Προς το περιεχόμενο

The Insomnia 3D Printing Community!


Μήνυμα προστέθηκε από Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ειναι καλα ο alienrba που με βοηθησε με τον εκτυπωτη,ειδα καλα αποτελεσματα στης εκτυπωσεις.

Τωρα ασχετα με αυτο,θελω να χρησιμοποιησω το καινουργιο cura 4 με τον Anet A8 αλλα με εχει τσατισει τοσο πολυ που πραγματικα εκανα παραγγελια τον Ender 3.

Οτι και να κανω,οι εκτυπωσεις βγαινουν αλειωμενες,οταν το βαζω στο cura 14.07 εκει ολα καλα με το μονο θεμα στης φιγουρες να μην μου βγαζει σωστα τα προσωπα.

Πραγματικα,μολις ερθει ο Ender ο Anet θα παει αποθηκη.

Εχω φτιαξει τα παντα σωστα,τεντωμα στους ιμαντες,bed leveling σωστο σε ολες της γωνιες,ειναι στο πατωμα και ειναι πολυ σταθερος,εχω αλλαξει ολα τα bearings με igus.

Και οχι τιποτα αλλο,εσπασε ο μηχανισμος της καρτας μνημης και τωρα θα πρεπει να βαζω βγαζω την καρτα μνημης μεχρι να πετυχω το σωστο σημειο που διαβαζει την καρτα μνημης.

Στην φωτογραφια,η φιγουρα ειναι με το cura 4 ορθια,ξαπλα βγηκε μια χαρα αλλα απο πισω ηταν το μαυρο της το χαλι.

E4fPPvXTRKKBbFw98XZojA.jpg

Επεξ/σία από Drake27
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 ώρες πριν, Drake27 είπε

Να ειναι καλα ο alienrba που με βοηθησε με τον εκτυπωτη,ειδα καλα αποτελεσματα στης εκτυπωσεις.

Τωρα ασχετα με αυτο,θελω να χρησιμοποιησω το καινουργιο cura 4 με τον Anet A8 αλλα με εχει τσατισει τοσο πολυ που πραγματικα εκανα παραγγελια τον Ender 3.

Οτι και να κανω,οι εκτυπωσεις βγαινουν αλειωμενες,οταν το βαζω στο cura 14.07 εκει ολα καλα με το μονο θεμα στης φιγουρες να μην μου βγαζει σωστα τα προσωπα.

Πραγματικα,μολις ερθει ο Ender ο Anet θα παει αποθηκη.

Εχω φτιαξει τα παντα σωστα,τεντωμα στους ιμαντες,bed leveling σωστο σε ολες της γωνιες,ειναι στο πατωμα και ειναι πολυ σταθερος,εχω αλλαξει ολα τα bearings με igus.

Και οχι τιποτα αλλο,εσπασε ο μηχανισμος της καρτας μνημης και τωρα θα πρεπει να βαζω βγαζω την καρτα μνημης μεχρι να πετυχω το σωστο σημειο που διαβαζει την καρτα μνημης.

Στην φωτογραφια,η φιγουρα ειναι με το cura 4 ορθια,ξαπλα βγηκε μια χαρα αλλα απο πισω ηταν το μαυρο της το χαλι.

E4fPPvXTRKKBbFw98XZojA.jpg

για φιγούρες μονο DLP printer, ειναι μονόδρομος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gkhellas είπε

για φιγούρες μονο DLP printer, ειναι μονόδρομος

Το θεμα ειναι οτι δεν εκτυπωνω μονο εγω,αλλα θελει και η γυναικα να εκτυπωνει κατι αξεσουαρ για να τα πηγαινει σε εκθεση.

Ο Ender 3 ειναι η επομενη λυση οπως ειχα τον wanhao,σκελετος απο αλουμηνιο,δεν κουνιεται και δεν θελει πολλα πολλα σε πειραγματα.

Γενικα το diy το ειχα καπως αλλιως στο μυαλο μου,αλλα τελικα θελει παρα πολυ χρονο,τον οποιο δεν εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, pcos είπε

https://www.tomtop.com/p-os0456eu.html

114e anet 8

from germany

γιατι τοσο ξεφτυλιστηκαν οι τιμες?

και εγω απο εκει το παραγγειλα και μου ηρθε σε 1 μηνα😤 ενω εγραφε αποθηκη γερμανιας....τραβηξα πολυ μαλωμα μεχρι να να ερθει καθως μου λεγανε ΚΑΘΕ φορα..."please wait another 45 days to see what happens!" 🤣 να κλαις ή να γελας????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Drake27 είπε

Να ειναι καλα ο alienrba που με βοηθησε με τον εκτυπωτη,ειδα καλα αποτελεσματα στης εκτυπωσεις.

Τωρα ασχετα με αυτο,θελω να χρησιμοποιησω το καινουργιο cura 4 με τον Anet A8 αλλα με εχει τσατισει τοσο πολυ που πραγματικα εκανα παραγγελια τον Ender 3.

Οτι και να κανω,οι εκτυπωσεις βγαινουν αλειωμενες,οταν το βαζω στο cura 14.07 εκει ολα καλα με το μονο θεμα στης φιγουρες να μην μου βγαζει σωστα τα προσωπα.

Πραγματικα,μολις ερθει ο Ender ο Anet θα παει αποθηκη.

Εχω φτιαξει τα παντα σωστα,τεντωμα στους ιμαντες,bed leveling σωστο σε ολες της γωνιες,ειναι στο πατωμα και ειναι πολυ σταθερος,εχω αλλαξει ολα τα bearings με igus.

