Προς το περιεχόμενο

Αυτοί είναι οι νέοι Ryzen 9 "Threadripper" της AMD που βάζουν φωτιά στην αγορά HEDT!


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ άλλοι σε θέμα για 16πύρηνο μιλάνε για τους athlon xp τους, αυτό σε πείραξε εσένα τώρα;

Και ναι από την στιγμή που σε θέμα με 16πύρηνο που το δυνατό του σημείο είναι το multi βγαίνουν κάποιοι και λένε της ονειρώξεις τους ότι έχει ακόμα και καλύτερο single τότε σαφώς και θα βγουν άλλοι που θα ζητήσουν και αποδείξεις για αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 168
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εδώ άλλοι σε θέμα για 16πύρηνο μιλάνε για τους athlon xp τους, αυτό σε πείραξε εσένα τώρα;

Και ναι από την στιγμή που σε θέμα με 16πύρηνο που το δυνατό του σημείο είναι το multi βγαίνουν κάποιοι και λένε της ονειρώξεις τους ότι έχει ακόμα και καλύτερο single τότε σαφώς και θα βγουν άλλοι που θα ζητήσουν και αποδείξεις για αυτό.

Σε θέμα με 16 πυρηνικό RYZEN , φτάνουμε να μιλάμε για τον ,ATHLON XP γιατί κάποια τρολ θέλουν ντε και καλά να υποβαθμίζουν τα πάντα με παραμύθια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφω μάθημα σε λιγότερο από έναν μήνα (στην εξεταστική Ιουνίου) "Σύγχρονα θέματα αρχιτεκτονικής υπολογιστών". Η μπουρδολογία που ακούω εδώ μέσα αλλά και σε πολλά άλλα "tech sites" με ξεπερνά. Μιλάνε πολλά παιδάκια για L3 cache και δεν έχουν ιδέα πώς λειτουργεί η cache γενικότερα, πώς οργανώνεται, ούτε καν τι τύπος μνήμης είναι. Τουλάχιστον μου προσφέρουν άφθονο γέλιο όταν κάθομαι και διαβάζω για αυτό το μάθημα  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σ' εκοβε λιγο το συμπερασμα που βγαινει απο το προηγουμενο screenshot μου ειναι οτι αν δεν κανεις παραλληλη επεξεργασια οσα παραθυρα και εφαρμογες κι αν εχεις ανοιχτα μονο η εκαστοτε ενεργη εφαρμογη τρωει πορους, οι υπολοιπες κανουν εξυπνη διαχειριση και πεφτουν σε idle mode

 

κι επειδη πας να κανεις τον εξυπνο μετρα τα tabs:

(ο chrome εχει καμια 6-7 processes και ο task manager προφανως δεν ειναι σορταρισμενος βασει μνημης..)

 

 

Συμφωνω. Ποιος ειπε το αντιθετο? Το θεμα ειναι οταν κανεις παραλληλα tasks τι γινεται. Περιμενω κανα παιχνιδι με youtube video στη 2η οθονη, δοκιμασε το μια και πες μου ποσο choppy ειναι το video στον 4790k σου. Καντο σε κανα division / watchdogs 2 που ειναι και CPU heavy. Και μη πας να μου πεις αρλουμπες, γιατι πριν 2 μερες το δοκιμασa σε 4790k + 1080. 

 

Sorry αλλα power user με 4 cores το 2017 απλα it does not compute.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...