Προς το περιεχόμενο

Εξοικονομώ κατ' οίκον


TiMoRiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Εν ολίγοις συνεχίζεις με την έκδοση ΠΕΑ και ξέρεις ότι υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να το πληρωσεις απο την τσέπη γιατί δεν θα προλάβεις να ενταχθείς.

 

Mην τους λες τέτοια γιατί καραδοκούν εγκεφαλικά :D :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μπορεί κάποιος να κάνει αίτηση χωρίς το ΠΕΑ;

Νομίζω ότι είναι προαπαιτούμενο για να προχωρήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, GenesisX είπε

Μπορεί κάποιος να κάνει αίτηση χωρίς το ΠΕΑ;

Νομίζω ότι είναι προαπαιτούμενο για να προχωρήσει

όχι, θέλει Α' ΠΕΑ να έχει βγει ήδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βήμα 2 από 10 και ζητάει ήδη ένα σωρό βλακείες. Ενω τω μεταξύ θέλει 220 (+220 στο τέλος) ενεργειακο πιστοποιητικο, 200 συμβουλο εργου και ΑΝ εγκριθεις τα παιρνεις πισω. Εμενα καπου τοσα ειναι αυτα που θα "γλιτωσω" υποτιθεται.

Με βλέπω κερατου και δαρμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μηχανικός σε πρώτη φάση χρειάζεται οπωσδήποτε για να φτιάξει το πιστοποιητικό ενεργειακής απόδοσης  ,την αίτηση μπορείς να την κάνεις μόνος σου.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το σύστημα είναι ανοιχτό για αιτήσεις τώρα;

Εγω είχα κάνει login και αποθήκευσα κάποια στοιχεία λίγο πριν κλείσει το πρόγραμμα χωρίς να ολοκληρώσω την αίτηση καθώς δεν είχα έτοιμα τα χαρτιά τότε.

Τώρα που τα έχω μπαίνω μέσα και με αφήνει να προχωρήσω την διαδικασία. Εβαλα οικοδομική άδεια και λογαριασμό ΔΕΗ καθώς και ΑΦΜ συμβούλου. 

Τώρα μου βγάζει στο στάδιο 2"Καταρχήν επιλέξιμη "

Οπότε είμαι ΟΚ ή πρέπει να φτάσω στο στάδιο 5 που λέει υπαχθείσα;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του πατέρα μου η αίτηση για το εξοικονομώ είχε εγκριθεί το 2014. Στη συνέχεια έκανε όλες τις εργασίες, αλλά τα χρήματα δεν τα έχει πάρει ακόμη. Από την τράπεζα του είπαν ότι κατά 99% δεν θα τα πάρει. Όσες πληρωμές εκκρεμούν από το πρώτο «εξοικονομώ» δεν θα πληρωθούν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, GenesisX είπε

Το σύστημα είναι ανοιχτό για αιτήσεις τώρα;

Εγω είχα κάνει login και αποθήκευσα κάποια στοιχεία λίγο πριν κλείσει το πρόγραμμα χωρίς να ολοκληρώσω την αίτηση καθώς δεν είχα έτοιμα τα χαρτιά τότε.

Τώρα που τα έχω μπαίνω μέσα και με αφήνει να προχωρήσω την διαδικασία. Εβαλα οικοδομική άδεια και λογαριασμό ΔΕΗ καθώς και ΑΦΜ συμβούλου. 

Τώρα μου βγάζει στο στάδιο 2"Καταρχήν επιλέξιμη "

Οπότε είμαι ΟΚ ή πρέπει να φτάσω στο στάδιο 5 που λέει υπαχθείσα;

Το σύστημα είναι ανοιχτό μόνο για αυτούς που είτε έχουν ολοκληρώσει την αίτηση είτε (όπως εσύ) την έχουν ξεκινήσει και την έχουν φτάσει μέχρι σε κάποια σημείο. Καινούργιες αιτήσεις δεν γίνονται (εκτός από τις νησιωτικές περιφέρειες όπου δεν έχουν εξαντληθεί ακόμα τα λεφτά).

Πρέπει να την προχωρήσεις μέχρι την οριστική υποβολή, βήμα 4. Τότε θα πάρεις αριθμό πρωτοκόλλου και θα είσαι με τους "επιλαχόντες" πια γιατί τα λεφτά έχουν εξαντληθεί. Θα περιμένεις είτε να βρεθούν καινούργια κονδύλια, είτε ότι περισσέψει από αυτούς που τους έχει εγκριθεί ο προϋπολογισμός τους αλλά δεν το εξαντλήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Επισκέπτης
6 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Σε τι φάση είμαστε όσοι μπήκαμε? Υποτίθεται μπορούμε να συνεχίσουμε με τράπεζα ή πρέπει να περιμένουμε έλεγχο!?!?!?

image.png.3df5fee9c810b36a6601c8c7a9c1f8f0.png

Πήγαινε στη "Κεντρική Οθόνη Αίτησης" και δοκίμασε το κουμπί "Συνέχεια".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...