Προς το περιεχόμενο

Εξοικονομώ κατ' οίκον


TiMoRiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, george_008 είπε

Μέχρι 1.4.21 θα είναι ανοιχτό για υποβολή, λογικά όσο πιο γρήγορα τα βάλεις θα γίνει πιο γρήγορα η υπαγωγή. 

Είναι σίγουρο αυτό ?

Ξέρει κανείς τι έγινε στο προηγούμενο πρόγραμμα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η υπαγωγη εξαρταται απο το αν παιρνεις δανειο η οχι

ιδια κεφαλαια = συνηθως 2-3 βδομαδες αφου ανεβασεις δικαιολογητικα

δανειο = 2-3 βδομαδες αφου υπογραψεις τη συμβαση δανειου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, fredd0 είπε

η υπαγωγη εξαρταται απο το αν παιρνεις δανειο η οχι

ιδια κεφαλαια = συνηθως 2-3 βδομαδες αφου ανεβασεις δικαιολογητικα

δανειο = 2-3 βδομαδες αφου υπογραψεις τη συμβαση δανειου

Στις περιπτώσεις της δανειοδοτησης έχει κάποιος κάποια σχετική εμπειρία στο ποσό χρόνο έκανε η τράπεζα να απαντήσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, oasisAthens είπε

Στις περιπτώσεις της δανειοδοτησης έχει κάποιος κάποια σχετική εμπειρία στο ποσό χρόνο έκανε η τράπεζα να απαντήσει?

Κι εγω ειμαι στη φαση που εχω ανεβασει ολα τα δικαιολογητικα και τις δανειοδοτησης εχω δηλωσει εγγυητη εχω συμπληρωση οτι κενο υπαρχει.. απλα περιμενουμε να γινει ελεγχος των δικαιολογητικων και να μπει το πρασινο τικ; 

Περα απο τα δικαιολογητικα πατησες καποια αλλη αποστολη/ υποβολη αιτησης ; στην προθεσμια εχει μια κοκκινη ειδοποιηση ακομα ειναι φυσιολογικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, NikolasdaL είπε

Κι εγω ειμαι στη φαση που εχω ανεβασει ολα τα δικαιολογητικα και τις δανειοδοτησης εχω δηλωσει εγγυητη εχω συμπληρωση οτι κενο υπαρχει.. απλα περιμενουμε να γινει ελεγχος των δικαιολογητικων και να μπει το πρασινο τικ; 

Περα απο τα δικαιολογητικα πατησες καποια αλλη αποστολη/ υποβολη αιτησης ; στην προθεσμια εχει μια κοκκινη ειδοποιηση ακομα ειναι φυσιολογικο;

Στην κεντρική οθόνη, πάτησες το κουμπί "Συνέχεια"? Έκανες δηλ υποβολή? Κάτω κατω σου γράφει ότι η αίτηση πλέον είναι σε αναμονή απόφασης υπαγωγής και δεν αναμένεται καμία ενέργεια εκ μέρους σας? 

Εάν πάτησες και το συνέχεια που έχει ένα γραναζακι πριν, τότε ίσως έχει την προθεσμία λιγ δανείου, I don't now

 

Screenshot_20210305_085111_com.android.chrome.jpg

Επεξ/σία από Maknight
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα νομίζω τα δικαιολογητικά που είδα είναι 2.
Το νομιμοποιητικο έγγραφο και τον λογαριασμό της ΔΕΗ. Πρέπει να ανεβάσω κάτι και για το δάνειο και δεν το κοίταξα, ή θα μου το ζητήσει σε 2ο χρόνο? Επειδή είμαι εκτός θα το κάνω από εβδομάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, oasisAthens είπε

Στις περιπτώσεις της δανειοδοτησης έχει κάποιος κάποια σχετική εμπειρία στο ποσό χρόνο έκανε η τράπεζα να απαντήσει?

