Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S8 / S8+ Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Το ios ειναι πολύ "κλειστό" και μου τη δίνει που οτι χρειάζεται το κάνεις μονο με iTunes.

Όμως δουλεύει και μετα απο 4 χρονια.

 

Το itunes (το app εννοώ) παίζει να έχω και 2 χρόνια να το χρησιμοποιήσω στο mac για να συνδέσω το τηλέφωνο... Πρακτικά δεν το χρειάζεσαι πλεον με όλες τις cloud υλοποιήσεις. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το itunes (το app εννοώ) παίζει να έχω και 2 χρόνια να το χρησιμοποιήσω στο mac για να συνδέσω το τηλέφωνο... Πρακτικά δεν το χρειάζεσαι πλεον με όλες τις cloud υλοποιήσεις. 

Μερικοί έχουν μείνει στις εποχές του 3GS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ποια; 

giphy.gif

 

Αυτή τη στιγμή τα μόνα δημοφιλή Smartphone που έχουν την καλύτερη ασφάλεια είναι τα iPhone είτε αρέσει είτε όχι. 

ΧΑΧ. Ναι μονο που στο ιδιο λινκ για το χακ στο iris scanner αναφερει πως εσπασαν το touch ID το 2013, ΠΡΙΝ 4 ΧΡΟΝΙΑ

 

As Starbug demonstrated in 2013, fingerprints can be casually collected off of water glasses and used to fool the Touch ID mechanism Apple built into iPhones

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το itunes (το app εννοώ) παίζει να έχω και 2 χρόνια να το χρησιμοποιήσω στο mac για να συνδέσω το τηλέφωνο... Πρακτικά δεν το χρειάζεσαι πλεον με όλες τις cloud υλοποιήσεις.

 

Ναι για μουσική και βίντεο.

Για ολα τα υπόλοιπα που αφορούν ποιο προσωπικά δεδομένα ειναι απαγορευτική η οιαδήποτε cloud εφαρμογή.

 

Τα iPhone εχουν καλή ασφάλεια κλοπής οχι υποκλοπής.

Σε θέμα υποκλοπής έρχεται πρωτη η BlackBerry για mainstream χρήστες.

Απο κει και πέρα πάμε σε άλλα επίπεδα ασφαλείας.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπιασα στα χέρια μου s8 και s8+(είμαι κάτοχος s7 edge)... πραγματικά δεν είδα κάτι τοοοοσο καινοτόμο πια σε σχέση με το s7 edge ώστε να με ωθήσει στην αγορά του... το lag που αναφέρετε μερικοί είναι για γέλια απλά από το s7 και μετά ΔΕΝ υπάρχει lag και ειδικά με Nougat. Κάμερα έχοντας και το edge μου και το s8 οι ίδιες σχεδόν. Ταχύτητα καμιά μεγάλη βελτίωση, ταχύτατα πάντως και τα 2. Θήκες για το s8 δεν ξέρω, στο edge μου εχω σιλικόνης διάφανη λεπτή πολύ, ούτε καν φαίνεται ότι την φοράει, έχει πέσει πολλές φορές δεν έπαθε το παραμικρό. Αυτό που δεν μπόρεσα να δω επειδή ήμουν σε κατάστημα ήταν η μπαταριά πήγα στην διαχείριση και έλεγε ότι κρατάει 25 ώρες full. Στο edge αν δεν κάνω λάθος είναι 34+. Κάτι υποκειμενικό εντελώς είναι ότι δεν μου αρέσει η προσπάθεια των εταιρειών να κανουν οθόνες δίχως πλαίσια, για εμένα το s7 edge ήταν το ιδανικό μου όριο σε οθόνη(perfection). Μετά την 7.0 που πήρε και έχει γίνει ακόμα καλύτερο ιδικά η κάμερα... δεν υπάρχει λόγος ασυζητητί να πάρω s8 θα μείνω με το s7 edge μου για 2 χρονια ακόμα... άλλωστε δεν είμαι fan του AntuTu...(πιο την έχει μεγαλύτερη), τηλέφωνα και sms θέλω να κάνω και λίγο social. Συμπέρασμα για εμένα εντελώς υποκειμενικό s8 & s8+ skip them and wait for s9 ή άλλη μάρκα που θα σε ικανοποιεί. Οπότε i skip it.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπιασα στα χέρια μου s8 και s8+(είμαι κάτοχος s7 edge)... πραγματικά δεν είδα κάτι τοοοοσο καινοτόμο πια σε σχέση με το s7 edge ώστε να με ωθήσει στην αγορά του...

 

από το s7 και μετά ΔΕΝ υπάρχει lag

Κάμερα έχοντας και το edge μου και το s8 οι ίδιες σχεδόν.

