού μου συστήματος....ψιλολαγκ,κομπιάσματα,απίθανες αργοπορίες!!... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αληθεια το burn in στις oled δεν μαρεσει καθολου μονο και μονο στην ιδεα για κινητο που θες να το κρατησεις για καιρο(εστω και 2 χρονια ξερω γω).

 

Οσο για τα περι Ios εχει τα κακα του το κλειστο λειτουργικο και το βαρετο Ios να λεμε την αληθεια.

Να σου πω το burn in το εχω πανω στη μπάρα ομως ειναι ανεπεσθητο (εχω το i9506).Λατρεύω τα χρώματα της.

 

Το ios ειναι πολύ "κλειστό" και μου τη δίνει που οτι χρειάζεται το κάνεις μονο με iTunes.

Όμως δουλεύει και μετα απο 4 χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να την ακούτε την Samsung:

 

We care deeply about your privacy. So we put in place effective mechanisms that prevent unwanted snooping, while making it surprisingly convenient for you. There’s iris scanning for airtight security

 

Iris scanner locking Samsung’s Galaxy S8 is laughably easy

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να την ακούτε την Samsung:

 

We care deeply about your privacy. So we put in place effective mechanisms that prevent unwanted snooping, while making it surprisingly convenient for you. There’s iris scanning for airtight security

 

Iris scanner locking Samsung’s Galaxy S8 is laughably easy

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1)Αναλογα την χρηση που κανει ο καθενας

 

2)και να καταλαβεις τα οποια μικρο κολληματα δεν δινεις σημασια γιατι σκεφτεσαι οτι εχεις δωσει μια περιουσια και αυτο ποναει ψυχολογικα. Ουτε φυσικα θα το πεις στους αλλους για να μην σε κοροιδεψουν.

 

Για μενα προσωπικα ηταν μεγαλο λαθος της εταιρειας που εκανε εκπτωσεις στις μπαταριες ενω αυξησε αισθητα την τιμη των συσκευων.

 

galaxy s7 edge επισημη αρχικη τιμη τα 800-830ευρω.

galaxy s8 plus  επισημη αρχικη τιμη τα 930ευρω.

 

Και ποια ειναι η τρομερη βελτιωση περαν της (ultrawide στην ουσια)οθονης?Καμια απολυτως?

Α ξεχασα νεοτερος επεξεργαστης και 64gb αποθηκευτικου χωρου.

 

Τετοιες αλλαγες αν τις εκανε η αλλη γνωστη εταιρεια(περαν των υψηλων τιμων)10 στα 12 σχολια θα ηταν κραξιμο και κοροιδιες.

 

 

Οσο για το Oneplus3t για την ιστορια φοραει νεοτερη εκδοση 7.1.1 απο τελη του 2016 απο οτι η τελευταια νεοτερη ναυαρχιδα που ζηταει τα διπλασια χρηματα το Galaxy s8.

Αλλα ειπαμε οτι και εδω κανενα παραπονο μην χαλασουμε την εικονα στην αγαπητη μας Samsung.

τετοιες αλαγες κανει απο το 6 και μετα ,ο λογος που εφυγα απο την apple ,οσο για τα προβληματα μετα απο ενα χρονο χρηση τα ψαχνω ακομα στο s7edge μου βεβαια το εχω 11 μηνες ισως μετα απο 12 να ξεκινανε,Αληθεια παντως, η διαφορες του s7edge me s8 ειναι μηδαμινες (διπλη καμερα επρεπε να εχει οπωσδηποτε ) και αυτο οφειλεται κατα την αποψη μου στο ερχομενο note 8 (μην αρχισετε παλι περι βομβες καταντησε βαρετο) οσο για την τιμη ναι βλακεια αλλα μεσα σε εναν μηνα επεσε στα 650 ε κατι που πλεον ειναι λογικο αν σκεφτει κανεις οτι η huawei πουλαει 930 (αστειο )

Επεξ/σία από slk200gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι απο ασφάλεια τρύπια είναι ολα. Μονο τα BlackBerry κραταν καλά.

Τα ποια; 

giphy.gif

 

Αυτή τη στιγμή τα μόνα δημοφιλή Smartphone που έχουν την καλύτερη ασφάλεια είναι τα iPhone είτε αρέσει είτε όχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...