Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής κουτιού/case


cpttony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, mcrae13 είπε

To cougar mx330-x έχει 2x USB 3.0 & 2x USB 2.0 . Το απλό mx330 (όχι το x) έχει από μία θύρα αντίστοιχα.

https://cougargaming.com/products/cases2/mx330/

Στο λινκ που δινεις τα λεει αναποδα.

Απο οτι βλεπω, το mx330-g ειναι αυτο που εχει μπροστα 2+2

 

cougar.png

Επεξ/σία από VasKag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, VasKag είπε

Στο λινκ που δινεις τα λεει αναποδα.

Απο οτι βλεπω, το mx330-g ειναι αυτο που εχει μπροστα 2+2

 

Σωστός,τα έγραψα ανάποδα,θα το διορθώσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε δουλειά να βρισκόμαστε!

Be Quiet Pure Base 500 Window Black

Phanteks Eclipse P300 Tempered Glass Black

Nzxt H510 White

Phanteks Eclipse P400S

Επεξ/σία από Duck Dodgers
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα παιδιά!!!

Έχω το Corsair 400R και σκεφτόμουνα να βάλω ένα tempered glass, πιστεύετε ότι αξίζει το κόστος ( δεν γνωρίζω πόσο θα κοστίσει) ώστε να το προχωρήσω;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα παιδιά μετά από μια πενταετία με ένα corsair R100 έχω αποφασίσει σχεδόν στη μετάβαση σε coolermaster h500 το απλό η το mesh.έχω την μητρική της gigabyte z 370 hd3 και είδα ότι κάποιος φίλος είχε κάποιες δυσκολίες με την συνδεσιμοτητα των φανς φωτισμού.πως θα το συνδέσω εγώ?μπορώ να συνδέσω μόνο την τροφοδοσία και να αλλάζω τα χρώματα από τον κοντρολερ?κάτι είδα για σύνδεση με το reset button του κουτιού αλλά δεν ξέρω αν ταιριάζουν τα pin των καλωδίων...όποια πληροφορία θα μου ήτανε χρήσιμη.

και κάτι άλλο που με απασχολεί,λέει max height pcu 180mm( ATX PS2).το τροφοδοτικό μου είναι 180mm , θα χωρέσει?

Επεξ/σία από nikjuve
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

Ψάχνω ένα κουτί για να φτιάξω ένα μικρό desktop και έχω βρει ΑΥΤΟ το οποίο δέχεται 3.5" δίσκο και optical drive τα οποία μου είναι άχρηστα. Θέλω κάτι πιο μικρό το οποίο θα φιλοξενήσει μια μητρική, μια low profile GPU που ήδη έχω και έναν SSD. Καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/4/2020 στις 6:08 ΜΜ, kostasSTi είπε

Καλησπέρα!

Ψάχνω ένα κουτί για να φτιάξω ένα μικρό desktop και έχω βρει ΑΥΤΟ το οποίο δέχεται 3.5" δίσκο και optical drive τα οποία μου είναι άχρηστα. Θέλω κάτι πιο μικρό το οποίο θα φιλοξενήσει μια μητρική, μια low profile GPU που ήδη έχω και έναν SSD. Καμιά ιδέα;

mini atx; παντως υπαρχουν και ποιο ομορφα... αυτο εχει και τροφοδοτικο που δε νομιζω να ειναι ποιοτικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα,

ψάχνω κουτί μέχρι 50€ χωρις πολλα πολλα φρου φρου και αρώματα. Απλό κουτί για επαγγελματικό χώρο.

Εχω βρεί αυτά

https://www.skroutz.gr/s/17301911/Deepcool-E-Shield.html

https://www.skroutz.gr/s/6633735/Corsair-Carbide-100R.html

Υπάρχει κατι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

γνώμες για αυτό το κουτί;
https://www.skroutz.gr/s/22631274/Phanteks-Eclipse-P300A-Mesh-Edition.html
 

με όριο τα 60 ευρώ (προτίμηση mesh front).
Το mx330 με ξενερώνει η παρουσία θέσης DVD Player αφού δεν πρόκειται να χρησιμοποιηθεί. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/4/2020 στις 2:30 ΜΜ, kSiS είπε

Καλησπέρα,

γνώμες για αυτό το κουτί;
https://www.skroutz.gr/s/22631274/Phanteks-Eclipse-P300A-Mesh-Edition.html
 

με όριο τα 60 ευρώ (προτίμηση mesh front).
Το mx330 με ξενερώνει η παρουσία θέσης DVD Player αφού δεν πρόκειται να χρησιμοποιηθεί. 

 

 

Κάνε λιγο υπομονή και μάζεψε για αυτό:  https://www.skroutz.gr/s/20013567/Phanteks-Eclipse-P400A-Black.html?from=account_favorites

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα στην ομάδα. Ειχα παραγγείλει το thermaltake 71 rgb από you.gr και ήρθε σπασμένο. Αφού το πήραν πίσω με ενημέρωσαν πως δεν υπάρχει σε απόθεμα και να διαλέξω αν θέλω κάποιο από τα διαθέσιμα τους αντι να μου δώσουν τα χρήματα πίσω. 

