Προς το περιεχόμενο

Αυτοί είναι οι νέοι Ryzen 9 "Threadripper" της AMD που βάζουν φωτιά στην αγορά HEDT!


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιζει να ησουν ο μοναδικος με τετοια αναλυση το σωτήριο ετος 1999

Sony CPD G200P είχα εγώ αρχές του 2000 με ανάλυση 1600χ1200.

 

https://www.cnet.com/products/sony-cpd-g200-crt-monitor-17/specs/

Επεξ/σία από adtakhs
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 168
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Δίνει ξύλο!! Και ξαφνικά η Intel παρουσιάζει τους Core i9, μωρέ τη μας λες!!! Καλημερούδιααααα

Rebrand ftw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sony CPD G200P είχα εγώ αρχές του 2000 με ανάλυση 1600χ1200.

μάγκες λέτε για crt :P 

τέσπα η αντίστοιχη ανάλυση τότε του 1080p ήταν το 1024x768 σαν συνηθής χρήση και κατηγορία, και όταν ήταν το 1080p στην θέση που ήταν τότε υπήρχε και το 2560x1440 αλλά σε πολύ advance χρήση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θελω λιγους αλλα δυνατους πυρηνες  για την δουλεια που θελω να κανω

τοτε ΤΙ δουλεια εχεις σε θεμα που εχει 10+ cores cpus?

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και αυτό είναι σχετικό με το θέμα που συζητάμε επειδή... επειδή....

Αν βάλει vs Broadwell-E θα γελάσει κι ο κάθε πικραμενος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτό είναι σχετικό με το θέμα που συζητάμε επειδή... επειδή....

επειδη κανεις απο εδω μεσα δεν ειναι ουτε στριμερ ουτε η δουλεια του απαιτει πολλα cores, αλλα ακομη και τα πολλα  cores για render να χρειαζοταν θα ειχε πολυ μικρη διαφορα στον χρονο που θα τελειωνε πρωτα ο ryzen και επειδη εχω κανει στριμ με ι5 6500 και με τα σωστα settings και  ηταν μια χαρα, προσπαθω να εξηγησω οτι σχεδον κανεις εδω μεσα δεν αξιζει να δωσει 100-200 ευρω παραπανω για να παρει ενα επεξεργαστη που τα cores  του ισως αρχισει να τους χρησιμοποιει σε 5 χρονια+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη κανεις απο εδω μεσα δεν ειναι ουτε στριμερ ουτε η δουλεια του απαιτει πολλα cores, αλλα ακομη και τα πολλα  cores για render να χρειαζοταν θα ειχε πολυ μικρη διαφορα στον χρονο που θα τελειωνε πρωτα ο ryzen και επειδη εχω κανει στριμ με ι5 6500 και με τα σωστα settings και  ηταν μια χαρα, προσπαθω να εξηγησω οτι σχεδον κανεις εδω μεσα δεν αξιζει να δωσει 100-200 ευρω παραπανω για να παρει ενα επεξεργαστη που τα cores  του ισως αρχισει να τους χρησιμοποιει σε 5 χρονια+

μάλλον δεν έχεις κάνει ποτέ rendering η βαριά δουλειά επεξεργασίας man.....αλλιώς δεν θα έλεγες τέτοια πράγματα όταν εγώ έκανα με τον i5 2400 3 μέρες video animation στο Inventor για 5 λεπτά βίντεο απο πυροσβεστικό με σχεδόν γραμμική μεταβολή χρόνου με την απόδοση του επεξεργαστή με ryzen 8c Θα ήθελα 9 ώρες και όχι 36 με πιάνεις ? 

δεν λέω για ένα render που θα τελειώσει σε 10-15 λεπτά να το κάνεις σε 3-4 εκεί δεν αξίζει να ρίξεις λεφτά αλλά για βαριά και συνεχώμενη δουλειά κάνεις απόσβεση γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη κανεις απο εδω μεσα δεν ειναι ουτε στριμερ ουτε η δουλεια του απαιτει πολλα cores, αλλα ακομη και τα πολλα  cores για render να χρειαζοταν θα ειχε πολυ μικρη διαφορα στον χρονο που θα τελειωνε πρωτα ο ryzen και επειδη εχω κανει στριμ με ι5 6500 και με τα σωστα settings και  ηταν μια χαρα, προσπαθω να εξηγησω οτι σχεδον κανεις εδω μεσα δεν αξιζει να δωσει 100-200 ευρω παραπανω για να παρει ενα επεξεργαστη που τα cores  του ισως αρχισει να τους χρησιμοποιει σε 5 χρονια+

 

Μήπως αυτές οι παρεμβάσεις ανήκουν σε θρεντ "τι να αγοράσω" και όχι σε θρεντ "τι θα κυκλοφορήσει";

 

Αν υποθέσουμε ότι αυτά που λες έχουν ουσία, που βέβαια δεν έχουν ("θα είχε πολύ μικρή διαφορά" -- lol επιστημονική μέθοδος, "έχω κάνει στριμ" -- χεστήκαμε με το συμπάθειο, εσύ έκανες Α άλλος το θέλει για Β, "ίσως αρχίσει να τους χρησιμοποιεί σε 5 χρόνια" -- τα νούμερα για το τζόκερ πες καλύτερα).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον δεν έχεις κάνει ποτέ rendering η βαριά δουλειά επεξεργασίας man.....αλλιώς δεν θα έλεγες τέτοια πράγματα όταν εγώ έκανα με τον i5 2400 3 μέρες video animation στο Inventor για 5 λεπτά βίντεο απο πυροσβεστικό με σχεδόν γραμμική μεταβολή χρόνου με την απόδοση του επεξεργαστή με ryzen 8c Θα ήθελα 9 ώρες και όχι 36 με πιάνεις ? 

δεν λέω για ένα render που θα τελειώσει σε 10-15 λεπτά να το κάνεις σε 3-4 εκεί δεν αξίζει να ρίξεις λεφτά αλλά για βαριά και συνεχώμενη δουλειά κάνεις απόσβεση γρήγορα.

συμφωνω επρεπε να πω ρεντερ μικρου αρχειου δεν το εθεσα σωστα αλλα αυτο ηθελα να πω γι' αυτο στην αρχη ειπα δουλεια και μετα το ανεφερα ξανα και καλα σαν περιστασιακο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...