Προς το περιεχόμενο

Witcher (Netflix, 2019)


Wayward

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Gilmaru είπε

Έχει διαβάσει κανείς σας τα βιβλία; Εστιάζουν γύρω από τον Geralt όσο και τα games;

Γιατί πραγματικά αν είναι να εστιάζει τόσο γύρω από έναν χαρακτήρα, θα εξαρτηθούν πάρα πολλά από το πόσο καλό θα είναι το casting του Geralt. Θα πρέπει να είναι σε θέση να είναι και cool σε action scenes, αλλά και πολύ καλός ερμηνευτικά. Δεν το συναντάς συχνά αυτό. Κάτι δευτερότριτοι ηθοποιοί που ακούω να προτείνουν κάποιοι επειδή εμφανισιακά θα ταίριαζαν δεν θα είναι ούτε κατά διάνοια αρκετοί. Θα πρέπει να είναι σε θέση να κουβαλήσει την σειρά ουσιαστικά. Αν είναι κάτι λιγότερο από άψογος σε μια σειρά που εστιάζει σε αυτόν θα βγει μετριάτζα. 

Αυτή είναι και μια μεγάλη διαφορά σε σχέση με το GoT. Στο GoT και ένας από το cast να μην σου κάθεται καλά, υπάρχει πληθώρα χαρακτήρων και καθώς δεν εστιάζει σε έναν όλοι βρίσκουν ενδιαφέρον σε κάποιον/ους.

 

Πρόσφατα ξεκίνησα τα βιβλία (στο πρώτο είμαι) και δεν ξέρω να σου πω 100% αλλα από από την ερευνα που έκανα πριν τα αγοράσω ο Geralt είναι ο κύριος χαρακτήρας και όλα εξελίσσονται λίγο πολύ στον κόσμο του. Αυτό που λες makes sense αλλα μην ξεχνάς ότι οι Witchers έχουν αρκετά μειωμένα συναισθήματα και το facial expression είναι limited οποτε ίσος να μην χρειάζεται και Μίκελσεν για Geralt. Οι γυναίκες είναι που έχουν πολύ ιδιαίτερο χαρακτήρα και ο Julian Alfred Pankratz (Dandelion). ;)

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σωστο αυτο, το Witcher εχει εναν κεντρικο πρωταγωνιστη σε αντιθεση με το ensemble cast του GOT.

oποτε το casting του ειναι απο τους πιο κρισιμους παραγοντες για την επιτυχια της σειρας. ελπιζω να μην μαμακιστει το Netflix εδω.

φανταζομαι οτι και λογω σημερινου κλιματος, οτι οι γυναικες του συμπαντος θα εχουν ακομη πιο σημαντικο ρολο, which is fine,  ο ηρωας πρεπει να πλαισιωνεται απο ενδιαφεροντες χαρακτηρες.

αρκει μονο μην αρχισουν οι SJW τις κατηγοριες οτι ο Geralt ειναι σεξιστης και μισογυνης.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, KilliK είπε

σωστο αυτο, το Witcher εχει εναν κεντρικο πρωταγωνιστη σε αντιθεση με το ensemble cast του GOT.

oποτε το casting του ειναι απο τους πιο κρισιμους παραγοντες για την επιτυχια της σειρας. ελπιζω να μην μαμακιστει το Netflix εδω.

φανταζομαι οτι και λογω σημερινου κλιματος, οτι οι γυναικες του συμπαντος θα εχουν ακομη πιο σημαντικο ρολο, which is fine,  ο ηρωας πρεπει να πλαισιωνεται απο ενδιαφεροντες χαρακτηρες.

αρκει μονο μην αρχισουν οι SJW τις κατηγοριες οτι ο Geralt ειναι σεξιστης και μισογυνης.. 

To WItcher σαν βιβλίο ή σαν παιχνίδι βασίζεται σε SJW αρχές

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν εχει σημασια σε τι αρχες βασιζεται. σημασια εχει πως θα το δουν οι σημερινοι SJW του καναπε. και αν θεωρησουν οτι ειναι ""anti-SJW", θα το θαψουν. τωρα αν γινει το αναποδο και το εκθειασουν, θα ειναι ενα μεγαλο μπονους για τη σειρα. μακαρι να συμβει. αν και απο το tweet που ποσταρες, βλεπω να εχει το αντιθετο αποτελεσμα με τους φανς των παιχνιδιων..

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι καλό στα υπόλοιπα δεν θα παίξει ιδιαίτερο ρόλο αυτό. Εκτός αν κάνουν καμιά χοντράδα, που αμφιβάλλω. Και το GoT έχει φάει το κράξιμό του και άντεξε. 

Τώρα αν βγει μέτριο γενικά θα το κράζουν όλοι για τα πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, KilliK είπε

το GOT εφαγε κραξιμο ενω ηταν ηδη household ονομα.

τεσπα, μακαρι να γινει μεγαλη επιτυχια. μπας και δουμε καμια σειρα με τον Gabriel Knight😥

Tϊ μου θύμισες τωρααααααα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιλάμε για σειρά που στην αρχή της πρώτης σεζόν βίαζε ο Χ την Ψ και μερικά επεισόδια μετά στην ίδια σεζόν αυτή ήταν ερωτευμένη μαζί του.

 

(Drogo - Dany)

Και μια χαρά επιτυχία έγινε πάραυτα. Δε νομίζω να μην τη γλιτώσει το witcher.

Κράξιμο μπορεί να φάει (ιδιαίτερα αν ο Geralt είναι όπως στα παιχνίδια που δεν αφήνει γυναίκα για γυναίκα), αλλά αν είναι πραγματικά καλή η σειρά κατά τα άλλα, το κράξιμο δεν θα παίξει μεγάλο ρόλο, όπως δεν έπαιξε στο GoT.

Επεξ/σία από Gilmaru
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θυμαμαι να την ειχαν κραξει τοτε για την σχεση τους, ισα ισα που γουσταρανε οι φανς. το κραξιμο επεσε αργοτερα οταν βιασανε την πως την λενε, επειδη υποτιθεται ηταν δυναμικη γυναικα. 

χεχεχε. θα δουμε. θα πεσει γελιο οπως και να εχει με τους SJW. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η φήμη δεν έχει και πάρα πολύ βάση προς το παρόν όμως και αν δεν κάνω λάθος βασίζεται απλά στο γεγονός ότι η Lauren τον έκανε add στο instagram. Μπορεί να μην σημαίνει κάτι ή μπορεί να σημαίνει ότι θα γίνει cast σε κάποιο δεύτερο ρόλο. Ίσως να μην ήταν άσχημη επιλογή πάντως αν όντως είναι έτσι.

Επεξ/σία από Gilmaru
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Wayward είπε

Καλός είναι ο Stan γενικά και συμπαθής αλλά μου κάνει πολύ clean face για Geralt.

Εμενα πάλι δεν μου λέει πολλά αλλα γούστα είναι αυτά, όσο για το "clean face" νομίζω το hollywood makeup λύνει οποιοδήποτε τέτοιου είδους πρόβλημα. Έτσι κι αλλιώς δεν νομίζω να υπάρχουν πολλοί καλοί ηθοποιοί με ουλές στα μούτρα. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...