Ταχύτητα καμιά μεγάλη βελτίωση, ταχύτατα πάντως και τα 2.

 

δεν υπάρχει λόγος ασυζητητί να πάρω s8 θα μείνω με το s7 edge μου για 2 χρονια ακόμα...

άλλωστε δεν είμαι fan του AntuTu...(πιο την έχει μεγαλύτερη),

τηλέφωνα και sms θέλω να κάνω και λίγο social.

Αφου ησουν τοσο ικανοποιημενος απο το τωρινο σου κινητο σε ολα,για ποιο λογο κοιταζες σε αλλο κινητο,ειδικα με τοσο απλη χρηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο s7 σε s8 δεν υπάρχει λόγος μετάβασης.

Πιστεύω πως αυτη τη στιγμή η καλύτερη αγορά ειναι το s7 και το 3Τ (αν κάποιος δεν εχει θεμα με το μέγεθος του).Όμως ειναι ενα μεγαλο + το ip68 του s7 για μένα.

Αυτή τη στιγμή εχω s4 i9506 και αν μπορούσα να βαλω 4 ή 6 gb ram δε θα σκεφτόμουν για αναβάθμιση.

Αντε κανενα note8....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι συνεχεια γραφεται απο αρκετους αυτο το πραγμα οπως το παραπανω περι μεταβασης απο s7 edge σε S8.

 

Δεν προοριζονται οι νεες ναυαρχιδες για αυτους που εχουν τις προηγουμενες αλλα για ατομα με πιο παλιες συσκευες. Υπαρχει βεβαια και η μεριδα που αλλαζει τις android ναυαρχιδες σαν τους καφεδες αλλα δεν ειναι πλειοψηφια αυτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφου ησουν τοσο ικανοποιημενος απο το τωρινο σου κινητο σε ολα,για ποιο λογο κοιταζες σε αλλο κινητο,ειδικα με τοσο απλη χρηση?

Ήμουν με galaxy s2 μέχρι πέρσι από τότε που βγήκε στην αγορά. Να μη πήγαινα σε s7 edge αφού είχα και οικονομική δυνατότητα; Το να κοιτάξω και να συγκρίνω το τωρινό μου κινητό με το s8 που είναι το κακό; Δε θα το αγόραζα αν και εχω άνετα την οικονομική δυνατότητα αλλά το ένα είναι αναβάθμιση του άλλου... εντάξει λοιπόν την επόμενη φορά θα συγκρίνω αν αξίζει να αλλάξω από 3310(το αρχικό) σε s9. Επεξ/σία από SeXBOX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήμουν με galaxy s2 μέχρι πέρσι από τότε που βγήκε στην αγορά. Να μη πήγαινα σε s7 edge αφού είχα και οικονομική δυνατότητα; Το να κοιτάξω και να συγκρίνω το τωρινό μου κινητό με το s8 που είναι το κακό;

Δεν ειπα οτι επρεπε να δωσεις τα διπλα χρηματα για το s8 αντι για το s7 αν σε καλυπτε.

 

Απλα δεν καταλαβαινω για ποιο λογο απο την στιγμη που καποιος εχει ενα κινητο που τον υπερκαλυπτει σε ολα(με βαση τα λεγομενα του και γενικα μιλώντας),να κοιταζει σε καποιο αλλο κινητο σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα,εκτος αν το βαρεθηκε ξερω γω.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ανδροιντ 6 ειχε λαγκ, το 7 σχεδον καθολου. 

περιμενω να δω ποσα s8 θα βγουν για πωληση με ραγισμενες οθονες! ειδικα οσοι τολμηροι το εχουν χωρις σοβαρη θηκη!

θα κλάψουν μανούλες. σαν να έχεις 850 ευρώ στα χέρια σου και να παίρνουν φωτιά...μιλάμε εφιάλτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τους βάζεις τέτοια βίντεο και τους κόβεις το αίμα άσε να πιστεύουν ότι είναι συσκευαρα..

 

https://www.youtube.com/watch?v=zZp5x2tLtWs

 

Πιο ρεαλιστικό αυτό. Και σχεδόν ισόπαλα παρόλο που η ανάλυση είναι και πάλι κάπως υψηλότερη στο S8 λόγω της αναλογίας της οθόνης.

Φυσικά το 3Τ δεν έχει κάτι πολύ σημαντικό... Την οθονάρα του S8. 

Σαν value for money πάντως σίγουρα φοβερό το 3Τ.

Fanboys ξεκολάτε. Το κάθε τηλέφωνο έχει τα προτερήματά του και δεν είναι ανάγκη να βγάζεις σόι και καλά άχρηστο το άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...