Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S8 / S8+ Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιο ρεαλιστικό αυτό. Και σχεδόν ισόπαλα παρόλο που έχει 4 GB το S8

Το video που ανεβασες το ειδες?Το S8+ ειναι η εκδοση με τα 6gb ram και οχι με τα 4. Και στα πρωτα δευτερα το λεει στα specs,και το γραφει μετα κατω στην γωνια στην περιγραφη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.youtube.com/watch?v=zZp5x2tLtWs

 

Πιο ρεαλιστικό αυτό. Και σχεδόν ισόπαλα παρόλο που η ανάλυση είναι και πάλι κάπως υψηλότερη στο S8 λόγω της αναλογίας της οθόνης.

Φυσικά το 3Τ δεν έχει κάτι πολύ σημαντικό... Την οθονάρα του S8. 

Σαν value for money πάντως σίγουρα φοβερό το 3Τ.

Fanboys ξεκολάτε. Το κάθε τηλέφωνο έχει τα προτερήματά του και δεν είναι ανάγκη να βγάζεις σόι και καλά άχρηστο το άλλο...

Αυτο με τα παντελως ανουσια speed test (μεταξυ high end συσκευων )λες και θα τρεξουν σε αγωνα δρομου η θα χρησιμοποιηθουν στο CERN γιατι το εχετε κανει καραμελα και το λετε συνεχεια ως προτέρημα; τοσο πολυ θελετε να αναβαθμισετε τις "κινεζιες" (σας);

 

μεταξυ αλλων,απο δυνατοτητες, ποιοτητα κατασκευης, οθονης, καμερας, εναντι του να ανοιγει μια εφαρμογη 0,01 η και 1 δευτ γρηγοροτερα μαντεψε πιο θα επιλεξει ο κοσμος οποιαδηποτε στιγμη...

Επεξ/σία από heavyrain
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το video που ανεβασες το ειδες?Το S8+ ειναι η εκδοση με τα 6gb ram και οχι με τα 4. Και στα πρωτα δευτερα το λεει στα specs,και το γραφει μετα κατω στην γωνια στην περιγραφη.

 

Το είδα λίγα λεπτά μετά που πόσταρα αλλά εσύ πρόλαβες το quote πριν το edit μου. Και πάλι, αλλάζει κάτι; Το οτι και πάλι στο τεστ έχει κάπως υψηλότερη ανάλυση το S8 + λόγω της αναλογίας το πρόσεξες; Ή κόλλησες εκεί και δεν πήγες παρακάτω;

 

EDIT : Save your breath :) Απορώ γιατί ασχολήθηκα εξ αρχής. Βλέπω έχεις γεμίσει το μισό threat με fanboyism posts μίσους. Εκεί που πραγματικά με έχασες ήταν όταν είδα speed test iphone 6s vs Galaxy S8. Κοινώς 2960 x 1440 vs 1334 x 750 :)

 

Για την ιστορία, συμφωνώ απόλυτα οτι η Sammy είναι χάλια σαν value for money, όπως όμως είναι και η Apple. Και οι δύο όμως έχουν να προσφέρουν πράγματα που  άλλες δεν τα έχουν π.χ. single threat speed και λειτουργικότητα η Apple, οθονάρα και state of the art κάμερα με f1.7 η Sammy κλπ. Ανάλογα με το πορτοφόλι του ο καθένας παίρνει ότι του κ@υλ0σει. Γούστο του καπέλο του ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τα παντελως ανουσια speed test (μεταξυ high end συσκευων )λες και θα τρεξουν σε αγωνα δρομου η θα χρησιμοποιηθουν στο CERN γιατι το εχετε κανει καραμελα και το λετε συνεχεια ως προτέρημα; τοσο πολυ θελετε να αναβαθμισετε τις "κινεζιες" (σας);

 

μεταξυ αλλων,απο δυνατοτητες, ποιοτητα κατασκευης, οθονης, καμερας, εναντι του να ανοιγει μια εφαρμογη 0,01 η και 1 δευτ γρηγοροτερα μαντεψε πιο θα επιλεξει ο κοσμος οποιαδηποτε στιγμη...

