Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής κουτιού/case


cpttony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όποιο σ'αρέσει δε μου πέφτει λόγος! :P

 

Είπα μήπως ξέραμε επίπεδα θορύβου, θα τα ψάξω ευχαριστώ και πάλι πάρα πολύ που συνέχισες να ασχολήσε μαζί μου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είπα μήπως ξέραμε επίπεδα θορύβου, θα τα ψάξω ευχαριστώ και πάλι πάρα πολύ που συνέχισες να ασχολήσε μαζί μου :)

 

Δεν μου πέφτει λόγος εννοώ οτι είναι γούστα και εσύ θα το βλέπεις κάθε μέρα. Είναι καθαρά υποκειμενική η επιλογή εφόσον τώρα με την αλλαγή σου έχεις αρκετές εναλλακτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα μήπως ξέραμε επίπεδα θορύβου, θα τα ψάξω ευχαριστώ και πάλι πάρα πολύ που συνέχισες να ασχολήσε μαζί μου :)

Εξαιρετικής ποιότητας τα fractal αλλά πολύ ακριβά. Το συγκεκριμένο δεν έχει επαρκή είσοδο αέρα και η μία θέση που έχει για ανεμιστήρα μπροστά και πάνω ουσιαστικά είναι άχρηστη διότι το άνοιγμα για την εισαγωγή αέρα είναι κάτω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικής ποιότητας τα fractal αλλά πολύ ακριβά. Το συγκεκριμένο δεν έχει επαρκή είσοδο αέρα και η μία θέση που έχει για ανεμιστήρα μπροστά και πάνω ουσιαστικά είναι άχρηστη διότι το άνοιγμα για την εισαγωγή αέρα είναι κάτω.

 

Μόλις διάβασα και 2 reviews και λένε ότι δεν τα πάει καλά με τον θόρυβο.

Αντιθέτως πάνω στο ψάξιμο έπεσα και στο Cooler Master Silencio 352 το οποίο αν και παλιό διάβασα πολύ καλά σχόλια και reviews σε επιπεδα θορύβου

 

Υ.Γ. Τοσο ψάξιμο ούτε για όλο το pc δεν είχα κάνει :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό να είναι πιο αθόρυβο γιατί περιέχει ηχομμονωτικό υλικό. Κάνε όμμως μια σούμα σε τι διστάσεις ψάχνεις τελικά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@BlueBlood7

 

Τα κουτιά που πρότεινες τα κοιταξα και είναι μια χαρά, αλλά τα μεταφορικά είναι οπως ανεφερες και εσύ πάρα πολλά. Βρήκα το bitfenix nova black window στα 49.90 (σύνολο). Ειναι καλό για την τιμή του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό να είναι πιο αθόρυβο γιατί περιέχει ηχομμονωτικό υλικό. Κάνε όμμως μια σούμα σε τι διστάσεις ψάχνεις τελικά? 

 

Βἀθος 48 x Πλάτος 45 x Ύψος 40

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@BlueBlood7

 

Τα κουτιά που πρότεινες τα κοιταξα και είναι μια χαρά, αλλά τα μεταφορικά είναι οπως ανεφερες και εσύ πάρα πολλά. Βρήκα το bitfenix nova black window στα 49.90 (σύνολο). Ειναι καλό για την τιμή του;

δεν το ξερω δεν το εχω δουλεψει περιμενε να σ πει κανα αλλο μέλος κανα αλλο καλυτερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

.Βρήκα το bitfenix nova black window στα 49.90 (σύνολο). Ειναι καλό για την τιμή του;

 

Όχι.

Σε ποιά περιοχή είσαι;

Δες αυτά μαζί με μεταφορικά στα λεφτά που ζητάς  http://www.skroutz.gr/comparelists/28?compare=9759339%2C10980254%2C10924366  

 

ΑΛΛΑ

Άν έχεις κοντά σου Πλαίσιο πήγαινε και ζήτα να σου κάνουν καλύτερη τιμή σε αυτό http://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi/koutia-cases-pc/Sharkoon-S25-W-Midi-tower.htm

Ενδέχεται να το πάρεις τιμή skroutz δλδ 53.00€

Αξίζει τα έξτρα ακόμα κια άν καθυστερήσεις λίγο. Είναι καλύτερο απο τα παραπάνω σε ποιότητα ασυζητητί.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@radiohead

 

Κοντά μου υπάρχει και καταστημα eshop που μπορώ ετσι να γλιτώσω τα μεταφορικά. Υπάρχει κάτι εκεί που να αξίζει γιατί από ότι είδα το Sharkoon δεν το έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@radiohead

 

