Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής κουτιού/case


cpttony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, radiohead είπε

Όχι δεν είναι χάλια απλά το cougar είναι ένα κλικ καλύτερο σε λαμαρίνα από τον ανταγωνισμό όπως το deepcool η το aero-300 faw

Ίδιο στυλ και το zalman σε κάτω των 40€

https://www.skroutz.gr/s/17840531/Zalman-S2.html?from=drop

Το 60€ από το 40€ απέχει πολύ για τα 40 καλύτερο από το 330g δε θα βρεις τώρα στα 60 είναι δεσμευτικό το ότι θες perforated και αποκλειεις να έχει τουλάχιστον στα πλαινα;

Μάλιστα, μάλλον για cougar πάμε δλδ! 

Όχι θέλω οπωσδήποτε full perforated μπροστα! Η σκόνη δε με ενοχλεί καθώς θα τρώει φύσημα τακτικα, θέλω το καλό airflow γιατί θα κλοκαριστει 7 1700 με cryorig h7 μέσα (ευχαριστω για τη βοήθεια κι εκεί!)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, vins είπε

Μάλιστα, μάλλον για cougar πάμε δλδ! 

Όχι θέλω οπωσδήποτε full perforated μπροστα! Η σκόνη δε με ενοχλεί καθώς θα τρώει φύσημα τακτικα, θέλω το καλό airflow γιατί θα κλοκαριστει 7 1700 με cryorig h7 μέσα (ευχαριστω για τη βοήθεια κι εκεί!)

Τελικά θα ξεκινήσεις με 16gb ram;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, radiohead είπε

Τελικά θα ξεκινήσεις με 16gb ram;

Μάλλον ναι αλλά σκέφτομαι να πάρω 1 στικ 16gb και μετά να προσθέσω ακόμα ένα σε κάνα 3μηνο, με single channel θα χάσει πολύ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.

Αν πας σε 16gb και στην a-pro που ξαναλέω ίδιο mobo είναι με την tomahawk  παίρνεις ένα από τα δύο και δεν σπάμε άλλο το κεφαλι μας. Εξάλλου κουτί τροφοδοτικό είναι αυτά που κρατάμε περισσοτερο

https://www.skroutz.gr/comparelists/28?compare=15608538%2C13503606

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, rakeesh είπε

Να ξαναρωτήσω κι εγώ μιας και δεν πήρα απάντηση. Το COUGAR 330g σε σχέση με το με το Thermaltake n23? https://www.skroutz.gr/s/8441610/Thermaltake-Versa-N23.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz share Τι θα διαλέγατε? 

Αναμεσα στα δυο το cougar θα επελεγα.Χωρις να ψαξω χαρακτηριστικά,απλα μου αρέσει στο μάτι καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, radiohead είπε

Ναι.

Αν πας σε 16gb και στην a-pro που ξαναλέω ίδιο mobo είναι με την tomahawk  παίρνεις ένα από τα δύο και δεν σπάμε άλλο το κεφαλι μας. Εξάλλου κουτί τροφοδοτικό είναι αυτά που κρατάμε περισσοτερο

https://www.skroutz.gr/comparelists/28?compare=15608538%2C13503606

Τώρα μου έβαλες τα δύο κουτιά που ζαχαρωνω εδώ και κάνα 2μηνο, αλλά άλλη κατηγορία τιμής..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, spy94 είπε

Καταρχάς ευχαριστω για τις προτάσεις.Απο xcite δεν παίρνω για κανένα λόγο.Ειχα παραγγειλει μητρική ακύρωσα μετα από 1.5 μηνα,έκανα 3 τηλέφωνα ανά 5 μερες για επιστροφή και τελικά μου επιστράφηκαν τα χρήματα αφού πήγα έξαλλος στο κατάστημα.Η προπληρωμή δεν με ενοχλεί,το να μην έρθει το προϊόν είναι πιθανό σαν ενδεχόμενο αλλά το να μην επιστρέφουν τα χρήματα είναι ελλεεινο.

