Προς το περιεχόμενο

αληθινά παγωτά


McNerd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχε αναφέρει κάποιος σε άλλη συζήτηση πως τα παγωτά δεν είναι πια παγωτά αλλά γλυκά, και παλιά ο τρόπος παρασκευής του παγωτού ήταν διαφορετικός και πιο υγιεινός.

Πού μπορούμε να βρούμε πλέον αληθινά παγωτά; Ποια από τα συσκευασμένα είναι αληθινά;

Κάποια εργαστήρια ζαχαροπλαστικης με δικό τους παγωτό, είναι εντάξει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 171
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Πήγαινε La Greche (Μητροπόλεως 16 στο Σύνταγμα) και θα καταλάβεις τι είναι αληθινό παγωτό ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε La Greche (Μητροπόλεως 16 στο Σύνταγμα) και θα καταλάβεις τι είναι αληθινό παγωτό ;)

βάσει αυθεντικού τρόπου παρασκευής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ναι και δοκιμάστε οπωσδήποτε το φυστίκι τους, φέρνουν τη πάστα φυστικιού από το Bronte της Σικελίας.

 

Εδώ για περισσότερες πληροφορίες

http://www.athinorama.gr/umami/market/articles/?id=2501560

 

Υ.Γ ουδεμία σχέση έχω με το κατάστημα, απλώς τυγχάνει να είναι το αγαπημένο μου^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περα απο τα μαγαζια που πουλανε "φρεσκο" παγωτο αυτο που εχω διαβασει σχετικα με τις συσκευασιες που πουλιουνται στα supemarkets ειναι η διαφορα του Παγωτου με το Παγωμενο Γλυκισμα. Στο δευτερο χρησιμοποιουν υλικα τα οποια δεν ειναι και οτι καλυτερο για τον οργανισμο. 

 

http://www.arcadiaportal.gr/news/pagoto-i-pagomeno-glukisma-oli-i-alitheia

 

εγω π.χ  επερνα απο το lidl το noblissima την συσκευασια 2λτ και περσυ αν θυμαμε καλα ελεγε Παγωμενο Γλυκισμα. Σημερα που ξαναπηρα την συσκευασια εγραφε απο πισω ΠΑΓΩΤΟ και απο τα συστατικα ελειπε π.χ το Φοινικελαιο. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

"Οι πελάτες του το γνωρίζουν αυτό και έτσι τέλη Ιουνίου προμηθεύονται πέντε-έξι κιλά καλού παγωτού για να βγάλουν το καλοκαίρι"

 

Roflmao...

εγω π.χ  επερνα απο το lidl το noblissima την συσκευασια 2λτ και περσυ αν θυμαμε καλα ελεγε Παγωμενο Γλυκισμα. Σημερα που ξαναπηρα την συσκευασια εγραφε απο πισω ΠΑΓΩΤΟ και απο τα συστατικα ελειπε π.χ το Φοινικελαιο.

Όταν βλέπεις αναλογία λίτρου/κιλού 2:1 (ή εκεί κοντά), φύγε μακρυά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πήγαινε La Greche (Μητροπόλεως 16 στο Σύνταγμα) και θα καταλάβεις τι είναι αληθινό παγωτό ;)

+1 για το Le Greche. Εξαιρετικο παγωτο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Οι πελάτες του το γνωρίζουν αυτό και έτσι τέλη Ιουνίου προμηθεύονται πέντε-έξι κιλά καλού παγωτού για να βγάλουν το καλοκαίρι"

 

Roflmao...

 

 

Με 5-6 κιλά ούτε μήνα δεν βγάζεις.

 

Νταξ ναι, κάπως υπερβολικό, αλλά νομίζω ότι ο αρθρογράφος είναι γυναίκα, συν ότι πόσα κιλά να χωρέσει η κατάψυξη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούω πολύ καλά λόγια θα το δοκιμάσω εγώ για χύμα παγωτό παίρνω από παγωτό μανία είναι λίγο ακριβό βέβαιο. Επίσης υπάρχει η κρέπα Κηφισίας που έχει βιολογικό παγωτό.

 

Από έτοιμα παίρνω νιρβάνα η scandal

 

Παλιά έπαιρνα από cremeria Vienna αλλά δυστηχως δεν έχει ποια κατάστημα στο μοναστηράκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...