Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Volta, GV100


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

56 λεπτά πριν, Fulgore είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Δεν εγραψες εσυ συγκεκριμενα για facebook και phone games στο πιο πανω σχολιο οχι ,απλα ειναι κατι που πολλες φορες εχει οδηγησει πλεον μεχρι και εκει.

Γιατι δηλαδη και αυτος που παιζει mobile ή παιχνιδια στο facebook να μην θεωρηθει gamer αφου αυτα που παιζει ειναι ιδια με αυτα στο desktop οπως pubg,fortnite και hearthstone?

Αυτο που ηθελα να πω με το παραπανω ειναι οτι πλεον απο εκει που πιο παλια ηταν πιο ξεκαθαρο για τι ρολο βαραει ο gamer(ειτε αυτος που ειναι καμμενος σε esports και online γενικα παιχνιδια μιας και υπαρχουν πολλες κατηγοριες παιχνιδιων περαν των γνωστων 3ου προσωπου action ή 1ου προσωπου shooter,ειτε που παιζει προσφατα single player παιχνιδια,οπου οταν λεμε προσφατα δεν εννοουμε μονο παιχνιδια του τελευταιου μηνα)δεν εβλεπες πουθενα αυτη την ερωτηση δηλαδη ποια ειδη παιχνιδιων κρινουν τον gamer.

Αυτο που εγραψες περι ultra παντως δεν ξερω απο που προεκυψε μιας και δεν ειδα να το ανεφερε καποιος συγκεκριμενα.Μονο ο Heybro ειχε γραψει και πιο παλια οτι εδω και λιγους μηνες που εφτιαξε το pc του εχει καλομαθει να παιζει σχεδον ολα τα παιχνιδια σε ultra και του κακοφαινεται να ριχνει ρυθμισεις σε ορισμενα απο αυτα μεχρι και σε normal .

Gamer είναι αυτός που απολαμβάνει το κάθε παιχνίδι και κρατάει τα συναισθήματα από τον κόσμο του παιχνιδιού που έχει να προσφέρει. Για τις ρυθμίσεις αν χρειαστεί κυρίως shadows να ρίξω αν πω να ρίξω άλλη ρύθμιση βγάζω screenshot back to back και τα συγκρίνω ταυτόχρονα. Μέχρι στιγμής μόνο στο wildlands έχω ρίξει 3 4 ρυθμίσεις στο high very high. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, BabisTs είπε

Τέτοια βλέπω και θα χτυπήσω μία 1080ti μου φαίνεται.....φαίνεται ότι θα αργήσουν αρκετά....ούτε ένα leak δεν έχει φανεί από κανένα 3d mark όπως γινόταν παλιά στις άλλες σειρές gpu.....Υπομονή μέχρι τέλος Αυγούστου και αν δεν , τότε μία Ζotac 1080ti amp extreme ή μία MSI 1080ti Gaming X θα τσιμπηθεί χαλαρά.....

Τη δεύτερη. Ή, αν σε παίρνει οικονομικά, την msi trio. Ή μία εκ των Asus strix oc/evga ftw3.

Η zotac, επειδή την έβλεπα κι ο ίδιος,πριν παρουσιαστεί η ευκαιρία με την aorus xtreme, τα σκ@@@@τωσε όσον αφορά την ψύξη. Ψάξε τα tear down που έκανε ο Steve από το Gamersnexus.

Δεν ξέρω, βέβαια, το core μοντέλο τι λέει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Heybro είπε

Gamer είναι αυτός που απολαμβάνει το κάθε παιχνίδι και κρατάει τα συναισθήματα από τον κόσμο του παιχνιδιού που έχει να προσφέρει. Για τις ρυθμίσεις αν χρειαστεί κυρίως shadows να ρίξω αν πω να ρίξω άλλη ρύθμιση βγάζω screenshot back to back και τα συγκρίνω ταυτόχρονα. Μέχρι στιγμής μόνο στο wildlands έχω ρίξει 3 4 ρυθμίσεις στο high very high. 

Ρε συ heybro άσχετο με το θέμα αλλά συνέχεια πετάς το wildlands, ένα από τα μεγαλύτερα σκουπίδια που έχει βγάλει η Ubisoft απορώ γιατί βασανίζεις τον εαυτό σου και ασχολείσαι με αυτό .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Ρε συ heybro άσχετο με το θέμα αλλά συνέχεια πετάς το wildlands, ένα από τα μεγαλύτερα σκουπίδια που έχει βγάλει η Ubisoft απορώ γιατί βασανίζεις τον εαυτό σου και ασχολείσαι με αυτό .