Θα ψαχτω και γω λίγο, το tt  γλυκοκοιταζω

Για αναβάθμιση δεν παίζει βέβαια

Η αλήθεια είναι πως τα μικρά και πιο classy κυμαίνονται από 70φευγα και πάνω. Αν πρόκειται να μπει σε σαλόνι δωσ'τα αν όχι κλαιν μαιν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, radiohead είπε

Η αλήθεια είναι πως τα μικρά και πιο classy κυμαίνονται από 70φευγα και πάνω. Αν πρόκειται να μπει σε σαλόνι δωσ'τα αν όχι κλαιν μαιν. 

Δεν θα με χαλούσε να τα δώσω αν μου αρέσει.Αλλα από την άλλη δεν θα μπει σε σαλονι, ουσιαστικά pc που περισσεύει και δεν θέλω να το δώσω είναι.Θα δοκιμάσω να το βάλω σε κάνα έτοιμο sff που είναι μικρό έχει και τροφοδοτικό και ενημερώνω.Αν έχει βάλει κανείς matx μητρική σε κάποιο συγκεκριμένο ας βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, ψάχνοντας να βρω πληροφορίες για το κατάστημα xcite έπεσα το forum. Δυστυχώς δεν είχα διαβάσει κριτικές και την πάτησα μαζί με πολύ κόσμο με βάση τις κριτικές που πέφτουν καθημερινά πλέον. Ενώ έχω πληρώσει, η παραγγελία μου δεν έκτελέστηκε και παρόλο που μου είπαν πως θα γίνει επιστροφή χρημάτων αυτή δεν έχει γίνει. Στα τηλέφωνα και τα mail δεν απαντά κανείς. Το φυσικό κατάστημα που βρισκόταν στην Ολύμπου 117 είναι άδειο και έχει χαρτί που λέει ότι μεταφέρθηκε στην οδό Πριγκιποννήσων 1 στη Χαριλάου. Και εκεί όμως υπάρχει ένα κλειστό κατάστημα και μάλιστα φαίνεται να είναι καιρό κλειστό. Το τραγικό της υπόθεσης είναι πως το σαιτ λειτουργεί κανονικά και δέχεται παραγγελίες και μάλιστα μόνο με προπληρωμή. Έμαθα πως ο ιδιόκτητης ονομάζεται Κωνσταντίνος Αμανατίδης και πως ανέλαβε την επιχείρηση τον περασμένο Ιούλιο. Μάλιστα έχει και κριτική για το ίδιο του το κατάστημα https://www.google.gr/search?q=xcite.gr&rlz=1C2GCEA_enGR842GR842&ei=epDNXNG2OYXAmwX3kqTIBQ&start=0&sa=N&ved=0ahUKEwjR29_O-oHiAhUF4KYKHXcJCVk4ChDx0wMIYw&biw=1280&bih=577#lrd=0x14a839aafd2cfc3b:0x162b3f74a541f086,1,,,

Από το best price πλέον τους έχουν διαγράψει.Πριν πάω στην αστυνομία θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποιος που να έχει ανάλογη εμπειρία και τρόπους για να πάρουμε τα λεφτά μας πίσω. Παρακαλώ ας μεταφερθεί κάπου αλλού αν υπάρχει σχετικό νήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@aggelooos1985

Για να μιλήσεις στο τηλέφωνο με αυτούς θέλεις τον καλό καιρό κάνα μισάωρο στο αισιόδοξο σενάριο.Τώρα μετά από γιορτές κλπ θες πάνω απο ώρα να πιάσεις γραμμή.Για τον ίδιο λογο μιας και μετακομίζουν ίσως να είναι ακόμη κλειστά,αν και δύσκολο.Στα υπόψιν έχουν πολύ περιορισμένες ώρες και για τηλέφωνα και για παραλαβές,δεν ξερω αν το έχεις τσεκαρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους!!! Μετα απο 2 βδομαδες που εχω διαβασει ο,τι review κυκλοφορει (με το κοριτσι αγκαλια στο 1 χερι κ στο αλλο τα sites),

ειμαι στο διλημμα h700 ή 570Χ... θα μπει set up from scratch με 9700Κ + h115i platinum, asus z390-e κ asus strix 2080 oc. Με καινε οι θερμοκρασιες κυριως αλλα κ η ομορφια. 

