Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής κουτιού/case


cpttony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οπότε, καταλήγω σε Meshify mini, 10 ευρώ ακριβότερα από Ελλάδα. Arriving 8 January.Σε Ευχαριστώ πολύ για όλα! Ετοιμάσου να σε ζαλίζω για ultrawide monitor αργότερα!

 

Επεξ/σία από nikpoth
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παίδες ψάχνω να βρω κουτί άλλα δυσκολεύομαι πολύ.

Αυτά που θέλω είναι:

1. Kαλό airflow ,ειδικα στο μπροστα μερος που θα μπει το ψυγειο δεν θελω να εχει τζαμι η πλαστικο.

2. Nα ειναι αρκετα ευρυχωρο γτ εχω να βαλω μπροστα ενα 360αρι ψυγειο 60mm παχους με Push pull και διπλα απο αυτο το reservoir.

3. Να εχει Psu cover

To μονο που μου αρεσει ειναι το coolermaster h500p mesh αλλα το βρισκω μονο σε ασπρο σε νορμαλ τιμη 160-180 ευρω.

Έχετε τπτ άλλο να προτείνετε ?

Τιμή max 180 ευρω με μεταφορικά.

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Ρε παίδες ψάχνω να βρω κουτί άλλα δυσκολεύομαι πολύ.

Αυτά που θέλω είναι:

1. Kαλό airflow ,ειδικα στο μπροστα μερος που θα μπει το ψυγειο δεν θελω να εχει τζαμι η πλαστικο.

2. Nα ειναι αρκετα ευρυχωρο γτ εχω να βαλω μπροστα ενα 360αρι ψυγειο 60mm παχους με Push pull και διπλα απο αυτο το reservoir.

3. Να εχει Psu cover

To μονο που μου αρεσει ειναι το coolermaster h500p mesh αλλα το βρισκω μονο σε ασπρο σε νορμαλ τιμη 160-180 ευρω.

Έχετε τπτ άλλο να προτείνετε ?

Τιμή max 180 ευρω με μεταφορικά.

Έχω καλή εμπειρία με thermaltake. Δεν σου αρέσει κανενα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, radiohead είπε

Έχω καλή εμπειρία με thermaltake. Δεν σου αρέσει κανενα;

Μονο το Core X71 μου ψιλο αρεσει αλλα εχω αλλο προβλημα εκει, θα πρεπει να προσθεσω σωληνα για την υδροψυξη λογω των μεγαλων αποστασεων και δεν βρισκω πλεον το υγρο που εχω ελλαδα πουθενα  (ασε που εχει 30ευρω το λιτρο...). Επισης με χαλαει λιγο η εμφανιση του μπροστινου μερους ,ειναι λιγο παλιακα.

Μου φαινεται θα παραγγείλω το h500p mesh σε ασπρο εχω ποσες ωρες που ψαχνω και δεν βρισκω τπτ αλλο που να μου κανει και λειτουργικα και εμφανισιακα

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Ρε παίδες ψάχνω να βρω κουτί άλλα δυσκολεύομαι πολύ.

Αυτά που θέλω είναι:

1. Kαλό airflow ,ειδικα στο μπροστα μερος που θα μπει το ψυγειο δεν θελω να εχει τζαμι η πλαστικο.

2. Nα ειναι αρκετα ευρυχωρο γτ εχω να βαλω μπροστα ενα 360αρι ψυγειο 60mm παχους με Push pull και διπλα απο αυτο το reservoir.

3. Να εχει Psu cover

To μονο που μου αρεσει ειναι το coolermaster h500p mesh αλλα το βρισκω μονο σε ασπρο σε νορμαλ τιμη 160-180 ευρω.

Έχετε τπτ άλλο να προτείνετε ?

Τιμή max 180 ευρω με μεταφορικά.

Καγκουρίλα. https://www.skroutz.gr/comparelists/28?compare=9655746%2C12057499%2C13210785%2C16248122

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μμμ, κατάλαβα, είστε των υψηλών τεχνών και όχι του industrial look. 😛 

Αν βάλεις μόνο ένα rad πάρε το Fractal Design Define R6 και βάλτο πάνω και το reservoir μπροστά (αφού βγάλεις το hdd cage). Μπορείς να κάνεις top intake ή αν δεν θέλεις να πας κόντρα στους νόμους της φύσης front/back intake (με έξτρα φίλτρο) και top exhaust. Απλά:  (max 35 mm motherboard component height).

Επεξ/σία από mindtrapper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akoinonitos είπε

Ρε παίδες ψάχνω να βρω κουτί άλλα δυσκολεύομαι πολύ.

Αυτά που θέλω είναι:

1. Kαλό airflow ,ειδικα στο μπροστα μερος που θα μπει το ψυγειο δεν θελω να εχει τζαμι η πλαστικο.

2. Nα ειναι αρκετα ευρυχωρο γτ εχω να βαλω μπροστα ενα 360αρι ψυγειο 60mm παχους με Push pull και διπλα απο αυτο το reservoir.

3. Να εχει Psu cover

To μονο που μου αρεσει ειναι το coolermaster h500p mesh αλλα το βρισκω μονο σε ασπρο σε νορμαλ τιμη 160-180 ευρω.

Έχετε τπτ άλλο να προτείνετε ?

Τιμή max 180 ευρω με μεταφορικά.