 

Σωστός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Me ram πως μπορω να την εχω ποιο αδεια?

 

Στο s7edge επαιζε 1.8 και το ποιο χαμηλο 1.6

 

Τωρα στο s8+ στημενο οπως πριν παιζει στο 1.5 και καταληγει στο 1giga

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είδα λίγα λεπτά μετά που πόσταρα αλλά εσύ πρόλαβες το quote πριν το edit μου. Και πάλι, αλλάζει κάτι; Το οτι και πάλι στο τεστ έχει κάπως υψηλότερη ανάλυση το S8 + λόγω της αναλογίας το πρόσεξες;

Τον τελικο καταναλωτη/αγοραστη τι τον ενδιαφερουν ολα αυτα?Το τελικο αποτελεσμα ειναι που τον ενδιαφερει.

EDIT : Save your breath :) Απορώ γιατί ασχολήθηκα εξ αρχής. Βλέπω έχεις γεμίσει το μισό threat με fanboyism posts μίσους. Εκεί που πραγματικά με έχασες ήταν όταν είδα speed test iphone 6s vs Galaxy S8. Κοινώς 2960 x 1440 vs 1334 x 750 :)

Ναι το πετυχες,πρωην κατοχος galaxy s7 και ειπα να ριξω hate χωρις λογο στο s8. Το οτι το να ασκει καποιος(ειδικα αν εχει και προιοντα της εταιρειας)κριτικη σε μελλοντικο προιον λεγεται fanbo ισμος?Μαλιστα το μαθαμε και αυτο.

 

Επισης για τα περι αναλυσεων που αναφερεις για δες στα benchmark γραφικων τι διαφορες εχει το iphone 7 με 720p αναλυση με το iphone 7 plus με full hd για να σου λυθει η απορεια.

 

Η παραπανω αναλυση μονο στην καταναλωση μπαταριας ειναι που οντως υπαρχει προβλημα στα κινητα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Me ram πως μπορω να την εχω ποιο αδεια?

 

Στο s7edge επαιζε 1.8 και το ποιο χαμηλο 1.6

 

Τωρα στο s8+ στημενο οπως πριν παιζει στο 1.5 και καταληγει στο 1giga

Δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Άδεια Ram, είναι άχρηστη ram.

 

Δηλαδή για ποιο λόγο πρέπει να είναι άδεια; Το λειτουργικό αποφασίζει μόνο του πόση πρέπει να χρησιμοποιήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τελικο καταναλωτη/αγοραστη τι τον ενδιαφερουν ολα αυτα?Το τελικο αποτελεσμα ειναι που τον ενδιαφερει.

Ναι το πετυχες,πρωην κατοχος galaxy s7 και ειπα να ριξω hate χωρις λογο στο s8. Το οτι το να ασκει καποιος(ειδικα αν εχει και προιοντα της εταιρειας)κριτικη σε μελλοντικο προιον λεγεται fanbo ισμος?Μαλιστα το μαθαμε και αυτο.

 

Επισης για τα περι αναλυσεων που αναφερεις για δες στα benchmark γραφικων τι διαφορες εχει το iphone 7 με 720p αναλυση με το iphone 7 plus με full hd για να σου λυθει η απορεια.

 

Η παραπανω αναλυση μονο στην καταναλωση μπαταριας ειναι που οντως υπαρχει προβλημα στα κινητα.....

 

Καταρχάς εναποθέτω βίντεο με ρεαλιστικό speed test με τις ίδιες αναλύσεις κινητών, έναντι του άλλου που συγκρίνει διαφορετικές αναλύσεις. Κοινή λογική. Σωστά; Που διαφωνείς; Θες να συγκρίνεις ταχύτητες; Το κάνεις επί ίσοις όροις.

