Προς το περιεχόμενο

Ξεπέρασε τα 2.500 δολάρια η αξία του Bitcoin


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ολα αυτα που αναφέρεις είναι γνωστά και τα βρίσκεις στον γουγλη.

 

Η ερώτηση παρμένει: ποιος είναι ο δημιουργός? Και αν καποιος απαντήσει ο Nakamotο, τοτε ποιος είναι ο Nakamoto?

 

Για ψάξε να βρεις πιος είναι ο Νακαμοτο επίσημα. Οχι φήμες.

 

Και να πω πως απλα ειμαι επιφυλακτικός και δεν εμπιστευομαι το bitcoin. Δεν είμαι ουτε υπερ ούτε κατα, γιατί απλά για να έχω αντικειμενική άποψη το να γνωρίζω τον δημιουργό μου λέει πολλά για τους σκοπούς του δημιουργήματος του.

 

π.χ. Ο Λίνους Τόρβαλ εφτιαξε τον πυρήνα του γνωστού λινουξ και τον έδωσε στον πλανήτη για ελευθερη χρήση. Επώνυμα.. Όχι με ψευδόνυμο. Ξέρεις ποιος είναι και είναι ξεκάθαρο.

 

Και το παραπάνω είναι λίγο ατυχες σαν παράδειγμα, αλλά για σκέψου θα έβαζες ένα λειτουργικό στον υπολογιστή σου εάν δεν ήξερες ποιος είναι ο δημιουργός του? (Εταιρεία ή φυσικό πρόσωπο)

 

Και ο Ζουκε το fb. Θα χρησιμοποιούσες του fb και θα εμπιστευόσουν τα προσωπικα σου στοιχεία εαν δεν υπήρχε όνομα (εταιρεία ή φυσικο πρόσωπο) πίσω από την πλατφόρμα?

 

 Άρα γιατί να εμπιστευτώ το bitcoin, μια μορφή χρήματος που ναι μεν γνωρίζουμε τον σκοπό της όπως αυτός αναφερεται παντού, αλλά απο ποιους?

.......

Δηλαδή τώρα που ξέρεις ότι ο Ζούκε έφτιαξε το ΦΒ εμπιστεύεσαι τα προσωπικά σου στοιχεία εκεί?!?!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι είχανε μπει όμως τον προηγούμενο χρόνο δεν ασθάνονται καθόλου κορόιδα , πίστεψέ με.....

To κορόϊδα αφορά αυτούς που "μπαίνουν" για να μείνουν.

Αν κάποιος αγόρασε κάποια σε χαμηλή τιμή παλαιότερα και τα πουλήσει αυτή τη στιγμή, βγαίνει κερδισμένος.

Αν κάποιος αγοράσει τώρα, για να τα πουλήσει σε του χρόνου, τη πάτησε...

Επίτρεψέ μου να έχω ένα έτος ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί  έχω ψιλλιαστεί ότι με το minning, αγοράζουν από εμάς μία υπηρεσία, την παραγωγή των γραφικών των online παιχνιδιών;

Δηλαδή η επεξεργαστική ισχύς των γραφικών μοιράζεται στους minners, και όλο αυτό ξανασυνθέτεται και παρέχετε στους gamers;

Έπεσα καθόλου μέσα, ή έχω πολύ φαντασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή απάτη - μπείτε κορόιδα.

 

Ότι δεν καταλαβαίνουμε είναι...κοροϊδία.

 

Είχα αγοράσει bitcoin αξίας 50 ευρώ όταν η ισοτιμία ήταν στο 1btc = 315$ και δεν θυμάμαι σε ποιο wallet τα έχω  :D  :D

 

 Κοίταξες κάτω από το μαξιλάρι σου?

 

 

Μάλλον είμαι πολύ περιέργος που θέλω να γνωρίζω εε???

 

Πίστευε και μη ερέυνα?

 

Είπαμε είναι φιλοσοφικό το ζήτημα...

 

 

«Πίστευε και μη, ερεύνα». 

