Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής κουτιού/case


cpttony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε μου κάνει για το χωρο που το θέλω.

 

 

Αυτό? Είναι το ίδιο με αυτό που λέει ο denis, απλώς παίρνει mATX, και συνεπώς πιο μεγάλο μέγεθος (μάλλον δεν σου κάνει)

 

Πιάνει σχεδόν όσο αυτο που έχω τώρα, δεν έχει νόημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.skroutz.gr/s/5368049/Sharkoon-CA-M.html (?)

 

Λίγο πιο μεγάλο από το Cooltek C2 που είχες αναφέρει. Δε και στο site τους περιορισμούς σε GPU, PSU κλπ

Επεξ/σία από cpttony
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το υποτιμας καθολου το cooltek.

Και coolers και κουτια, απλα αριστα..

 

Ναι ναι, απλά χωροταξικά και απο features μου φαίνεται καλύτερο το v1. Έχω δουλέψει κ το μεγαλύτερο αδερφάκι (V21) και ήταν φανταστικό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ναι, απλά χωροταξικά και απο features μου φαίνεται καλύτερο το v1. Έχω δουλέψει κ το μεγαλύτερο αδερφάκι (V21) και ήταν φανταστικό. 

αληθεια αν το v21 einai σουπερ θα το τσιμπισω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz.gr/s/5368049/Sharkoon-CA-M.html (?)

 

Λίγο πιο μεγάλο από το Cooltek C2 που είχες αναφέρει. Δε και στο site τους περιορισμούς σε GPU, PSU κλπ

Είναι πολυ καλο και κοντά σε αυτό που ψάχνω (το μαύρο χρώμα).Ο μόνος μου ενδοιασμός είναι οτι στην επανω επιφάνεια θα βαλω μαγνητικες βάσεις κεραιών wifi και θελω να είναι ομαλη η επιφάνεια για να πιάνουν οι μαγνήτες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολυ καλο και κοντά σε αυτό που ψάχνω (το μαύρο χρώμα).Ο μόνος μου ενδοιασμός είναι οτι στην επανω επιφάνεια θα βαλω μαγνητικες βάσεις κεραιών wifi και θελω να είναι ομαλη η επιφάνεια για να πιάνουν οι μαγνήτες.

Πολυ εξειδικευση..

Ποιος ειναι ο χωρος που θα το βαλεις? (απο περιεργια καθαρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα ... 

Κουτι Midi λογικα , 60-80ε , με temp glass και οσο το δυνατον καλυτερο μόνωση .

το phanteks eclipse p400s θα ηταν το ιδανικο αλλα βγαινει τελικη τιμη στα 110 . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ... 

 

Κουτι Midi λογικα , 60-80ε , με temp glass και οσο το δυνατον καλυτερο μόνωση .

 

το phanteks eclipse p400s θα ηταν το ιδανικο αλλα βγαινει τελικη τιμη στα 110 . 

δες το nzxt s340 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες το nzxt s340 

Το nzxt μου φαινεται ενα απλο κουτι ... Καμια σχεση με το p400 . 

 

Πχ https://www.amazon.co.uk/Game-Max-Tower-Tempered-Glass/dp/B06XFN6YQ4/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1499356509&sr=8-3&keywords=pc+cases αυτο μου φαινεται πολυ ομορφο αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πχ https://www.amazon.co.uk/Game-Max-Tower-Tempered-Glass/dp/B06XFN6YQ4/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1499356509&sr=8-3&keywords=pc+cases αυτο μου φαινεται πολυ ομορφο αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλο .

 

Ωραιο φαίνεται, ψιλο αντιγραφή του 460X. Το μέσα μου θύμισε αρκετα το Zalman Z1. Δεν μου αρέσει το honeycomb μπροστά και απο airflow δεν ξέρω τι θα βάζει. Μου φαίνεται λιγο σφυχτό στην είσοδο αέρα απο μπροστά.  Πάντως στα λεφτά που κάνει αυτό παίρνεις το p400 που είναι σταθερή αξία. Θέλω να πώ με αυτό βγαίνεις έτσι και αλλιώς εκτός budget.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά, θα ήθελα σας παρακαλώ την βοήθειά σας για την επιλογή νέου κουτιού.

 

- Εύρος budget: μέχρι 50€, βαριά βαριά 55€ αν αξίζει!
- Tύπος (Cube, Mini/Midi/Full tower κλπ): Θα προτιμούσα κάτι σε Micro-ATX μέγεθος (η μητρική είναι η Gigabyte B250M-D3H)
- Χρώμα: Αδιάφορο
- Παράθυρο με ή χωρίς (απλό, acrylic, tempered): Δεν με ενδιαφέρουν και πολύ τα εφέ, προτιμώ το καλό airflow και την ησυχία (όσο γίνεται)
- Με ή χωρίς ηχομονωτικό: Αδιάφορο, θέλω όμως να έχει όσο το δυνατόν ήσυχους ανεμιστήρες όταν είναι idle, εν ώρα browsing κτλ. 
- Υδρόψυξη ή αερόψυξη: Θα χρησιμοποιηθεί η Coolermaster Hyper 212 EVO
- Πλήθος & είδος δίσκων: 1x 2.5" SSD + 1x 3.5" HDD
- Οπτικό μέσο: Αδιάφορο
 
Επιλογές μόνο από e-shop και visionstudio για να αποφύγω τα μεταφορικά. Κάρτα γραφικών έχω την ASUS GTX 1060 DUAL OC 3GB και CPU Cooler την CM Hyper 212 EVO. Ευχαριστώ!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, το p400? Βγαίνει στα 99 απο vision και 97 αν εισαι αθήνα απο Msystems. Πιο φτηνό με tempered, δεν νομίζω να υπάρχει.. 

Συγγνωμη δεν ειχα δει το ποστ σου . p400s . Απλα θελω να ειναι αθορυβο και δυστυχώς δεν υπαρχει διαθεσιμο ευκολα το S . 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...