Προς το περιεχόμενο

Witcher (Netflix, 2019)


Wayward

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το 21 ειναι η 2η season δυστυχως

 

μολις τελειωσα την σειρα και εγω....απειρες φορες ειδα πολυ κακη τοποθετηση καμερας και γενικα παρουσιαση του τι συνεβαινε...υποθετω λογο χαμηλου μπατζετ
σαν συνολο θα του εβαζα ενα 7/10 δεν ειναι κατι τρομερο εχει σιγουρα τις στιγμες του και δεν μπορω να πω πως καταλαβα ποτε περασε η ωρα αλλα βλεπω και πολλα προβληματα...θα ηθελα περισσοτερα επεισοδια για να απλωθει λιγο η σχεση με την yenn και να να εχουμε μια καλυτερη αναπτυξη χαρακτηρων

ενα σημαντικο νεο ειναι και αυτο (ναι ναι οκ δεν ταιριαζει σε αυτην την κατηγορια i know)

Ο συγγραφέας των The Witcher και η CD Projekt Red έλυσαν τις νομικές διαφορές τους

Επεξ/σία από panagiotis54
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις ολοκλήρωσα και εγώ την πρώτη σεζόν. Δεν έχω διαβάσει τα βιβλία ούτε έχω παίξει τα παιχνίδια( προσπάθησα να αρχίσω το witcher 3 και το έκλεισα πάνω στο δίωρο...δεν είναι για μένα). Ωστόσο ευχαριστήθηκα παρά πολύ τη σειρά. Ωραίοι ηθοποιοί, σχετικά οκ σενάριο, τιμια εφέ για το budget της, τα timelapses δεν με πείραξαν...Είναι ένα medieval σκηνικό με τέρατα, μάγισσες, ιππότες και μάχες και μάλιστα αρκετά καλογυρισμενο χωρίς να μοιάζει φτηνιαρικο. Ακόμη και να μην τρελενεστε για το είδος, πιστεύω αξίζει να δώσε μια ευκαιρία στην πρώτη τουλάχιστον σεζόν...δεν νομίζω να υπάρχει κάτι αντίστοιχα καλό στο είδος του εκεί έξω σε σειρά. Ένα 8/10 ίσως και λίγο παραπάνω για μένα. Καλή συνέχεια!

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείωσα και το 6ο επεισόδιο δεν είναι κακή η σειρά όμως....

Spoiler

Μέχρι στο 5ο επεισόδιο έλεγα δεν θα εμφανιστεί κανένα Warg κάνα Grifin κανένας warewolf ; εντάξει λέω έχουμε άλλα τρία ξεκινώντας το 6ο λέω εδώ είμαστε είχα προετοιμαστεί για μεγάλα πράματα τύπου GOT, LOTR  κλπ όμως στην τελική δεν με ικανοποίησε το αποτέλεσμα οι δράκοι εμφανίστηκαν και στο τέλος του επεισοδίου  τους είχα ξεχάσει ήδη που είναι η στιβαρότητα ένας δράκος είναι επιβλητικός,τρομακτικός και σ ἀυτο το σημείο ξεγυμνώθηκε η φτωχικότητα της σειράς στον τομεα special effects, σημερα θα δώ και τα δυο τελευταία και θα εχω ποιο ολοκληρωμένη άποψη.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

μεχρι το 4ο επεισοδιο ελεγα αυτος ο witcher ολο μαγκια ειναι,  αγριοκοιταει τους παντες, μιλαει ψαρωτικα αλλα κανα σοβαρο τερας δεν λεει να σκοτωσει.

Μετα στρωνει αν και νομιζω οτι δεν φτανει τη μαχη στο trailer A night to remember. Από την αλλη αυτο ηταν cgi. 9/10 απο μενα γιατι γιατι αυτα που περιλαμβανει, πιστά η οχι στα βιβλια, εμενα με εντυπωσιασαν και ας εχω 200 ωρες στο game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Gilmaru είπε

Αυτά είναι. Πόσο είναι ο father;

Ο πατέρας μου είναι 63 και όπως όλη η οικογένεια, λάτρης του fantasy genre. 

Με εντυπωσίασε που κατευθείαν αντιλήφθηκε ότι στο πρώτο επεισόδιο μας παρουσιάζουν διαφορετικά timelines. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5ο επεισοδιο κακιστο δυστυχως, και φανηκε η φτηνια της σειρας. Δεν ειχαν λεφτα για cgi για το τζινι, δεν εδειξαν καν την πολη, κατοικους δεν ειχε περα απο τους βασικους χαρακτηρες. Επισης με απογοήτευσε και η yen και ο καβιλης με την ερμηνεια τους εδω, εχουν 0 χημεια μεταξυ τους. 3/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/12/2019 στις 1:26 ΜΜ, Ntinaras είπε

Στο νετφλιξ ειναι σε 4k / 2160p?

Aν και καθυστερημένα (όλο έλεγα να απαντήσω κι όλο το άφηνα...), ναι (στο 4Κ του nflix, έστω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, panther_512 είπε

Ο πατέρας μου είναι 63 και όπως όλη η οικογένεια, λάτρης του fantasy genre. 

Με εντυπωσίασε που κατευθείαν αντιλήφθηκε ότι στο πρώτο επεισόδιο μας παρουσιάζουν διαφορετικά timelines. 

Χεχε, ζηλεύω την οικογένειά σου. 😊

Έλα ρε, εγώ πάντως αν δεν ήξερα ένα δυο πράγματα από πριν δύσκολα θα το καταλάβαινα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...