 

Δεύτερον λες ότι τον τελικό καταναλωτή λίγο τον ενδιαφέρουν αυτά. Άρα λοιπόν δεν τον νοιάζει αν έχει το ένα κινητό 2960 x 1440 με ppi 571 και 529 και το άλλο 1920 x 1080  με 400ppi. Σωστά; Αρκεί να πηγαίνει το κινητό γρήγορα. Εγώ αυτό που λέω είναι ότι κάποιους χρήστες τους νοιάζει, κάποιους όχι! Η οθόνη του S8 είναι Α-Π-Ο-Θ-Ε-Ω-Σ-Η. Σε άλλο σου post φαίνεται να κατακρίνεις και την amoled! Μία οθόνη αναγνωρισμένη ως κορυφαία τεχνολογικά από σχεδόν όλο τον κόσμο την οποία και η apple ετοιμάζεται να αγοράσει για τη ναυαρχίδα της, εσύ όμως δεν την θεωρείς και κάτι φοβερό. ΟΚ και πάλι δικαίωμά σου, είσαι όμως η μειοψηφία!

 

Γενικά πας να περάσεις ότι τα Galaxy είναι άχρηστα τηλέφωνα και αν η εμπειρία σου είναι από ένα S7 όπως καταλαβαίνεις δεν γίνεσαι πιστευτός γιατί οι χρήστες των S7 και S7 Edge συντριπτικά τα αποθεώνουν. Ήταν εξαιρετικά τηλέφωνα (σε εξαιρετικά τσιμπημένη τιμή πάντα).

 

Όσον αφορά τα περί αναλύσεων μεταξύ iphone 7 και iphone 7 plus, μπράβο στην Apple γιατί παρόλο που ανεβαίνει από τα 720p στα 1080p, η απόδοση πέφτει ελάχιστα. Όπως όμως είδες και από το βίντεο που πόσταρα, στα Android δεν είναι έτσι. Όταν ρίξεις ένα Android σε ανάλυση, κερδίζει σε απόδοση αισθητά! Και γι αυτό σου έγραψα ότι το iphone 6s vs S8+ που πόσταρες είναι άκυρο σαν σύγκριση λόγω τεράστιας διαφοράς της ανάλυσης.

 

Τέλος, τον χρήστη ελάχιστα τον ενδιαφέρει αν θα κάνει ένα δέκατο του δευτερολέπτου πιο αργά να ανοίξει μια εφαρμογή. Μία σοβαρή κάμερα όμως, όπως και η καλύτερη οθόνη σε κινητό στον κόσμο μακράν της δεύτερης, είναι πράγματα που τραβάνε κάποιον που έχει χρήματα να διαθέσει. Εκεί χτύπησε η Sammy φέτος και έγραψε. όποιος τα έχει ας τα δώσει. Όποιος πάλι προτιμάει τα value for money, εξαιρετική επιλογή επίσης.

 

Προσωπικά τα πιο αδιάφορα κινητά για μένα είναι τα iphone. Προσωπική μου άποψη. Όχι οτι είναι κακά, απλά μου είναι αδιάφορα. Θεωρώ ότι είναι πίσω τεχνολογικά σε πολλά πράγματα, και ορισμένα πολύ βασικά (βαρετό GUI, απαράδεκτη οθόνη για high end κινητό κλπ). Προσωπική άποψη πάντα.

 

Μπορεί να μην είσαι fanboy (που δεν το πιστεύω), hateboy είσαι πάντως σίγουρα! (Κράζεις;;;; Θαυμάζεις!!!! ;)  )

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε άλλο σου post φαίνεται να κατακρίνεις και την amoled! Μία οθόνη αναγνωρισμένη ως κορυφαία τεχνολογικά από σχεδόν όλο τον κόσμο την οποία και η apple ετοιμάζεται να αγοράσει για τη ναυαρχίδα της, εσύ όμως δεν την θεωρείς και κάτι φοβερό. ΟΚ και πάλι δικαίωμά σου, είσαι όμως η μειοψηφία!

Δεν σε τιμα να γραφεις ψευδη πραγματα.