 

 

Ερώτηση: Πιο θα είναι το πρώτο κρυπτοχωριό στη Ελλάδα; 

 

 

Ερώτηση: Πιο θα είναι το πρώτο κρυπτοforum στην Ελλάδα?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το bitcoin μου φαινεται σαν την κατοχικη δραχμη που εφαρμοστηκε στην ελλαδα απο τους γερμανους δηλαδη :

κυκλοφορει ενα νομισμα με κανενα αντικροισμα(στην ουσια παλιοχαρτο) και χρησιμοποιειται στις συναλλαγες ομως εαν πχ πας να παρεις κατι που κανει 10$ και δοσεις bitcoin και παρεις ρεστα στην ουσια πληρωθηκες κιωλας καθως εδωσες ενα νομισμα χωρις αντικρισμα και πηρες κανονικα λεφτα(δεν ξερω πως ακριβως λειτουργει το bitcoin αλλα φανταζομαι δεν πας πληρωνεις bit και περνεις πισω $, το παραδειγμα ειναι για να δειξω τι εννοω).βεβαια εδω το θεμα δεν ειναι τοσο απλο καθως εχει και στοιχεια πυραμιδας.σαφως και θα υπαρχουν κερδισμενοι ομως οσο πιο αργα μπεις στο παιχνιδι τοσο πιο μεγαλο ρισκο περνεις.

 

εγω παντως δεν θα δεχομουν αυτο το νομισμα εαν ειχα καποιο καταστημα.

 

ps αυτους που θα πουν ''ναι αλλα ουτε ο χρυσος εχει πραγματικη αξια κτλπ'' , αυτο ειναι αλλο μεγαλο θεμα και ξεφευγει του αρθρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί  έχω ψιλλιαστεί ότι με το minning, αγοράζουν από εμάς μία υπηρεσία, την παραγωγή των γραφικών των online παιχνιδιών;

Δηλαδή η επεξεργαστική ισχύς των γραφικών μοιράζεται στους minners, και όλο αυτό ξανασυνθέτεται και παρέχετε στους gamers;

Έπεσα καθόλου μέσα, ή έχω πολύ φαντασία;

 

Γουατ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι να εχω ευκαιρια να αγορασω στο 1$, 2$, 10$, 100$ και παντα ελεγα "μπα αστο φουσκα θα αποδειχθει" οπως γραφουν αρκετοι. Θα ειχα παρει μια καλη σύνταξη τωρα, ειδικα οταν ηταν 1$ στο τσακ ημουν να πατησω το κουμπι, αλλα φανταζομαι θα υπαρχουν πολλα horror stories χειρότερα.. :P

 

Επισης θα μπορούσα να ειχα κανει και mine ανετα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι να εχω ευκαιρια να αγορασω στο 1$, 2$, 10$, 100$ και παντα ελεγα "μπα αστο φουσκα θα αποδειχθει" οπως γραφουν αρκετοι. Θα ειχα παρει μια καλη σύνταξη τωρα, ειδικα οταν ηταν 1$ στο τσακ ημουν να πατησω το κουμπι, αλλα φανταζομαι θα υπαρχουν πολλα horror stories χειρότερα.. :P

 

Επισης θα μπορούσα να ειχα κανει και mine ανετα..

Μια απο τα ίδια... ;( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ερθει η μερα που θα γελάσουμε :D γιατι σιγουρα θα πεσει η τιμη αποτομα. Οχι επειδη είναι φούσκα. Αλλά γιατί και άλλα νομισματα σαν bitcoin θα πάρουν αξία. Απο το λίγο που έχω δει υπαρχουν και άλλα, αλλα είναι ψοφίμια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης elorant είπε:
Εντωμεταξύ, το Ethereum από $11 που είχε τον Νοέμβριο έχει φτάσει στα $200.
 
Δες και το EthereumClassic!
 
https://www.worldcoinindex.com/

 

Αξίζει δηλαδή να μπει κανείς στο classic με 150€ έτσι για δοκιμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ποτε δεν επαιξα με αυτά. Θελω να μου λυσει καποιος μια απορια... Αγοράζω ενα btc 2000 δολλάρια. Σε ενα μηνα πάει 2100. Πουλάω το btc μου και έχω κέρδος 100 δολλαρια ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...