Δεν εχει αγορασει το Final Fantasy XV ακομα γιαυτο,εχει μεινει στο wild lands :P

Παλι καλα που δεν ανεφερε και κανενα Division :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Acmilangr2 είπε

Φίλε μου η zotac είναι πολύ θερμή κάρτα

 

6 ώρες πριν, DEADLAZARUS είπε

Τη δεύτερη. Ή, αν σε παίρνει οικονομικά, την msi trio. Ή μία εκ των Asus strix oc/evga ftw3.

Η zotac, επειδή την έβλεπα κι ο ίδιος,πριν παρουσιαστεί η ευκαιρία με την aorus xtreme, τα σκ@@@@τωσε όσον αφορά την ψύξη. Ψάξε τα tear down που έκανε ο Steve από το Gamersnexus.

Δεν ξέρω, βέβαια, το core μοντέλο τι λέει. 

 

Δεν το γνώριζα για την zotac και τα temps που σηκώνει.....thanx για το tip και από τους δύο.....Όπως είπα και παραπάνω " Υπομονή μέχρι τέλος Αυγούστου και αν δεν υπάρχει νεότερο από gtx 1180 ......τοτε πάω για gtx 1080ti (gaming X / μπορεί και Aorus Extreme Edition αν και έλεγα να φύγω από το στρατόπεδο της giga......φανατίλα με 780 Ti WindForce 3X OC / 980ti G1 με αυτήν την εταιρεία)....

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Δεν το γνώριζα για την zotac και τα temps που σηκώνει.....thanx για το tip και από τους δύο.....Όπως είπα και παραπάνω " Υπομονή μέχρι τέλος Αυγούστου και αν δεν υπάρχει νεότερο από gtx 1180 ......τοτε πάω για gtx 1080ti (gaming X / μπορεί και Aorus Extreme Edition αν και έλεγα να φύγω από το στρατόπεδο της giga......φανατίλα με 780 Ti WindForce 3X OC / 980ti G1 με αυτήν την εταιρεία)....

Δες μία το video που έχει μέσα την ακριβή 1080ti zotac   . 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 από τα χέρια μου πέρασαν αρκετές 1080 Ti (giga 1080ti extreme .zotac 1080ti με 2 ανεμιστήρες .zotac 1080ti extreme. evga 1080ti hybrid όπου και έχω απάνω στον υπολογιστή αυτή τη στιγμή)

μακράν οι πιο hardcore υλοποίηση της Zodac extreme και πολύ καλύτερες θερμοκρασίες από όλες τις αερόψυκτες 

 άμα έπρεπε να πάρω αερόψυκτη Θα έπρεπε να κάνω την καρδιά μου πέτρα και να φύγω το καλύτερο suport της  evga, η zotac  είναι κτήνη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που μπορω να πω ειναι οτι στις μεγαλες σε αποδοση καρτες δεν κοιτας φθηνες υλοποιησεις.

Δεν μπορω να πω κατι παραπανω για 1080ti γιατι εδω ειναι θεμα για τις επομενες καρτες και οχι για pascal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/6/2018 στις 3:54 ΜΜ, Heybro είπε

Από την άλλη πόσο φθηνή κατασκευή να έχει μια ακριβή κάρτα έτσι ώστε να μην πρωτηνετε?

Επεξ/σία από nikos5800
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, nikos5800 είπε

 

Δεν το βρηκα καπου αυτο πιο πισω αλλα ας το απαντησω καθαρα για λογους υλοποιησης(μηπως και ενημερωθει)παρα για τα περι 1080ti που ειναι ψιλο off topic.

 the Zotac Mini runs rather hot – 84C is actually the default thermal limit, and within a just few minutes of gaming the card will hit that limit and stay there. This causes GPU Boost 3.0 to lower the chip’s core frequency over time, hence why we saw Nvidia’s Founders Edition card out-performing the Mini in some titles.

https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/dominic-moass/zotac-gtx-1080-ti-mini-review-the-worlds-smallest/11/

Οταν μιλαμε για custom υλοποιηση η οποια εχει ιδιες θερμοκρασιες με την Founders edition και μαλιστα αποδιδει και χειροτερα,μαλλον οτι πληρωνεις παιρνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, greg4 είπε

Eίναι εντελώς off - topic η συζήτηση για temps 1080ti, υπάρχει θέμα. Οκ το 1080ti vs 1180(?) αλλά τα temps είναι άκυρα.

θα φάει lock

Δεν ειναι θεμα temperature 1080ti,ειναι θεμα υλοποιησης η οποια προφανως και αποδιδει χειροτερα ανεξαρτητως μοντελου καρτας γραφικων.Κοινως και Zotac 1180 mini να βγει,παλι θα αποδιδει χειροτερα απο την extreme.

