Προς το περιεχόμενο

Εξοικονομώ κατ' οίκον


TiMoRiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισημη κοινοποιηση απο exoikonomo2020.gov.g
Καθώς κατά την πρώτη ημέρα λειτουργίας της πλατφόρμας υποβολής αιτήσεων ένταξης στο «Εξοικονομώ-Αυτονομώ» σε Ήπειρο και Ιόνια Νησιά διαπιστώθηκαν ασυμφωνίες σε στοιχεία υποβληθεισών αιτήσεων,
Ιδιαίτερη προσοχή θα πρέπει να δοθεί στην πρόταση παρεμβάσεων, όπου και θα πρέπει να καταχωρηθούν αυτούσιες οι παρεμβάσεις όπως αναγράφονται στο Έντυπο Πρότασης Παρεμβάσεων (Παράρτημα ΙΙΙ) και σε συμφωνία με το σενάριο εξοικονόμησης ενέργειας στο Πιστοποιητικό Ενεργειακής Απόδοσης.
Συνεπώς η μη ορθή καταχώρηση των στοιχείων της πρότασης παρεμβάσεων σε υποβληθείσες αιτήσεις θα οδηγεί σε ακύρωση/απένταξή τους ή και στην επιβολή κυρώσεων.
 
Αρα τα λαμογια που ειχαν 10 παρεμβασεις στο εντυπο αλλα ανεβαζαν 2-3 στο συστημα για να κερδισουν χρονο την πατησαν.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, wannaplay είπε

Ναι τον έχω διαβάσει τον οδηγό και κάθε μέρα σκέφτομαι μην έκανα βλακεία που έβαλα αυτό αντί για αυτό κ ο μηχανικός δε σηκώνει ούτε τηλέφωνο, είναι ευκαιρία τώρα να βάλεις πιστεύω ότι καλύτερο ,που έχεις + 20  τα 100 μπόνους,το πεα σου λέει απλά σε ποια κατηγορία ανοίκει το κτίριο σου? Κ μετά προσθέτεις εσύ πράγματα και ανεβαίνεις στη φόρμα των παρεμβάσεων ν μόνο η και στο πεα που θα εκδώθει

αν η λιστα που εβαλες στον πινακα 4 δεν συμφωνει Α Κ Ρ Ι Β Ω Σ με τη λιστα στο εντυπο παρεμβασεων η αιτηση σου τρωει ακυρο. Ο πινακας θελει διπλο τσεκαρισμα.

Το ανακοινωσαν σημερα. Γιατι πολλοι στην ηπειρο βρηκαν το "κολπο" να περνανε ελλειπη πινακα (για να τελειωνουν γρηγορα την αιτηση στη λογικη μα σας ανεβασα το pdf). Ειπαν οποια αιτηση δε συμφωνει ο πινακας με το εντυπο παρεμβασεων -> ακυρη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όταν στην αίτηση επιλέγεις την τελευταία καρτέλα που λέει για την επιλογή χρηματοδοτικου σχήματος, πατάς αποθήκευση, μετά τι γίνεται? Σε επιστρέφει στην αρχική σελίδα?
 Οριστικοποιει την αίτηση? Τι επιλογές σου δίνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, oasisAthens είπε

Παιδιά όταν στην αίτηση επιλέγεις την τελευταία καρτέλα που λέει για την επιλογή χρηματοδοτικου σχήματος, πατάς αποθήκευση, μετά τι γίνεται? Σε επιστρέφει στην αρχική σελίδα?
 Οριστικοποιει την αίτηση? Τι επιλογές σου δίνει 

αν θυμάμαι καλά πατάς αρχικά σελίδα τσεκάρεις "πληρότητα στοιχεων " και μετά "υποβολή"

Πάντως για να μην ειμαστε άδικοι το πρόβλημα στην ήπειρο δεν ήταν ο πίνακας.

Εγώ που είχα 7 παρεμβάσεις να περάσω με διπλό τσεκαρισμα έκανα 1 λεπτό.

Να πήγαν να περάσουν κάποιοι 2 παρεμβάσεις αντι 10 το θεωρώ αδιανόητο.

Και πως θα κλείδωσαν προϋπολογισμό με 2 παρεμβάσεις.?

Δηλ θα έλεγε το  Pdf 40000 προϋπολογισμό και αυτοί θα περνούσαν 10000 και θα περιμεναν να εγκριθει.

μπορει βεβαια καποιοι να ξεχασαν μια δυο παρεμβασεις η να μην συμφωνουσε απολυτα το ποσο.

Το πρόβλημα ήταν και το τονίζω από ιδία πείρα και πολλων φίλων η αναγνώριση του ΠΕΑ!! Εφτασε σε κάποιους και τα 10 λεπτά.

Δηλ ο σέρβερ είχε πολύ φόρτο και δεν έδινε απάντηση ωστε να γίνει το τράβηγμα των στοιχείων του ΠΕΑ.

Οπως σας ξαναείπα εμένα την αίτηση για το σπίτι της μάνας μου που πέρναγε η γυναίκα έκανε 4 λεπτά να ανεβάσει το ΠΕΑ και από το χάσαμε.

10 λεπτά πριν, ikucic είπε

 

 

lockquote widget

Επεξ/σία από ikucic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαζαν οχι δυο αλλα μονο μια παρεμβαση πχ τεντα (απο απεμπλουτισμενο ουρανιο για πυρηνικη προστασια) και το κοστολογουσαν 40.000, Μετα καναν την τροποποιηση στα 40.000 και βαζαν τα σωστα νουμερα και τις παρεμβασεις λεγοντας λαθος απο κεκτημενη ταχυτητα, αλλα αφου περασαμε αφηστε μας να το διορθοσουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος το έκανε πρόβλημα του.

Προφανώς θα φάει ακύρωση.

Αλλα πχ κάποιος που αντί για 2 Δ 2 ΙΙ εβαλε σε μια εγγραφή 2 Δ 2 ΙΙΙ είναι άλλη περίπτωση.  Γιατί τέτοια υπήρξαν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για λάθος π.χ. στα τετραγωνικά ή στο είδος παρεμβασής ή ορθογραφικό κάπου θα πρέπει να αφήνουν διόρθωση. Για λάθος "ξέχασα να βάλω 10 παρεμβάσεις" προφανώς όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ελπίζω να μπήκατε όλοι. Εγώ με έβαλε ειδική περίπτωση λόγω διαφοράς τμ στο ΠΕΑ και στο Ε9 .
Αλλά έχω πάρει αρ. πρωτοκόλλου. Γνωρίζει κανείς κάτι πέρι αυτόυ ?

Επεξ/σία από Subzerog7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Ολοκλήρωση της διαδικασίας καταχώρησης και ελέγχου" έχω μόνο. Πρέπει να έχω κάτι άλλο;;

Μόλις τώρα, Subzerog7 είπε

Ελπίζω να μπήκατε όλοι. Εγώ με έβαλε ειδική περίπτωση λόγω διαφοράς τμ στο ΠΕΑ και στο Ε9 .
Αλλά έχω πάρει αρ. πρωτοκόλλου. Γνωρίζει κανείς κάτι πέρι αυτόυ ?

Που πήρες αρ. πρωτοκόλλου;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ακριβώς λέω κι εγώ 

Λογικά ναι στον δευτερογενή έλεγχο θα είσαι οκ.

Αν έχει θεματάκια θα αποσαφηνίσει ο μηχανικός με απάντηση που θα στείλει στον αξιολογητη.

Μαλλον μπήκες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...