Προς το περιεχόμενο

Εξοικονομώ κατ' οίκον


TiMoRiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπήκα και έβγαλα αριθμό πρωτοκόλλου στο σύστημα μόλις. Είμαι στην 500άδα των αριθμών 68.500-69.000.

Κάποια στιγμή θα μάθουμε ποιος είναι ο 1ος αριθμός και ποιος ο τελευταίος που πρόλαβε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 minute ago, sphinxgr said:

Μπήκα και έβγαλα αριθμό πρωτοκόλλου στο σύστημα μόλις. Είμαι στην 500άδα των αριθμών 68.500-69.000.

Κάποια στιγμή θα μάθουμε ποιος είναι ο 1ος αριθμός και ποιος ο τελευταίος που πρόλαβε

Νόμιζα είχες βγάλει .

0687ΧΧ εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, SweetChild said:

Μου βγαζει οτι τα στοιχεια δεν εχουν επιβεβαιωθει απο την ΑΑΔΕ. Κανω κατι λαθος ή περιμενουμε απλα να συμφωνησουν τα στοιχεια? 

Περιμένεις ,δεν κάνει πολύ ώρα λογικά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα οριστικοποιήσει, αλλά μετά δεν μπορούσα να μπω να δω. Τώρα που είναι Up το σύστημα μπήκα να δω τι γίνεται! Οπότε είμαστε στους πρώτους, μιας και θεωρώ κάπου 30-40.000 αιτήσεις μπορούν να εξυπηρετηθούν.

Με το μηχανικό μου που μίλαγα, κανείς μηχανικός δεν έχει προλάβει να κάνει αιτήσεις γιατί εκτός του προβληματικού συστήματος τους λείπουν αρκετά στοιχεία.

Ακόμα και εγώ που τα είχα όλα και ήταν σχετικά εύκολη περίπτωση, πάλι αναγκάστηκα να ψάξω εκείνη την ώρα (ποσοστά συγκυριότητας. κωδικό τραπεζικού καταστήματος κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ήθελε δουλειά απο πριν.....εμένα με σκάλωσε εκεί που έπρεπε να βάλω μια μια με τις παρεμβάσεις και έτρωγα σε κάθε κλικ αποσύνδεση.

Η τράπεζα γιατί ήταν υποχρεωτικό πεδίο ,την χρησιμοποιήσεις ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gaspazet είπε

Ναι ήθελε δουλειά απο πριν.....εμένα με σκάλωσε εκεί που έπρεπε να βάλω μια μια με τις παρεμβάσεις και έτρωγα σε κάθε κλικ αποσύνδεση.

Η τράπεζα γιατί ήταν υποχρεωτικό πεδίο ,την χρησιμοποιήσεις ή όχι;

Την δηλωνεις κι αν θες παιρνεις δανειο κι δεν θες δεν παιρνεις και δεν επηρεαζεται. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι υποχρεωτικό /  το γιατί δεν το έχω καταλάβει καθαρά. Παίζει να είναι για να μπορούν να ελέγχουν τις τράπεζες σχετικά με τις αιτήσεις μελλοντικά και να τις δένουν με πελάτες / χρήματα. Πάντως δεν τον ξέρω σίγουρα, αλλά νομίζω πρέπει να έχεις συγκεκριμένη τράπεζα ακόμα και για την πληρωμή για την ενεργειακή επιθεώρηση.

Στο επόμενο βήμα μετά την έγκριση, δηλώνεις αν θες μετρητά ή διαμεσολάβηση τράπεζας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπαρχει καποιο λαθος στα στοιχεια, θα μου το κοκκινισει? Πως θα το καταλαβω?  Γιατι περιμενω πολυ ωρα να επιβεβαιωθουν και δεν εχει γινει. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, mynam3 είπε

Τι κανω με αυτο??

1. Βασικά Στοιχεία Αίτησης : Στοιχεία Ωφελούμενου : Δεν έχει γίνει επιβεβαίωση των οικονομικών στοιχείων από το TAXIS

Έχεις βάλει το σωστό φορολογητέο ποσό στα πρώτα βήματα  (Εισόδημα επιβολής εισφοράς υπόχρεου υποβολης)? Είναι το ίδιο με αυτό που υπήρχε στο περσινό εκκαθαριστικό?

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, να κάνω κάποιες ερωτήσεις αφου είμαι αδαής.

Ξεκίνησα την αίτηση χτες 3/4 ώρα 14:05 για Αττικη, είμαι ακόμα στο στάδιο "Καταρχην επιλέξιμη", δεν έχω ανεβάσει οικ. άδεια και δεη, και ακομα περιμένω την έγκριση των στοιχειων απο Ααδε. Eίναι λογικό να κάνει τόση ώρα;

Δεν έχω βγάλει ΠΕΑ ακόμα, αλλά σκέφτομαι να το αναθέσω σε κάποια εταιρία. Αξίζει ή δεν θα προλάβω; Γνωρίζω οτι οι πόροι τελείωσαν, οτι οι εγγραφές σταμάτησαν αλλα εφου έχω ξεκινήσει την αίτηση υπάρχει περίπτωση να είμαι στους επιτυχόντες αν πραγματοποιήσω τα επόμενα βήματα γρήγορα?

Τελικά το πρόγραμμα είναι " Ο ποιo γρήγορος κερδίζει" ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, vagpan1986 είπε

Καλησπέρα, να κάνω κάποιες ερωτήσεις αφου είμαι αδαής.

Ξεκίνησα την αίτηση χτες 3/4 ώρα 14:05 για Αττικη, είμαι ακόμα στο στάδιο "Καταρχην επιλέξιμη", δεν έχω ανεβάσει οικ. άδεια και δεη, και ακομα περιμένω την έγκριση των στοιχειων απο Ααδε. Eίναι λογικό να κάνει τόση ώρα;

Δεν έχω βγάλει ΠΕΑ ακόμα, αλλά σκέφτομαι να το αναθέσω σε κάποια εταιρία. Αξίζει ή δεν θα προλάβω; Γνωρίζω οτι οι πόροι τελείωσαν, οτι οι εγγραφές σταμάτησαν αλλα εφου έχω ξεκινήσει την αίτηση υπάρχει περίπτωση να είμαι στους επιτυχόντες αν πραγματοποιήσω τα επόμενα βήματα γρήγορα?

Τελικά το πρόγραμμα είναι " Ο ποιo γρήγορος κερδίζει" ;

Παίρνεις σειρά με βάση τη χρονική στιγμή ολοκλήρωσης. Αν δεν έχεις ολοκληρώσει, είναι σαν να μην έχεις κάνει τίποτα.

Σε άλλες περιοχές της Ελλάδος το πρόγραμμα έκλεισε σε 4 ώρες. Στην Αττική παίζει να μείνει λίγες μέρες ανοιχτό ακόμα.

Εν ολίγοις συνεχίζεις με την έκδοση ΠΕΑ και ξέρεις ότι υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να το πληρωσεις απο την τσέπη γιατί δεν θα προλάβεις να ενταχθείς.

Στα υπόψη, η εφαρμογή είναι κλειστή για τις ημέρες του Πασχα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...