Προς το περιεχόμενο

Εξοικονομώ κατ' οίκον


TiMoRiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΩΧ, προβλέπω ανάλογο φιάσκο και με τη Θεσσαλία τη Δευτέρα.

2 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Εγώ, λέω τώρα την ΣΤΙΓΜΗ της υποβολής αν πρέπει να έχει πληρωθεί το παράβολο.

Η διαφορά των 7 τετραγωνικών φαίνεται στα χαρτιά; Αν ναι τότε έπρεπε ήδη να είχε πληρωθεί το παράβολο για να υπαχθείς. Την ώρα που στο γράφω λογικά αν έχει περάσει η αίτηση σου, θα καταχωρηθεί ως ειδική περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγώ δεν είμαι Κεντρική Μακεδ

αλλά αυτό που με εξοργίζει είναι ότι βγαίνουν κάτι τύποι (μηχανικοί λέει) κάνουν μηνύσεις και πείθουν "λέει" τον Υπουργό (τον Σκρέκα τον Μαυρογιαλούρο δεν θυμάμαι ακριβώς) ότι για όλα ευθύνονται τα σκριπτάκια και κάτι σάικο κομπιουτεράδες (με καλώδια στο αίμα που έλεγε το τραγούδι του Πανούση).

βγαίνει το υπουργείο και λέει ότι έκανε "σημαντικές" αλλαγές για τα τρέξει το πρόγραμμα...

και για μια ακόμη φορά όλοι ζούνε με την ΕΛΠΙΔΑ...

τώρα θα βγουν κάποιοι θα πουν:

έφταιγε το taxis έπεσε.

έφταιγε το σύστημα των ΠΕΑ.

έφταιγε η τηλεκπαίδευση των μαθητών μας.

έφταιγε ο Χατζηπετρής.

Φίλοι μου, λογικοί άνθρωποι είμαστε....

με αυτό το σύστημα "ο πρώτος μπαίνει" ο τελευταίος παίρνει τον ..... γιατρειά δεν υπάρχει.

όλα τα άλλα είναι "κουβέντα να γίνεται"

Επεξ/σία από ikucic
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πέρασα μια αίτηση - όχι δικιά μου με 7 παρεμβάσεις. Ολοκληρώθηκε στα 38 λεπτά. Κόλλησε 850 φορές και μια έχασε εντελώς τις προτάσεις αναβάθμισης γιατι κόλλησε παντελώς και κανονικά μετά την εισαγωγή της κάθε παρέμβασης , θέλει αποθήκευση.

Θεωρώ σχεδόν αδύνατο να εισήγαγε κάποιος αίτηση σε λιγότερο απο 30 λεπτά με τόσα κολλήματα σήμερα!

 

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sphinxgr είπε

Πέρασα μια αίτηση - όχι δικιά μου με 7 παρεμβάσεις. Ολοκληρώθηκε στα 45 λεπτά. Κόλλησε 850 φορές και μια έχασε εντελώς τις προτάσεις αναβάθμισης γιατι κόλλησε παντελώς και κανονικά μετά την εισαγωγή της κάθε παρέμβασης , θέλει αποθήκευση.

Θεωρώ σχεδόν αδύνατο να εισήγαγε κάποιος αίτηση σε λιγότερο απο 30 λεπτά με τόσα κολλήματα σήμερα!

 

όπως καταλαβαίνετε όσοι μπήκαν αρχικά και δέσμευσαν προϋπολογισμό μέσω του ΠΕΑ ακόμη και αν καθυστέρησαν ή άχασαν στοιχεία μετά ... ολοκλήρωσαν.

όσοι μπήκαν μετά απλά δεν μπήκαν.

ότι έγινε και στις προηγούμενες περιφέρειες απλά με τη χρονοκαθυστέρηση άλλαξε η φύση των κολλημάτων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ikucic είπε

όπως καταλαβαίνετε όσοι μπήκαν αρχικά και δέσμευσαν προϋπολογισμό μέσω του ΠΕΑ ακόμη και αν καθυστέρησαν ή άχασαν στοιχεία μετά ... ολοκλήρωσαν.

όσοι μπήκαν μετά απλά δεν μπήκαν.

ότι έγινε και στις προηγούμενες περιφέρειες απλά με τη χρονοκαθυστέρηση άλλαξε η φύση των κολλημάτων. 

Όντως πρώτο περασα το ΠΕΑ χωρίς παρεμβάσεις όμως,. Τις πέρασα στο τέλος. 

