Προς το περιεχόμενο

The Insomnia 3D Printing Community!


Μήνυμα προστέθηκε από Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, totomis είπε

Καλημέρα στην παρέα.

Επειδή με τα ταχυδρομεία δεν ξέρω τι γίνεται (από Αγγλία περιμένω πλακέτα skr 1.3 από αρχές Μαρτίου...), έχει κανένας σας στην άκρη καμία μητρική skr 1.3 ή να γνωρίζει κάποιο κατάστημα εντός Ελλάδος που να την έχει;

Καλημέρα, το grobotonics φαίνεται να την έχει σε χαμηλό stock στο κατάστημα. Τώρα που δεν λειτουργούν παρά μόνο ηλεκτρονικά αν πάρεις ένα τηλέφωνο μπορεί να εξυπηρετήσουν. Από περιέργεια από που έκανες την αγορά από Αγγλία ; Ebay;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 λεπτά πριν, PerfectParanoia είπε

Καλημέρα, το grobotonics φαίνεται να την έχει σε χαμηλό stock στο κατάστημα. Τώρα που δεν λειτουργούν παρά μόνο ηλεκτρονικά αν πάρεις ένα τηλέφωνο μπορεί να εξυπηρετήσουν. Από περιέργεια από που έκανες την αγορά από Αγγλία ; Ebay;

Λογικά από banggood 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, PerfectParanoia είπε

Δεν είχα υπόψιν μου ότι υπήρχε και σε αγγλική αποθήκη, ευχαριστώ.

Ναι, από banggood και από αγγλική αποθήκη, για να έρθει γρηγορότερα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, totomis είπε

Ναι, από banggood και από αγγλική αποθήκη, για να έρθει γρηγορότερα... 

Την πάτησες και εσύ. Με την περίοδο αυτή που περνάμε περιμένω και εγώ 4 πακέτα (2 από Κίνα και 2 από Ευρώπη) που τα αντιμετωπίζω ως δώρα έκπληξη πια για να μην απογοητευτώ με την αργοπορία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, nikniknikniknik είπε

Δες τον Anet A8 Plus. Εχω ήδη δυο. Υπαρχει σε δυο εκδόσεις αναλογως ποσο θελεις να ασχοληθεις στο μονταρισμα. Να ξες καποια στιγμη θα σε βολεψει ο εξτρα χωρος εκτυπωσης (300χ300χ350) σε σχεση με τον ender 3. Αλλιως ίδια ποιοτητα και ταχητυτα θα παρεις και απο τους δυο. Πολυ καλοι εκτυπωτες. Γενικά μου άρεσε ο anet γιατι εχω τον ενα τερμα stock και δουλευει αριστα για καθημερινες εκτυπωσεις και τον αλλον τον εχω αλλαξει τελειως. Σου αφηνει δλδ περιθωρια να κανεις οτι θελεις.

Θα το τσεκάρω και αυτόν γιατί κάπου τον πέτυχα και αυτόν σε βίντεο και έλεγαν καλά λόγια. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/3/2020 στις 3:50 ΜΜ, paylidis είπε

 

Στις 31/3/2020 στις 5:57 ΜΜ, kostasbm είπε

έλα σε επικοινωνία με το πλησιέστερο νοσοκομείο,με το πνευμονολογικό κατα προτίμηση και εξήγησε τους και δείξε τι είναι αυτό και τι κάνει...αποκλείεται να σου πουν οχι

τώρα περιμένω μια απάντηση από κάποιους ντοπιους οι οποίοι προτίθενται να βοηθήσουν

Τελικά τα καταφέραμε συντονιστήκαμε και πηρα ένα καρούλι και ήδη είμαι στις 14 (τυπώνω μια μια γιατί στην τετράδα τρώει κάποιο σκάλωμα ο εκτυπωτής από ότι φαίνεται και τυπώνει έως τη μιση δεύτερη + το γεγονός Κάνει πολλες ώρες κ ενοχλεί Τη γυναίκα το βράδυ). Στο μεταξύ μου ήρθε μετά από 10 μέρες και ένα καρούλι που είχα παραγγείλει... όποτε γλιτώνω την επίσκεψη σε νοσοκομείο τώρα που είναι φουλ αρρώστους. Θα ενημερώνω για τυχόν εξελίξεις. Πάει καλά παντως η φάση αυτή τη στιγμή σκεψου έχουν ζήτηση 10000 τεμάχια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω φτιάξει 70 αφού βρέθηκαν κάποιοι και έδωσαν καρούλια ...τα έχω δώσει στο τοπικό νοσοκομείο της περιοχής μου και μάλλον θα ετοιμάσω 100 για γειτονική πόλη 