Γιαυτο και η ιδια η εταιρεια εχει βγαλει και αλλες υλοποιησεις(προφανως ακριβοτερες)γιατι αποδιδουν καλυτερα.Για να λεγεται mini η καρτα προφανως και δεν θα αποδιδει τα μεγιστα στις θερμοκρασιες.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ θα έπαιρνα την πιο φτηνή πάντως και θα εβαζα Kraken G12. Με άφησε πολύ ευχαριστημένο στην Gtx 970. Λίγο προσοχή μονο να είναι τα vrms δεξια της GPU όπως την κοιτάμε με το pcie connector προς τα εμάς και να μην βάλουμε το πιο λεπτό rad που υπαρχει. Ίσως να είναι και καμια εκδοση με midplate η/και ενσωματωμένα heatsinks για τα vrms. Κοινώς, τέλεια κάρτα για την περίπτωση ηταν η MSI 1080ti armor. Χαλιά cooler αλλά καλό PCB και midplate. 30€ το G12 και οσα δώσει κανεις για το ΑΙΟ. Αλλά αυτά μένουν και για την επόμενη αναβάθμιση. 

Επεξ/σία από mindtrapper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, mindtrapper είπε

Εγώ θα έπαιρνα την πιο φτηνή πάντως και θα εβαζα Kraken G12. Με άφησε πολύ ευχαριστημένο στην Gtx 970. Λίγο προσοχή μονο να είναι τα vrms δεξια της GPU όπως την κοιτάμε με το pcie connector προς τα εμάς και να μην βάλουμε το πιο λεπτό rad που υπαρχει. Ίσως να είναι και καμια εκδοση με midplate η/και ενσωματωμένα heatsinks για τα vrms. Κοινώς, τέλεια κάρτα για την περίπτωση ηταν η MSI 1080ti armor. Χαλιά cooler αλλά καλό PCB και midplate. 30€ το G12 και οσα δώσει κανεις για το ΑΙΟ. Αλλά αυτά μένουν και για την επόμενη αναβάθμιση. 

Δεν επιτρεπουν ομως ολες οι εταιρειες να αλλαξεις την εργοστασιακη ψυκτρα για να βαλεις αλλη δικη σου και χανεις την εγγυηση.Αρα δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα ακομα και πριν την αγορα,θελει ψαξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BabisTs είπε

Δεν το γνώριζα για την zotac και τα temps που σηκώνει.....thanx για το tip και από τους δύο.....Όπως είπα και παραπάνω " Υπομονή μέχρι τέλος Αυγούστου και αν δεν υπάρχει νεότερο από gtx 1180 ......τοτε πάω για gtx 1080ti (gaming X / μπορεί και Aorus Extreme Edition αν και έλεγα να φύγω από το στρατόπεδο της giga......φανατίλα με 780 Ti WindForce 3X OC / 980ti G1 με αυτήν την εταιρεία)....

Spoiler

Μια χαρά και η aorus xtreme. Πολύ ευχαριστημένος. Δύσκολη απόφαση να πάω από την msi 970 στη gigabyte, αλλά δεν έκατσε η αγορά με μια gaming x που ήταν διαθέσιμη (αν και το κόκκινο-μαύρο theme της msi με κούρασε λίγο) και, έτσι, πήγα στην aorus xtreme. Αν είχα λίγα παραπάνω χρήματα και δεν ήμουν σε διαδικασία full αναβάθμισης, θα έπαιρνα την msi trio. Κατ' εμέ, η καλύτερη υλοποίηση. 

 

1 ώρα πριν, birel-motosport είπε

 από τα χέρια μου πέρασαν αρκετές 1080 Ti (giga 1080ti extreme .zotac 1080ti με 2 ανεμιστήρες .zotac 1080ti extreme. evga 1080ti hybrid όπου και έχω απάνω στον υπολογιστή αυτή τη στιγμή)

μακράν οι πιο hardcore υλοποίηση της Zodac extreme και πολύ καλύτερες θερμοκρασίες από όλες τις αερόψυκτες 

 άμα έπρεπε να πάρω αερόψυκτη Θα έπρεπε να κάνω την καρδιά μου πέτρα και να φύγω το καλύτερο suport της  evga, η zotac  είναι κτήνη

Spoiler

Απολύτως σεβαστή η γνώμη σου, καθώς έχεις δοκιμάσει, όπως λες, αρκετές ti. Πλέον, έχουμε ξεφύγει από την απλή καταγραφή των θερμοκρασιών και έχουμε περάσει σε εκτενείς αναλύσεις των συστημάτων ψύξης κάθε κάρτας. Ναι, η zotac έχει εξαιρετικές θερμοκρασίες. Το gamersnexus έχει άλλη άποψη: https://youtu.be/gqK7XqTuPwU και https://www.youtube.com/watch?v=iiLSxhyiZss

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...