Για αυτό μπορεί να δέσμευσε και να πέρασε η αίτηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβώς αυτό έσωσε την αίτησή σου

1 λεπτό πριν, sphinxgr είπε

Όντως πρώτο περασα το ΠΕΑ χωρίς παρεμβάσεις όμως,. Τις πέρασα στο τέλος. 

Για αυτό μπορεί να δέσμευσε και να πέρασε η αίτηση?

ακριβώς αυτό έσωσε την αίτησή σου

 
  • ακριβώς αυτό έσωσε την αίτησή σου

     
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ημερομηνία καταχώρης στις 29/01/2021 10:03:37  όπως μου βγάζει το σύστημα, τελικά δεν πρόλαβα καθώς το έφτασα στις παρεμβάζεις και μόλις πάτησα αποστολή μου είπε ότι δεν υπάρχουν πόροι στην περιφέρεια κτλπ. Πραγματικά έκατσα και ασχολήθηκα μόνο χθες και σήμερα επειδή με "πίεσαν" οι γονείς μου και είπα άντε ας το κάνω.. 

Ειλικρινά είμαι φουλ εξοργισμένος όχι επειδή δεν την ολοκλήρωσα αλλά επειδή δεν πήγα στη δουλειά μου για να ασχοληθώ με τους ανίκανους στο δημόσιο !! Ειλικρινά ας μη πάρω ποτέ και τίποτα, ας τα φάνε όλα μόνοι τους

 

ΥΓ: Για τον φίλο που γράφει πιο πάνω σχετικά με το ΠΕΑ, εγώ πέρασα αμέσως μετά τα στοιχεία προσώπου το ΠΕΑ και έκανα αποθήκευση. Μετά συνέχισα στα στοιχεία κτλπ και τέλος τις παρεμβάσεις αλλά στο τέλος δεν ολοκληρώθηκε η αίτηση. Στην κατάσταση μου βγάζει "Ολοκλήρωση καταχώρησης αιτησης", δηλαδή περάστηκε ? Αφού όταν πάτησα αποστολή μου έβγαλε "Μη διαθέσιμοι πόροι στην περιφέρεια"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, teoqq είπε

Με ημερομηνία καταχώρης στις 29/01/2021 10:03:37  όπως μου βγάζει το σύστημα, τελικά δεν πρόλαβα καθώς το έφτασα στις παρεμβάζεις και μόλις πάτησα αποστολή μου είπε ότι δεν υπάρχουν πόροι στην περιφέρεια κτλπ. Πραγματικά έκατσα και ασχολήθηκα μόνο χθες και σήμερα επειδή με "πίεσαν" οι γονείς μου και είπα άντε ας το κάνω.. 

Ειλικρινά είμαι φουλ εξοργισμένος όχι επειδή δεν την ολοκλήρωσα αλλά επειδή δεν πήγα στη δουλειά μου για να ασχοληθώ με τους ανίκανους στο δημόσιο !! Ειλικρινά ας μη πάρω ποτέ και τίποτα, ας τα φάνε όλα μόνοι τους

 

ΥΓ: Για τον φίλο που γράφει πιο πάνω σχετικά με το ΠΕΑ, εγώ πέρασα αμέσως μετά τα στοιχεία προσώπου το ΠΕΑ και έκανα αποθήκευση. Μετά συνέχισα στα στοιχεία κτλπ και τέλος τις παρεμβάσεις αλλά στο τέλος δεν ολοκληρώθηκε η αίτηση. Στην κατάσταση μου βγάζει "Ολοκλήρωση καταχώρησης αιτησης", δηλαδή περάστηκε ? Αφού όταν πάτησα αποστολή μου έβγαλε "Μη διαθέσιμοι πόροι στην περιφέρεια"

το 10:03

είναι αργά 

το σπίτι της μάνας μου στην Ήπειρο με λιγότερα κολλήματα με 10:04 δεν ολοκλήρωσε

όσο για τους άχρηστους στο δημόσιο δεν ισχύει διότι όταν τα κονδύλια φτάνουν για  Χ σπίτια και οι υποφήφιοι είναι 10 επί Χ τότε απλά δεν γίνεται να μπουν όλοι

ο τρόπος επιλογής είναι ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΛΟΓΗ (2 διαδοχικών κυβερνήσεων) και όχι αστοχία κάποιου εργαζόμενου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγελαφικές καταστάσεις!!@$#!@#$!@#$%!$%!@#!@%$!@#!@

"Τρεχουμε" για να διεκδικήσουμε κάτι που θα έπρεπε να μπαίνει σε λίστα προτεραιότητας ενεργειακής επέμβασης. Αλλά τι λέω... ΜΠΑΝΑΝΪΑ!!!!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...