Προς το περιεχόμενο

The Insomnia 3D Printing Community!

Μήνυμα προστέθηκε από Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 28/11/2020 στις 10:10 ΠΜ, george122 είπε

Καλημέρα,  σορρυ που δεν απάντησα χτες αλλά ήθελα λίγο να ψάχτω πριν απαντήσω. Να ευχαριστήσω για τις απαντήσεις σας για αρχή. 

Ο λόγος που σκεφτόμουν για να φτιάξω έναν από την αρχή είναι γιατί οτι και να παρω θα τον αναβαθμίσω κάποια στιγμή και το πιο πιθανό να είναι σύντομα η στιγμή αυτή από την αγορά, οποτε ελεγα να το κάνω με την μια. Μετά κανεις από όσους κοίταξα στα <200€ δεν με καλύπτει πλήρως. Τι εννοώ ο ένας πχ έχει μικρό bed ο άλλος κανει πολύ θόρυβο ο τρίτος δεν έχει τόσο μεγάλη κοινότητα όσο ο δεύτερος κτλ...

Τωρα θα μου πείτε "ρε ακόμα δεν βγήκες από το αυγό σου, εχεις και απαιτήσεις.." και δίκιο θα έχετε.  Χαχαχαχα 

Για τον anycubic mega zero  έχετε κάποια αποψη; Άκυρο για τον mega zero. Δεν έχει θερμαινόμενο bed.

Βρήκα το anet a8 plus 125€ από το tom tom. Οποτε για εκει θα παω 99%

Η ανετ α8 plus ειναι πολυ καλο πακετο. Μεγαλος, με τιμια υλικα.

Φτιαξε τον, δες οτι ολα δουλευουν καλα. 

Μετα περνας marlin firmware. Calibration κλπ.

Αν σου αρεσει τον αφηνεις ετσι. Αλλιως αλλαζεις μητρικη και μετα titan extruder. Ισως και καλυτερα bearings.

Ειναι καλο project. Τιμιο μηχανακι. Αθανατο με φτηνα ανταλλακτικα.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 4,9k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Το ντουλάπι το έβαλα κατά κύριο λόγο για να μην​ με πετάξει η γυναίκα μου έξω από το σπίτι με "αυτό το πράγμα που μου κουβάλησες στο σαλόνι"   Σαν δεύτερο λόγο, για να μην πειράζουν τα παιδιά τα κα

Η τελευταία μου εκτύπωση και από τις πιο περίπλοκες. Έτοιμη για βάψιμο...

βάλτε ρε παιδιά τίποτα που έχετε τύπωση εγώ αυτόν των καιρό έχω φάει κώλυμα με τα busto,ο deadpool και ο thanos ειναι με esun pla+ 0,1LH 100mm/sec και ο spawn με prusament galaxy silver 0,1LH 100mm/se

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.