Εχουν το gt level 20 argb, corsair 780t και obsidian 750d.  Με δεδομένο πως θα πάρει την θέση του haf932 που έχω, ποιο θεωρείται καλύτερη επιλογή; 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή μοιράζονται το ίδιο σασί,780t και 750d μπορείς να πείς οτι είναι το ίδιο κουτί με διαφορετικό περιτύλιγμα.

Αν αυστηρά θα έπρεπε να επιλέξεις ανάμεσα σε αυτά τα κουτιά, το Thermaltake έχει περισσότερες δυνατότητες/δίνει κάποιες ευκολίες.

Παρεμπιπτόντως έχεις το δικαίωμα να ζητήσεις πίσω τα χρήματά σου. Στο εύρος 170~200 ευρώ, υπάρχουν αρκετές επιλογές

Επεξ/σία από Tenshi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Tenshi είπε

Επειδή μοιράζονται το ίδιο σασί,780t και 750d μπορείς να πείς οτι είναι το ίδιο κουτί με διαφορετικό περιτύλιγμα.

Αν αυστηρά θα έπρεπε να επιλέξεις ανάμεσα σε αυτά τα κουτιά, το Thermaltake έχει περισσότερες δυνατότητες/δίνει κάποιες ευκολίες.

Παρεμπιπτόντως έχεις το δικαίωμα να ζητήσεις πίσω τα χρήματά σου. Στο εύρος 170~200 ευρώ, υπάρχουν αρκετές επιλογές

Για αυτό ρώτησα.  Αν υπάρχει κάτι καλύτερο να ζητήσω το refund 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα, ψαχνω κουτι με τα παρακατω χαρακτηριστικα:

Εύρος budget: Εως 50Ε. Αν ειναι κοντα στα 40Ε ακομα καλυτερα
Tύπος (Cube, Mini/Midi/Full tower κλπ): Midi Tower
Χρώμα: Μαυρο
Παράθυρο με ή χωρίς (απλό, acrylic, tempered): Με παραθυρο, ιδανικα tempered
Υδρόψυξη ή αερόψυξη: αεροψηξη
Πλήθος & είδος δίσκων: Θα προτιμουσα 3-4x3.5'' και 1x2.5''
Οπτικό μέσο: Ναι (αλλα θα μπορουσα και να το παραλειψω και αν βρεθει κανα παλιο DVD να το διαβασω στο 2ο PC)

Επισης θα προτιμουσα τα USB να ειναι στο πανω μερος της προσοψης.

Το προβλημα ειναι οτι θα ηθελα πανω απο 2x3.5'' HDD και DVD. Τα περισσοτερα κουτια παιρνουν μεχρι 2x3.5'' και πολλα πλεον δεν παιρνουν DVD.
Το μονο που εχω βρει να παιρνει πανω απο 2x3.5'' HDD ειναι το παρακατω αλλα θα ηθελα να δω και αλλες επιλογες
Aerocool Aero 500

Για να δωσω μια ιδεα περιπου τι μου αρεσει σε εμφανιση, δειτε τα παρακατω (τα οποια παιρνουν μονο 2x3.5'' HDD και οχι DVD)
Deepcool Matrexx 55
Powertech PT-743
Aerocool Cylon Black
Aerocool Shard
Kolink Stronghold Black

 

Επεξ/σία από crapatzi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, crapatzi είπε

Καλησπερα, ψαχνω κουτι με τα παρακατω χαρακτηριστικα:

Εύρος budget: Εως 50Ε. Αν ειναι κοντα στα 40Ε ακομα καλυτερα
Tύπος (Cube, Mini/Midi/Full tower κλπ): Midi Tower
Χρώμα: Μαυρο
Παράθυρο με ή χωρίς (απλό, acrylic, tempered): Με παραθυρο, ιδανικα tempered
Υδρόψυξη ή αερόψυξη: αεροψηξη
Πλήθος & είδος δίσκων: Θα προτιμουσα 3-4x3.5'' και 1x2.5''
Οπτικό μέσο: Ναι (αλλα θα μπορουσα και να το παραλειψω και αν βρεθει κανα παλιο DVD να το διαβασω στο 2ο PC)

Επισης θα προτιμουσα τα USB να ειναι στο πανω μερος της προσοψης.

Το προβλημα ειναι οτι θα ηθελα πανω απο 2x3.5'' HDD και DVD. Τα περισσοτερα κουτια παιρνουν μεχρι 2x3.5'' και πολλα πλεον δεν παιρνουν DVD.
Το μονο που εχω βρει να παιρνει πανω απο 2x3.5'' HDD ειναι το παρακατω αλλα θα ηθελα να δω και αλλες επιλογες
Aerocool Aero 500

Για να δωσω μια ιδεα περιπου τι μου αρεσει σε εμφανιση, δειτε τα παρακατω (τα οποια παιρνουν μονο 2x3.5'' HDD και οχι DVD)
Deepcool Matrexx 55
Powertech PT-743
Aerocool Cylon Black
Aerocool Shard
Kolink Stronghold Black

Φίλε πάρε το Corsair Carbide 100R https://www.skroutz.gr/s/6633735/Corsair-Carbide-100R.html

Νομίζω έχει όλα που ζητάς. Το πήρα και με ικανοποίησε πλήρως για τα χρήματα που έδωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...