Κοντά μου υπάρχει και καταστημα eshop που μπορώ ετσι να γλιτώσω τα μεταφορικά. Υπάρχει κάτι εκεί που να αξίζει γιατί από ότι είδα το Sharkoon δεν το έχει.

apo e-shop μπορεις να δεις αυτο εδω http://www.e-shop.gr/case-zalman-z9-plus-black-p-PER.806928

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βἀθος 48 x Πλάτος 45 x Ύψος 40

 

Λοιπόν επειδή έχω χάσει τον ύπνο μου και δεν την παλεύω άλλο έγινε παραγγελία της αρχικής επιλογής και ας το βάλω στο ... κεφάλι μου

 

CASE FRACTAL DESIGN DEFINE C BLACK WINDOW + BE QUIET! DARK ROCK ADVANCED

 

Άντε για να κοιμηθώ σήμερα , εχθές μέχρι τις 04.00 πέρναγαν κουτιά με διαστάσεις απο τα μάτια μου, μέχρι και RACK έβλεπα :D

Σας ευχαριστώ και πάλι όλους και ιδιαίτερα τον radiohead.

 

Φωτό στο ανάλογο τοπικ όταν ἐρθουν και τα στήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Εύρος budget : 100 ευρω

- Tύπος (Cube, Mini/Midi/Full tower κλπ) : Midi tower

- Χρώμα : whatever

- Παράθυρο με ή χωρίς (απλό, acrylic, tempered) : tempered glass αλλα δεν με καιει κιολας να εχει παραθυρο...

- Με ή χωρίς ηχομονωτικό : δεν εχω καποια προτιμηση αλλα δεν θα ηταν ασχημο να ειχε και ηχομονωτικο για λιγοτερο θορυβο

- Υδρόψυξη ή αερόψυξη : αεροψυξη 

- Πλήθος & είδος δίσκων : 1 ssd και 1 hdd 

- Οπτικό μέσο : LiteON iHAS124, 24X Internal SATA, Black, Bulk  (DVD)

- Καρτα γραφικων : MSI GeForce GTX1060 3GB (ειναι μεγαλη και δεν την χωρανε ολα τα κουτια)

 

Θελω να εχει καλο airflow, ομορφο design, και να ειναι πρακτικο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@radiohead

 

Κοντά μου υπάρχει και καταστημα eshop που μπορώ ετσι να γλιτώσω τα μεταφορικά. Υπάρχει κάτι εκεί που να αξίζει γιατί από ότι είδα το Sharkoon δεν το έχει.

 

Βλέπω σε άλλο θέμα ψάχνεις hardware. Μην το βάλεις σε κάτι λιγότερο απο αυτά που πρότεινε ο blueblood θέλεις καλό airflow για oc κλπ.

Λοιπόν επειδή έχω χάσει τον ύπνο μου και δεν την παλεύω άλλο έγινε παραγγελία της αρχικής επιλογής και ας το βάλω στο ... κεφάλι μου

 

CASE FRACTAL DESIGN DEFINE C BLACK WINDOW + BE QUIET! DARK ROCK ADVANCED

 

Άντε για να κοιμηθώ σήμερα , εχθές μέχρι τις 04.00 πέρναγαν κουτιά με διαστάσεις απο τα μάτια μου, μέχρι και RACK έβλεπα :D

Σας ευχαριστώ και πάλι όλους και ιδιαίτερα τον radiohead.

 

Φωτό στο ανάλογο τοπικ όταν ἐρθουν και τα στήσω

 

Τον mindtrapper που στο πρότεινε όχι εμένα.

 

- Εύρος budget : 100 ευρω
- Tύπος (Cube, Mini/Midi/Full tower κλπ) : Midi tower
- Χρώμα : whatever
- Παράθυρο με ή χωρίς (απλό, acrylic, tempered) : tempered glass αλλα δεν με καιει κιολας να εχει παραθυρο...
- Με ή χωρίς ηχομονωτικό : δεν εχω καποια προτιμηση αλλα δεν θα ηταν ασχημο να ειχε και ηχομονωτικο για λιγοτερο θορυβο
- Υδρόψυξη ή αερόψυξη : αεροψυξη 
- Πλήθος & είδος δίσκων : 1 ssd και 1 hdd 
- Οπτικό μέσο : LiteON iHAS124, 24X Internal SATA, Black, Bulk  (DVD)
- Καρτα γραφικων : MSI GeForce GTX1060 3GB (ειναι μεγαλη και δεν την χωρανε ολα τα κουτια)
 
Θελω να εχει καλο airflow, ομορφο design, και να ειναι πρακτικο. 

 

 

Μητρική atx ή micro atx;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...