Στο https://www.scan.co.uk/products/cooler-master-mastercase-h500p-black-metal-mid-tower-case-w-tempered-glass-window-atx-matx-mitx-2x-2  είναι πολλά τα μεταφορικά; Το έχει σε μαύρο. Δεν βλέπεις μήπως γίνεται τίποτα με κάτω από 180; Είναι πολύ ωραίο κουτί για νερά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Μονο το Core X71 μου ψιλο αρεσει αλλα εχω αλλο προβλημα εκει, θα πρεπει να προσθεσω σωληνα για την υδροψυξη λογω των μεγαλων αποστασεων και δεν βρισκω πλεον το υγρο που εχω ελλαδα πουθενα  (ασε που εχει 30ευρω το λιτρο...). Επισης με χαλαει λιγο η εμφανιση του μπροστινου μερους ,ειναι λιγο παλιακα.

Μου φαινεται θα παραγγείλω το h500p mesh σε ασπρο εχω ποσες ωρες που ψαχνω και δεν βρισκω τπτ αλλο που να μου κανει και λειτουργικα και εμφανισιακα

Σορυ αλλά κι αυτό καγκουρικο είναι ρε τρελέ :P

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nikpoth είπε

Στο https://www.scan.co.uk/products/cooler-master-mastercase-h500p-black-metal-mid-tower-case-w-tempered-glass-window-atx-matx-mitx-2x-2  είναι πολλά τα μεταφορικά; Το έχει σε μαύρο. Δεν βλέπεις μήπως γίνεται τίποτα με κάτω από 180; Είναι πολύ ωραίο κουτί για νερά. 

Aυτο δεν ειναι το Mesh ειναι το προηγουμενο με το γυαλι μπροστα και ειχε χιλια δυο θεματα ,το Mesh στην ουσια βγηκε για να διορθωσει τα λαθη αυτου. Οπου και να κοιταξα σε ευρωπαικα μαγαζια τα μεταφορικα ηταν απογοητευτικα ,στην καλυτερη ηταν 50 ευρω με standar delivery

Μόλις τώρα, radiohead είπε

Σορυ αλλά κι αυτό καγκουρικο είναι ρε τρελέ :P

κοιτα πιστευω οτι αν αλλαξω τους δυο μπροστα ανεμιστηρες με τρεις 12 θα ερθει στα ισια  του και η καγκουρια υποκειμενικη ειναι :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, mindtrapper είπε

Μμμ, κατάλαβα, είστε των υψηλών τεχνών και όχι του industrial look. 😛 

Αν βάλεις μόνο ένα rad πάρε το Fractal Design Define R6 και βάλτο πάνω και το reservoir μπροστά (αφού βγάλεις το hdd cage). Μπορείς να κάνεις top intake ή αν δεν θέλεις να πας κόντρα στους νόμους της φύσης front/back intake (με έξτρα φίλτρο) και top exhaust. Απλά:  (max 35 mm motherboard component height).

Εχω rad και ειναι 60αρι σε παχος γιαυτο προβληματιζομαι. Θελω απλα να παρω τα πραγματα απο το corsair carbide που εχω τωρα και να τα κουμπωσω στο καινουριο χωρις να αλλαζω parts στην λουπα και απο οτι βλεπω δεν ειναι ευκολο. Γιαυτο ψαχνω case που να χωραει το rad μπροστα γτ πανω δεν βλεπω να υπαρχει midtower που να το χωραει.

Τελικα παρηγγειλα το h500p mesh σε ασπρο και ο θεος βοηθος αν και αυτο πιστευω θα τα παρει στριμωχτα μπροστα rad και res. 

13 ώρες πριν, giorgos_rom είπε

Και το Η500Μ δείχνει αρκετά κάλο άλλα φτάνει στα 200 ίσως να αξίζει το 20αρικο από τα 180.

Το οριο ειναι 180 δυστυχως ,ηδη και τα 180 ειναι πανω απο αυτα που μπορω να δωσω κανονικα. Καπως θα το ταιριαξω και το ασπρο στο χωρο τι κανουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 27/12/2018 at 21:57, akoinonitos said:

Ρε παίδες ψάχνω να βρω κουτί άλλα δυσκολεύομαι πολύ.

Αυτά που θέλω είναι:

1. Kαλό airflow ,ειδικα στο μπροστα μερος που θα μπει το ψυγειο δεν θελω να εχει τζαμι η πλαστικο.

2. Nα ειναι αρκετα ευρυχωρο γτ εχω να βαλω μπροστα ενα 360αρι ψυγειο 60mm παχους με Push pull και διπλα απο αυτο το reservoir.

3. Να εχει Psu cover

To μονο που μου αρεσει ειναι το coolermaster h500p mesh αλλα το βρισκω μονο σε ασπρο σε νορμαλ τιμη 160-180 ευρω.

Έχετε τπτ άλλο να προτείνετε ?

Τιμή max 180 ευρω με μεταφορικά.

Καλημέρα @akoinonitos. Δες το παρακάτω video μήπως σε βοηθήσει λίγο να διαλέξεις κουτί. Ξέρω είναι δύσκολη απόφαση.. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/12/2018 στις 10:33 ΜΜ, akoinonitos είπε

Μονο το Core X71 μου ψιλο αρεσει αλλα εχω αλλο προβλημα εκει, θα πρεπει να προσθεσω σωληνα για την υδροψυξη λογω των μεγαλων αποστασεων και δεν βρισκω πλεον το υγρο που εχω ελλαδα πουθενα  (ασε που εχει 30ευρω το λιτρο...). Επισης με χαλαει λιγο η εμφανιση του μπροστινου μερους ,ειναι λιγο παλιακα.

Μου φαινεται θα παραγγείλω το h500p mesh σε ασπρο εχω ποσες ωρες που ψαχνω και δεν βρισκω τπτ αλλο που να μου κανει και λειτουργικα και εμφανισιακα

Περίμενε και την CES μήπως δούμε κανα καινούργιο κουτάκι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...