 

Για τις amoled εγω κατεκρινα το burn in σε βαθος χρονου οχι για το αν ειναι καλυτερες των lcd πχ(που ειναι).

Εχει μεγαλη διαφορα το ενα με το αλλο.

 

 

Γενικά πας να περάσεις ότι τα Galaxy είναι άχρηστα τηλέφωνα και αν η εμπειρία σου είναι από ένα S7 όπως καταλαβαίνεις δεν γίνεσαι πιστευτός γιατί οι χρήστες των S7 και S7 Edge συντριπτικά τα αποθεώνουν.

Εγραψα εγω πουθενα οτι τα s7 και s7 edge δεν ειναι καλα κινητα? Απο τους πρωτους ημουν στο forum εδω που εγραφα οτι περυσι η samsung θα τα πηγαινε περιφημα βλεποντας τις βλακεις της LG και της Huawei. Αρα σε παρακαλω λιγο προσοχη στο τι γραφουμε,ειδικα οταν κατηγορουμε καποιον αλλο.

 

Οσο για τα περι αποθεωσης,βρες μου σε παρακαλω τα τελευταια χρονια κινητο το οποιο ο πλειοψηφια του(σαν κατοχοι)να το εχει κραξει. Ναι πολυ σωστα δεν υπαρχει,γιατι προφανως εκει μπαινει στην μεση ο εγωισμος και σιγα μην παραδεχτει ο αλλος οτι η αγορα επιλογη που εκανε ηταν κακη....

 

 

Προσωπικά τα πιο αδιάφορα κινητά για μένα είναι τα iphone.

 

Μπορεί να μην είσαι fanboy (που δεν το πιστεύω), hateboy είσαι πάντως σίγουρα! (Κράζεις;;;; Θαυμάζεις!!!! ;)  )

Τελος στο τελευταιο κομματι βγηκαν παλι τα γνωστα συμπερασματα,και για την ιστορια το Κραζεις-θαυμαζεις ολως τυχαιως για τα μηλο τηλεφωνα βγηκε απο τους android κατοχους που με καθε πρωτη ευκαιρια τα κραζουν. Οτι δηλαδη ολως τυχαιως κανεις επειδη εκρινες οτι σου θιξαμε την εταιρεια που σου αρεσει.

 

Εγω αυτο που εχω πει πολλες φορες ειναι οτι υπαρχουν και αλλες επιλογες(γενικα)παρα η αποθεωση των galaxy με την πρωτη ευκαιρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε τιμα να γραφεις ψευδη πραγματα.

 

Για τις amoled εγω κατεκρινα το burn in σε βαθος χρονου οχι για το αν ειναι καλυτερες των lcd πχ(που ειναι).

Εχει μεγαλη διαφορα το ενα με το αλλο.

 

 

Εγραψα εγω πουθενα οτι τα s7 και s7 edge δεν ειναι καλα κινητα? Απο τους πρωτους ημουν στο forum εδω που εγραφα οτι περυσι η samsung θα τα πηγαινε περιφημα βλεποντας τις βλακεις της LG και της Huawei. Αρα σε παρακαλω λιγο προσοχη στο τι γραφουμε,ειδικα οταν κατηγορουμε καποιον αλλο.

 

Οσο για τα περι αποθεωσης,βρες μου σε παρακαλω τα τελευταια χρονια κινητο το οποιο ο πλειοψηφια του(σαν κατοχοι)να το εχει κραξει. Ναι πολυ σωστα δεν υπαρχει,γιατι προφανως εκει μπαινει στην μεση ο εγωισμος και σιγα μην παραδεχτει ο αλλος οτι η αγορα επιλογη που εκανε ηταν κακη....

 

 

Τελος στο τελευταιο κομματι βγηκαν παλι τα γνωστα συμπερασματα,και για την ιστορια το Κραζεις-θαυμαζεις ολως τυχαιως για τα μηλο τηλεφωνα βγηκε απο τους android κατοχους που με καθε πρωτη ευκαιρια τα κραζουν. Οτι δηλαδη ολως τυχαιως κανεις επειδη εκρινες οτι σου θιξαμε την εταιρεια που σου αρεσει.