Αυστηρα μεταξυ των δυο ποιο προτιματε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/5/2019 στις 2:13 ΠΜ, nuntius είπε

Καλησπερα σε ολους!!! Μετα απο 2 βδομαδες που εχω διαβασει ο,τι review κυκλοφορει (με το κοριτσι αγκαλια στο 1 χερι κ στο αλλο τα sites),

ειμαι στο διλημμα h700 ή 570Χ... θα μπει set up from scratch με 9700Κ + h115i platinum, asus z390-e κ asus strix 2080 oc. Με καινε οι θερμοκρασιες κυριως αλλα κ η ομορφια. 

Αυστηρα μεταξυ των δυο ποιο προτιματε;

Θερμοκρασίες https://www.skroutz.gr/s/14698878/CoolerMaster-MasterCase-H500P-Mesh.html?from=catspan&keyphrase=h500+mesh

Ομορφιά https://www.skroutz.gr/s/17829518/Fractal-Design-Meshify-S2-TG-White.html

Τώρα αν υπήρχαν μόνο αυτά τα δύο θα έπαιρνα το h700 αλλά πραγματικά, οποιο αρέσει σε εσένα τσιμπα και τα δύο αξιόλογα είναι.

Επεξ/σία από radiohead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας.

Ειμαι στην αναζητηση ενος οικονομικου κουτιου για να απαλλαγω απο το αθλιο κουτι των 20€ που εχω εδω και 6 χρονια, για συστημα ryzen 5 2600 (με την default ψυκτρα του), Sapphire RX 580 4gb, 8 gb ram, seasonic focus plus 650 gold.

Εχω τσεκαρει το https://www.skroutz.gr/s/12232137/Cougar-MX330-X.html μιας και ειναι στα χρηματα που θελω να διαθεσω. 

Να ακουσω αποψεις για το συγκεκριμενο κουτι (δεν με ενδιαφερει η εμφανιση, αλλα μονο να υπαρχει καλυτερη ψυξη και να ακουγονται λιγοτερο τα ανεμιστηρακια).

Το προβλημα που αντιμετωπιζω με το τωρινο κουτι μου ειναι οτι δεν υπαρχει καθολου καλο airflow, δεν μπορεις να κανεις ουτε cable management, με αποτελεσματα οταν παιζω καποιο συγρονο "βαρυ" παιχνιδι να φτανει η θερμοκρασια σε cpu, gpu πανω απο 75 για πλακα και να υπαρχει πολυ θορυβος απο τα ανεμιστηρακια.

 

Υ.Σ. Αρχικα θελω να παρω καποιο καλυτερο κουτι και αργοτερα μονο αν δεν λυθει το προβλημα θα αλλαξω ψυκτρα στον επεξεργαστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, geiasass είπε

Καλησπερα σας.

Ειμαι στην αναζητηση ενος οικονομικου κουτιου για να απαλλαγω απο το αθλιο κουτι των 20€ που εχω εδω και 6 χρονια, για συστημα ryzen 5 2600 (με την default ψυκτρα του), Sapphire RX 580 4gb, 8 gb ram, seasonic focus plus 650 gold.

Εχω τσεκαρει το https://www.skroutz.gr/s/12232137/Cougar-MX330-X.html μιας και ειναι στα χρηματα που θελω να διαθεσω. 

Να ακουσω αποψεις για το συγκεκριμενο κουτι (δεν με ενδιαφερει η εμφανιση, αλλα μονο να υπαρχει καλυτερη ψυξη και να ακουγονται λιγοτερο τα ανεμιστηρακια).

Το προβλημα που αντιμετωπιζω με το τωρινο κουτι μου ειναι οτι δεν υπαρχει καθολου καλο airflow, δεν μπορεις να κανεις ουτε cable management, με αποτελεσματα οταν παιζω καποιο συγρονο "βαρυ" παιχνιδι να φτανει η θερμοκρασια σε cpu, gpu πανω απο 75 για πλακα και να υπαρχει πολυ θορυβος απο τα ανεμιστηρακια.

Υ.Σ. Αρχικα θελω να παρω καποιο καλυτερο κουτι και αργοτερα μονο αν δεν λυθει το προβλημα θα αλλαξω ψυκτρα στον επεξεργαστη.

Καλησπερα. Πόσα χρήματα διαθέτεις; 

Και αν θες γράψε και περιοχή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, radiohead είπε

Καλησπερα. Πόσα χρήματα διαθέτεις; 

πραγματικα για κατι οικονομικο ψαχνω, μεχρι τα 40€ θελω να παω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...