επειδή έχουν εμπλακεί διάφορες περίεργες εταιρείες προτίμησα τη μοναχική οδό .......αν και αποτι διαβάζω είναι παρά πολλοί που το κάνουν τοπικά χωρίς εμπλοκή αλλων

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, kostasbm είπε

έχω φτιάξει 70 αφού βρέθηκαν κάποιοι και έδωσαν καρούλια ...τα έχω δώσει στο τοπικό νοσοκομείο της περιοχής μου και μάλλον θα ετοιμάσω 100 για γειτονική πόλη 

επειδή έχουν εμπλακεί διάφορες περίεργες εταιρείες προτίμησα τη μοναχική οδό .......αν και αποτι διαβάζω είναι παρά πολλοί που το κάνουν τοπικά χωρίς εμπλοκή αλλων

προσοψη και λαστιχακια τι βαζεις?με την αποστειρωση ?τα αποστειρωνουν στο νοσοκομειο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, fuzz είπε

προσοψη και λαστιχακια τι βαζεις?με την αποστειρωση ?τα αποστειρωνουν στο νοσοκομειο ?

το νοσοκομείο φτιάχνει κάθε μέρα ειδικά αποστειρωτικά υγρά και ξέρει να αποστειρωνει....αυτά τα έχω δει από κοντά όποτε δε χρειάζεται να κάνω τιποτα

τη πρόσοψη έχουν προμηθευτές που τους στέλνουν ζελατίνες και απλά τις τρυπάνε με περφορατερ

δε μπόρεσα να βρω όμως κάποιο λινκ να προμηθευτώ ζελατίνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο παιδιά, πολύ καλή κίνηση...

Εγώ περιμενω τη μητρική για να βάλω μπρος, αλλά δε βλέπω να έρχεται. Ήδη ζήτησα refund από το banggood και ετοιμάζομαι να παραγγείλω ξανά...

Έχει κάνει άποψη, για τις διάφορες αναμεσα σε skr 1.3 και skr 1.4;

Ποια να προτιμήσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/4/2020 στις 10:24 ΠΜ, totomis είπε

Καλημέρα στην παρέα.

Επειδή με τα ταχυδρομεία δεν ξέρω τι γίνεται (από Αγγλία περιμένω πλακέτα skr 1.3 από αρχές Μαρτίου...), έχει κανένας σας στην άκρη καμία μητρική skr 1.3 ή να γνωρίζει κάποιο κατάστημα εντός Ελλάδος που να την έχει;

και εγώ σε παρόμοια κατάσταση με αποστολή 20/3 μια skr mini από αγγλία. έπρεπε να παραγγείλω από Κίνα. έρχονται πολύ πιο γρήγορα από τα ευρωπαικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, totomis είπε

Μπράβο παιδιά, πολύ καλή κίνηση...

Εγώ περιμενω τη μητρική για να βάλω μπρος, αλλά δε βλέπω να έρχεται. Ήδη ζήτησα refund από το banggood και ετοιμάζομαι να παραγγείλω ξανά...

Έχει κάνει άποψη, για τις διάφορες αναμεσα σε skr 1.3 και skr 1.4;

Ποια να προτιμήσω;

3bBCJNzl.jpg

b7rpMDOl.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα, θα χρειαστεί να τυπώσω κάτι κουτάκια για ποιο επαγγελματική χρήση και θα ήθελα να είναι οσο ποιο όμορφα γίνετε έχω τον ανετ α8 με auto bed lvling αλλά σε 0.1 layer με pla είναι σχετικά visible τα layers, το κουτάκι θα τυπωθεί είτε με abs είτε petg δεν χρειάζεται να εχει τρελή μηχανική αντοχή αλλά μπορεί να το βλέπει ο ήλιος. Να δοκιμάσω να το τυπώσω με μικρότερο layer ή να παραγγείλω κατευθείαν ένα μικρότερο nozzle από το 0.4 που έχω τώρα πάνω, επίσης τι να βάλω abs ή petg

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...