Και οχι τιποτα αλλο,εσπασε ο μηχανισμος της καρτας μνημης και τωρα θα πρεπει να βαζω βγαζω την καρτα μνημης μεχρι να πετυχω το σωστο σημειο που διαβαζει την καρτα μνημης.

Στην φωτογραφια,η φιγουρα ειναι με το cura 4 ορθια,ξαπλα βγηκε μια χαρα αλλα απο πισω ηταν το μαυρο της το χαλι.

E4fPPvXTRKKBbFw98XZojA.jpg

ανέβασε profiles και από τα δύο cura να δούμε διαφορές...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, lazlos είπε

και εγω απο εκει το παραγγειλα και μου ηρθε σε 1 μηνα😤 ενω εγραφε αποθηκη γερμανιας....τραβηξα πολυ μαλωμα μεχρι να να ερθει καθως μου λεγανε ΚΑΘΕ φορα..."please wait another 45 days to see what happens!" 🤣 να κλαις ή να γελας????

ο χρονος δε με απασχολει. το ημπευ με εχει εκπαιδευσει σωστα 😛

απλα αναρωτιεμαι γιατι πουλανε κατι κατω του κοστους, υποπτο. τοσο χαλια ειναι?

Επεξ/σία από pcos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 ώρες πριν, pcos είπε

ο χρονος δε με απασχολει. το ημπευ με εχει εκπαιδευσει σωστα 😛

απλα αναρωτιεμαι γιατι πουλανε κατι κατω του κοστους, υποπτο. τοσο χαλια ειναι?

Από που βγαίνει τι συμπέρασμα ότι είναι κάτω του κόστους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, pcos είπε

ο χρονος δε με απασχολει. το ημπευ με εχει εκπαιδευσει σωστα 😛

απλα αναρωτιεμαι γιατι πουλανε κατι κατω του κοστους, υποπτο. τοσο χαλια ειναι?

Οχι μια χαρα ειναι......μεχρι τωρα ΟΛΑ ειναι αψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, pcos είπε

απτα υλικα εδω

https://toms3d.org/2017/02/23/building-cheapest-possible-prusa-i3-mk2/

πανω απο 100ε τα υπολογιζω

Μην συγκρινεις τι τιμες μπορουμε να παρουμε εμεις σαν τελικοι αγοραστες με τισ τιμες που θα παρει ενα εργοστασιο

για να καταλαβεις για να κοψω τα κομματια τα πλεξι αν τα βγαλω μια φορα μου ζητανε ~70 ευρω

αν παρω τα παρω απο 10 φορες η τιμη πεφτει στα ~50 ευρω

στις 50 φορες ειναι στα 35 που ειναι  και η μικροτερη τιμη που δινουν

οποτε καταλαβαινεις μονο απο αυτο τι διαφορες παιζουν

 

τελειως διαφορετικες οι τιμες χονδρικης με την λιανικη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/2/2019 στις 10:03 ΠΜ, Drake27 είπε

Το θεμα ειναι οτι δεν εκτυπωνω μονο εγω,αλλα θελει και η γυναικα να εκτυπωνει κατι αξεσουαρ για να τα πηγαινει σε εκθεση.

Ο Ender 3 ειναι η επομενη λυση οπως ειχα τον wanhao,σκελετος απο αλουμηνιο,δεν κουνιεται και δεν θελει πολλα πολλα σε πειραγματα.

Γενικα το diy το ειχα καπως αλλιως στο μυαλο μου,αλλα τελικα θελει παρα πολυ χρονο,τον οποιο δεν εχω.

Εγω εχω τον ender3Pro και θα ελεγα οτι ειμαι  ικανοποιημενος.

Θα σου προτεινα αν προχωρησεις να παρεις τον pro που εχει καλυτερο τροφοδοτικο(πολυ σημαντικο),καθως και το μαγνητικο bed που βοηθαει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, monotis είπε

Εγω εχω τον ender3Pro και θα ελεγα οτι ειμαι  ικανοποιημενος.

Θα σου προτεινα αν προχωρησεις να παρεις τον pro που εχει καλυτερο τροφοδοτικο(πολυ σημαντικο),καθως και το μαγνητικο bed που βοηθαει.

Ευχαριστώ πολύ για την πρόταση σου,τον έχω παραγγείλει τον Ender 3, είχα δει και τον pro αλλά το gearbest δεν Τον έχει σε ευρωπαϊκή αποθήκη, ήταν ποιο ακριβός και δεν μου έφταναν τα λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Drake27 είπε

Ευχαριστώ πολύ για την πρόταση σου,τον έχω παραγγείλει τον Ender 3, είχα δει και τον pro αλλά το gearbest δεν Τον έχει σε ευρωπαϊκή αποθήκη, ήταν ποιο ακριβός και δεν μου έφταναν τα λεφτά.

Drake αν θες ανέβασε τα προφίλ σου στο cura αν χρειάζεσαι ακόμα βοήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, skotadopsyxos είπε

Drake αν θες ανέβασε τα προφίλ σου στο cura αν χρειάζεσαι ακόμα βοήθεια

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την βοήθεια που θες να μου προσφέρεις αλλά δεν θα ασχοληθώ άλλο με τον Ανετ, αναμένω τον Ender 3,και ότι βγάζω τώρα απλά το βάζω στο παλιό cura.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...