Προς το περιεχόμενο

Η Intel πρόκειται να παρουσιάσει νέα high-end σειρά επεξεργαστών Core i9 που θα έχει και 12-core μοντέλο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ότι γεμίσαμε renderers εδώ μέσα δηλαδή,και κόπταιστε για τον ανταγωνισμό στα 12πύρηνα.

Ό άλλος που λέει για θερμοκρασίες,δεν έχει διαβάσει τεχνολογικά νέα το '17.

Για μούρη τα 44pci lanes.

Forum,για συζήτηση κατά τα άλλα.

 

Αν οδηγήσει σε εξελίξεις στο sw κομμάτι όλο αυτό,και δούμε επιτέλους,και άλλες,εμπορικές εφαρμογές με χρήση 4+ πυρήνων,τότε να συζητήσουμε για κέρδος οι πληβείοι με i5 και ryzen.

 

Άντε,γιατί πολύ τεχνολογική καθυστέρηση έπαιξε ,για να πουλάει η ιντελ pentium D το 2017.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χαμός πραγματικά από αριθμό cores/threads και από τις δυο πλευρές! Το καλό με την amd αυτή τη φορά είναι πτι τους την έχει στημένη στη γωνία και σε όλους τους τομείς! Δηλαδή, επιδόσεις, κατανάλωση και τιμολογιακή πολιτική! Επιτέλους ανταγωνισμός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μόνη βλακεία στην όλη υπόθεση είναι ότι θέλω να πάρω PC γιατί αυτό που είχα πέθανε και δε μ' αφήνουν με τις συνεχείς κυκλοφορίες...  :-D  #1stworldproblems

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μόνη βλακεία στην όλη υπόθεση είναι ότι θέλω να πάρω PC γιατί αυτό που είχα πέθανε και δε μ' αφήνουν με τις συνεχείς κυκλοφορίες...  :-D  #1stworldproblems

 

Κ εγώ στα ίδια ήμουν αλλά υπέκυψα τελευταία στιγμή :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για μούρη τα 44pci lanes.

 

Ξεκάθαρα για μούρη γιατί η πραγματική διαφορά σε SLI/Xfire gaming (2 GPUs) από x8x8 σε x16x16 έχει 3-4 καρέ διαφορά....Tώρα αν είσαι ο ουμπερ γαμάω και θες να δουλεύεις 8k video από 3 NVME Raid0 σε NLE δεν ξέρω μπορεί εκεί όντως να μην φτάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ξεκινήσει να κανω render σε αρχιτεκτονικό σχέδιο. Στο γραφειο εχω εναν i7 1ης γενιάς, και θελω να αναβαθμισω σε κατι πιο δυνατό. Εχω προϋπολογισμό περιπου 1000€. Ακούω τις προτασεις σας, τί να παρω ... ευχαριστω !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακαρι ρε παιδια να βγαλει κατι αλλο o amd γιατι το πετρελαιο εχει παει στα υψη..........χειμωνας.....

rendering 4k με amd...με υδροψυξη συνδεμενα στα σωματα του σπιτιου=σωτηρια....σαν τον αλλο που πηρε 1700χ κ μ στειλε μια φωτο με 11 βαθμους χαιροταν...δεν ηξερε απλα οτι το 11 ηταν 61 απο το μπαγκ που εχει! και οταν του ειπα βγαλε την ψυξη κ αγγιξε.....επαθε εγκαυμα τριτου βαθμου...του λεω πως ρε?με 11 βαθμους καηκες χααχχαχαχαχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακαρι ρε παιδια να βγαλει κατι αλλο o amd γιατι το πετρελαιο εχει παει στα υψη..........χειμωνας.....

rendering 4k με amd...με υδροψυξη συνδεμενα στα σωματα του σπιτιου=σωτηρια....σαν τον αλλο που πηρε 1700χ κ μ στειλε μια φωτο με 11 βαθμους χαιροταν...δεν ηξερε απλα οτι το 11 ηταν 61 απο το μπαγκ που εχει! και οταν του ειπα βγαλε την ψυξη κ αγγιξε.....επαθε εγκαυμα τριτου βαθμου...του λεω πως ρε?με 11 βαθμους καηκες χααχχαχαχαχαχα

το bug είναι ότι έδειχνε 20c παραπάνω όχι 50c λιγότερα.

άντε και καλά delid  σου εύχομαι.

 

 

on topic. 

εφόσον βγουν τα νέα ιντελ και είναι και σε ανταγωνιστικες τιμές χαλαρά θα πέσει και ο r7 1700 να κάνω μια αναβάθμιση τον 1600.. go intel!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το bug είναι ότι έδειχνε 20c παραπάνω όχι 50c λιγότερα.

άντε και καλά delid  σου εύχομαι.

20 c παραπανω....συγνωμη που σε πληγωνω κ θα σε στειλω για υπνο π εχω φοτωγραφικο υλικο..εγω αδερφε δν εχω κανενα προβλημα....μην τρελενεσαι...παραπανω απο 50 βαθμους δεν εχω δει σε φουλ γραφικα οποιοδηποτε παιχνιδι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...