 

Εγω αυτο που εχω πει πολλες φορες ειναι οτι υπαρχουν και αλλες επιλογες(γενικα)παρα η αποθεωση των galaxy με την πρωτη ευκαιρια.

 

 

Επείδή τα γραπτά μένουν:

Να σου πω την αληθεια το burn in στις oled δεν μαρεσει καθολου μονο και μονο στην ιδεα για κινητο που θες να το κρατησεις για καιρο(εστω και 2 χρονια ξερω γω).

 

Άρα δεν σου αρέσουν. Αυτό καταλαβαίνει ο καθένας. Απαντάς σε κάποιον που λέει ότι περιμένει τις amoled για να περάσει στο iphone. Οπότε ή τον συμβουλεύεις να το πάρει από τώρα και χωρίς amoled, ή του λες να μην το πάρει καν γιατί δεν αξίζει όπως και να χει.

 

Επιπλέον από τα γραπτά σου αφήνεις να εννοηθεί ότι από τα high end Android κανένα δεν αξίζει τα λεφτά του, ενώ π.χ. η Apple μια χαρά είναι  αφού με συσκευή του 2015 εξακολουθεί να είναι μπροστά από το S8 ε; Και το benchmark σου είναι μεταξύ δύο κινητών που είναι η μέρα με τη νύχτα σε ανάλυση. Παραπληροφόρηση; Έλλειψη γνώσης στο πως κρίνουμε δίκαια την απόδοση σε δύο συσκευές; Εσύ διάλεξε και πες μας!

 

Για τα γραπτά σου για τα Galaxy δεν θα κάτσω να διαβάσω τι έχεις γράψει ιστορικά. Κάτσε διάβασε εσύ τι έχεις γράψει εσύ εδώ σε αυτό το topic και κρίνε. Εκτός κι αν έχεις την απαίτηση να ανατρέξω στο ιστορικό σου.

 

Για την αποθέωση του κάθε χρήστη για το κινητό του, πήγαινε μια βόλτα από Amazon και ψάξε μία μία τις ναυαρχίδες ή όποιο άλλο smartphone θέλεις και τα δες τα ratings και τα reviews  χρηστών. Θα πάρεις την απάντηση που θέλεις (ή σε όποιο άλλο κατάστημα θέλεις της επιλογής σου που να επιτρέπει ratings χρηστών). Ή δες εδώ : http://www.theacsi.org/customer-satisfaction-benchmarks/benchmarks-by-brand/benchmarks-for-smartphones

 

Τελείως ασόβαρη η απάντησή σου ότι ο κάθε χρήστης θα αποθεώσει την επιλογή του. Τσουβαλιάζεις. Υπάρχουν οι αντικειμενικοί που θα τα γράψουν όπως είναι, υπάρχουν αυτοί που αποθεώνουν την επιλογή τους όπως λες no matter what, και τέλος υπάρχουν και αυτοί που χωρίς λόγο και αιτία βγάζουν άχρηστα κάποια τηλέφωνα για να τα θάψουν (γκουχ γκουχ). Όρεξη να έχεις, διάβασε reviews από χρήστες και θα καταλάβεις μια χαρά τι ισχύει και τι όχι για κάτι πριν το αγοράσεις.

 

Για την τελευταία σου πρόταση, αυτό που γράφεις, το γράφω εγώ από το 1ο μου post κιόλας όπου έδειξα ότι ουσιαστικά επί ίσοις όροις η RAM και η CPU του OnePlus 3T και του S8 είναι ίδια. Εσύ προφανώς θίχτηκες γιατί εκεί που έβγαζες κάτι άχρηστο ξαφνικά βγήκε κάποιος και είπε ότι είναι καλό τηλέφωνο, απλά υπερτιμημένο. Αλλά τα 400 € που γράφεις εσύ για το καλύτερο Android smartphone είναι το λιγότερο "George Lucas". Και παρεπιπτόντως δεν φαίνεται να συμμερίζεσαι ότι κάτι τέτοιο ισχύει και για την Apple στα high end της. Προφανώς όχι, αφού το hardware του 2015 "κεντάει" ακόμα ε; :)

 

Χαλάρωσε, πιες μια μπυρίτσα, διάβασε τι έγραψα και διάβασε και τι έχεις γράψει εδώ μέσα.

