Προς το περιεχόμενο

O νέος fitness tracker της Polar μετράει ασταμάτητα τους χτύπους της καρδιάς σου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκει στην Polar νομιζω ως ειναι κλεισμενοι σε ενα δωμάτιο και σχεδιάζουν προϊόντα χωρις να βλέπουν τι κυκλοφορεί έξω εδω και χρονια... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται από το, τι παραπάνω προσφέρει to H7 από ένα mi band 2. Δεν έχει καμία ονείρωξη κανένας με κανέναν, εκτός αν την έχεις εσύ με συσκευές και θεωρείς ότι όλοι είμαστε το ίδιο! Οι περισσότεροι αναφέρουν ότι με 23€ μόνο μπορείς να έχεις κάτι πολύ αξιόπιστο με όλα τα καλά που προσφέρει ένα fitness band και με κάποια χρήσιμα extras όπως alerts, calls, alarm και πάνω απ'όλα ατελείωτη μπαταρία! Δεν έχω ιδιαίτερη γνώση για τα polar αλλά πόσα πια παραπάνω μπορεί να προσφέρει το συγκεκριμένο του τίτλου από το mi band2 όταν ο τίτλος γράφει "

O νέος fitness tracker ?

 

Έλεος δηλαδή...

Αδιαφορα τα παραπανω που προσφερει το Mi band, καθως τον fitness tracker τον αγοραζεις για συγκεκριμενη δουλεια κι οχι για να φτιαχνει καφε. Notifications εχω και στο κινητο μου.

 

Για την αξιοπιστια εχω τεραστιες ενστασεις καθως τα εχω δοκιμασει και τα 2 ταυτοχρονα.

Τοσους μηνες δουλευω το Polar, 6 μερες τη βδομαδα κι ακομα δεν εχει τελειωσει η μπαταρια του.

 

Και σου ξαναλεω, το παραπανω που προσφερει (το Polar) ειναι η αξιοπιστια κατω υπο οποιεσδηποτε συνθηκες. Αν θες εναν fitness tracker απλα να δειχνει μια τιμη, τοτε μια χαρα ειναι το Mi band για σενα.

Για τους υπολοιπους που ασχολουνται λιγο πιο σοβαρα με τη γυμναστικη, ειναι ανεπαρκες.

 

Αλλα δεν γινεται να μην εχεις δοκιμασει ποτε Polar, να μπαινεις σε θεμα του Polar και να ισχυριζεσαι οτι το Mi band 2 ειναι καλυτερο.

δεν χρεαζεται απαραιτητα ρολοι,ειναι συμβατο με τα περισσοτερα αππς για κινητα.επισης ειναι απο τα λιγα που λετουργει (κανει αναμεταδωση)κατω απο το νερο,και επισης εκτος απο Bluetooth εκπεμπει με 2 ακομα τροπους και ειναι συμβατο με πληθος συσκευων.εχω και το η7 και το Mi band 2.μετα απο μακροχρονια χρηση θα ελεγα οτι το δευτερο για τον απλο χρηστη με το μηδαμινο κοστος αγορας του και με αυτα που προσφερει ειναι αριστο.

Η μονη μου ενσταση ειναι στην αξιοπιστια του Mi band εχωντας δοκιμασει και τα 2 ταυτοχρονα και γνωριζωντας πως δουλευουν οι παλμοι μου.

Στα υπολοιπα συμφωνω, και να προσθεσω οτι το Polar δουλευει και με τους περισσοτερους διαδρομους/ποδηλατα καθως εκπεμπει και στα 5 Khz παραλληλα με το bluetooth.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι προτείνετε για runtastic που χρησιμοποιώ?  Την ποιο φθηνη αλλά αξιόπιστη λυση να βλεπω τους παλμους της καρδιάς. 

 Απο τη μια σε μορφη ρολογιού θα με βόλευε καλύτερα μιας και μπαινει βγαίνει ποιο εύκολα. 

Ομως δεν ξερω ποσο αξιόπιστο θα ειναι ετσι. 

Μήπως αυτα που μπαίνουν στο στήθος μετράνε καλύτερα κάτω απο συνθήκες τρεξιματος. 

Τα περισσότερα που έχω δει,  δε συνεργαζονται με runtastic,  αλλά με αλλες εφαρμογές,  και θελω ειδικά για runtastic. 

Διαβασα παραπάνω για το Η7.  Ειναι οντως αξιόπιστο,  συνδέεται με Bluetooth με το runtastic και μετράει σωστα?

Ευχαριστώ. 

Edit το Η7 βλέπω 75ε φθηνότερη τιμη, οχι 50 που διαβαζω παραπανω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι προτείνετε για runtastic που χρησιμοποιώ?  Την ποιο φθηνη αλλά αξιόπιστη λυση να βλεπω τους παλμους της καρδιάς. 

 Απο τη μια σε μορφη ρολογιού θα με βόλευε καλύτερα μιας και μπαινει βγαίνει ποιο εύκολα. 

Ομως δεν ξερω ποσο αξιόπιστο θα ειναι ετσι. 

Μήπως αυτα που μπαίνουν στο στήθος μετράνε καλύτερα κάτω απο συνθήκες τρεξιματος. 

Τα περισσότερα που έχω δει,  δε συνεργαζονται με runtastic,  αλλά με αλλες εφαρμογές,  και θελω ειδικά για runtastic. 

Διαβασα παραπάνω για το Η7.  Ειναι οντως αξιόπιστο,  συνδέεται με Bluetooth με το runtastic και μετράει σωστα?

Ευχαριστώ. 

Edit το Η7 βλέπω 75ε φθηνότερη τιμη, οχι 50 που διαβαζω παραπανω.. 

https://www.amazon.de/POLAR-Brustgurt-WearLink-92044305-iPhone/dp/B007S088F4

Σε μενα ερχεται με δωρεαν μεταφορικα στα 50,95€.

 

Το Polar το δουλευω με Runstatic μηνες τωρα και δεν με εχει απογοητευσει.

Εκπεμπει και σε 5Khz (διαδρομους/ποδηλατα) αλλα και σε Bluetooth, αυτοματο pairing με Runstatic καθε φορα που το φορας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχωντας miband 1s,miband 2 και πλεον amazfit pace,χρησιμοποιωντας για ποδηλατο το Polar cs500 εδω και 8 χρονια κοντά,οι παλμοί είναι ίδιοι...ΤΟ 1s εχανε λίγο αλλα το 2 και το pace ειναι ακριβως το ιδιο...!!!Τωρα με συγχωρειτε αλλα οποιος ασχολειται σοβαρα θα παρει κανονικο watch και οχι tracker...στα λεφτα που ζηταει μαλιστα αυτο  όχι ρε παιδια...καλυτερα κινεζο μην λεμε και οτι θελουμε,,,κι εγω polar φαν ειμαι αλλα μην γινομαστε και ερμαια των εταιριων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι προτείνετε για runtastic που χρησιμοποιώ?  Την ποιο φθηνη αλλά αξιόπιστη λυση να βλεπω τους παλμους της καρδιάς. 

 Απο τη μια σε μορφη ρολογιού θα με βόλευε καλύτερα μιας και μπαινει βγαίνει ποιο εύκολα. 

Ομως δεν ξερω ποσο αξιόπιστο θα ειναι ετσι. 

Μήπως αυτα που μπαίνουν στο στήθος μετράνε καλύτερα κάτω απο συνθήκες τρεξιματος. 

Τα περισσότερα που έχω δει,  δε συνεργαζονται με runtastic,  αλλά με αλλες εφαρμογές,  και θελω ειδικά για runtastic. 

Διαβασα παραπάνω για το Η7.  Ειναι οντως αξιόπιστο,  συνδέεται με Bluetooth με το runtastic και μετράει σωστα?

Ευχαριστώ. 

Edit το Η7 βλέπω 75ε φθηνότερη τιμη, οχι 50 που διαβαζω παραπανω.. 

περίμενε το Η10 της πολαρ το οποίο είναι το νεο μοντέλο και πολύ πιο λεπτό κλπ κλπ κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...