 

Και για την ιστορία είμαι κάτοχος ενός ταπεινού Sony XPeria Z2 από το μακρινό 2014 με σπασμένο τζαμάκι κιόλας από πίσω το οποίο απαξιώ να αλλάξω γιατί ακόμα με εξυπηρετεί απόλυτα.

 

Γουστάρεις εσύ και ο καθένας εδώ μέσα να κράζετε τα υπερτιμημένα high end της Sammy και της Apple? Κάντε το ελεύθερα! Αφήστε τα να τα πάρουν αυτοί που τα έχουν. Βγάλτε τα και άχρηστα! Απλά προσφέρετε γέλιο :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επείδή τα γραπτά μένουν:

Να σου πω την αληθεια το burn in στις oled δεν μαρεσει καθολου μονο και μονο στην ιδεα για κινητο που θες να το κρατησεις για καιρο(εστω και 2 χρονια ξερω γω).

 

Το burn in ειναι προβλημα των amoled ,δεν υπαρχει ατομο που να του αρεσει το burn in στην οθονη του και μαλιστα ειναι λογος που εχει παει κοσμος το κινητο του στο service.

 

Για τα περι amazon οχι ευχαριστω γιατι μαζευεται και πολλη σαβουρα(του τυπου να σχολιαζουν/αφηνουν κριτικες για προιοντα που δεν εχουν).

 

Και για τα υπολοιπα ειναι προφανες οτι εχεις ηδη σχηματισει την δικια σου γνωμη και αποψη και αρα δεν υπαρχει λογος να γραψω το οτιδηποτε.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το burn in ειναι προβλημα των amoled ,δεν υπαρχει ατομο που να του αρεσει το burn in στην οθονη του και μαλιστα ειναι λογος που εχει παει κοσμος το κινητο του στο service.

 

Για τα περι amazon οχι ευχαριστω γιατι μαζευεται και πολλη σαβουρα(του τυπου να σχολιαζουν/αφηνουν κριτικες για προιοντα που δεν εχουν).

 

Και για τα υπολοιπα ειναι προφανες οτι εχεις ηδη σχηματισει την δικια σου γνωμη και αποψη και αρα δεν υπαρχει λογος να γραψω το οτιδηποτε.

Σε πήραν όλοι χαμπάρι, μα πια
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρονια εναλλασω συσκευες απο iphone 2G μέχρι S8 σημερα. Πραγματικα το μονο που μου προσφερει το S8 ειναι αυτη η τελεια οθονη που φαινεται υπερβολικα out of space αλλα.... αλλα.. προσεχω τα κινητα μου στο απειρο παντα. Οταν λεει οτι εχει gorilla glass οπως και με τα προηγουμενα iphone 6-6s μου δεν ειχα ποτε Screen Protector η tempered glass. το S8 MONO με βαλε βγαλε στην τσεπη του τζιν εκανε 6-7 μικρα μικρα μικρα σημαδακια-γρατσουνιες που φαινοντε στον ηλιο με σβηστη οθονη. μονο και μονο γι αυτο, μεγαλο thumb down Οταν το τελευταιο iphone 6plus το ειχα 2 χρονια χωρις screen protector παρα μονο με θηκη και δεν ειχε το παραμικρο ιχνος. δηλαδη αν σε 1 εβδομαδα εχει 10 σημαδακια η οθονη σε 1 μηνα τι θα γινει? θα υπαρχει οθονη?
και ολα αυτα απο καποιον που δεν εχει καμια σχεση με Fan clubs κτλ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...