Στο Α εξοικονομώ υπήρχε γενικό θέμα . Έκανε περίπου ~ 1μήνα να τούς καλέσει να υπογράψουν συμβάσεις . Στο β κύκλο έγιναν πιο γρήγορα . Αυτοί που είχαν δοσοληψίες με τράπεζες μέχρι και πρίν 10 έτη είχαν καθυστέρηση καθώς τους έψαχναν για οφειλές κ.λ.π .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Maknight είπε

Στην κεντρική οθόνη, πάτησες το κουμπί "Συνέχεια"? Έκανες δηλ υποβολή? Κάτω κατω σου γράφει ότι η αίτηση πλέον είναι σε αναμονή απόφασης υπαγωγής και δεν αναμένεται καμία ενέργεια εκ μέρους σας? 

Εάν πάτησες και το συνέχεια που έχει ένα γραναζακι πριν, τότε ίσως έχει την προθεσμία λιγ δανείου, I don't now

 

Screenshot_20210305_085111_com.android.chrome.jpg

Ευχαριστω και για τις φωτο πηρα τηλεφωνο στην αναπτυξιακη για διευκρινίσεις  και ειναι απλα σε αναμονη για να το εγκρινει η τραπεζα ολα κομπλε .. οποτε τωρα λογικα απο τη στιγμη που μπλεκεις με τραπεζα αμα ξεμπερδεψω στο 2μηνο να μπορεσουμε να συνεχισουμε στις παρεμβασεις τυχεροι θα μαστε ..

η προκαταβολη της τραπεζας που τοκιζετε   ξεχωριστα απο τους επιδοτουμενους τοκους γνωριζετε αν μπαινει σε δικο μου λογαριασμο ή δηλωνω εγω τους λογαριασμους απο τους μαστόρους και μπαινουν κατευθειαν ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, NikolasdaL είπε

Ευχαριστω και για τις φωτο πηρα τηλεφωνο στην αναπτυξιακη για διευκρινίσεις  και ειναι απλα σε αναμονη για να το εγκρινει η τραπεζα ολα κομπλε .. οποτε τωρα λογικα απο τη στιγμη που μπλεκεις με τραπεζα αμα ξεμπερδεψω στο 2μηνο να μπορεσουμε να συνεχισουμε στις παρεμβασεις τυχεροι θα μαστε ..

η προκαταβολη της τραπεζας που τοκιζετε   ξεχωριστα απο τους επιδοτουμενους τοκους γνωριζετε αν μπαινει σε δικο μου λογαριασμο ή δηλωνω εγω τους λογαριασμους απο τους μαστόρους και μπαινουν κατευθειαν ; 

Προσοχή στα ποσά , στα τιμολόγια .

Θα σου κόψουν τιμολόγιο τα άτομα που έχεις επιλέξεις .

Και εσύ βάζεις το ΑΦΜ τους και το IBAN σε επόμενη φάση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, meletis_m είπε

Προσοχή στα ποσά , στα τιμολόγια .

Θα σου κόψουν τιμολόγιο τα άτομα που έχεις επιλέξεις .

Και εσύ βάζεις το ΑΦΜ τους και το IBAN σε επόμενη φάση .

Για τη προκαταβολη δηλαδη πρεπει να καταθεσω τα τιμολογια τους για να τη παρουν στους λογαριασμους τους ; (οταν ερθει η ωρα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, NikolasdaL είπε

Για τη προκαταβολη δηλαδη πρεπει να καταθεσω τα τιμολογια τους για να τη παρουν στους λογαριασμους τους ; (οταν ερθει η ωρα )

Από όσο θυμάμαι ναι . Και γράφουν αναλυτικά στο τιμολόγιο .

Πέρα από το τιμολόγιο βάζεις και το Δελτίο Αποστολής μαζί .

Προσοχή στα ποσά των τιμολογίων πρέπει να συμφωνούν με τα του εξοικονομω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, oasisAthens είπε

Στις περιπτώσεις της δανειοδοτησης έχει κάποιος κάποια σχετική εμπειρία στο ποσό χρόνο έκανε η τράπεζα να απαντήσει?

Σε 2 ημέρες και έπειτα από 2 διορθώσεις που μου υπέδειξαν, σήμερα έλαβα προ-έγκριση δανείου από την Τράπεζα.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Gataros είπε

Σε 2 ημέρες και έπειτα από 2 διορθώσεις που μου υπέδειξαν, σήμερα έλαβα προ-έγκριση δανείου από την Τράπεζα.

 

 

Μονο 2 εργασιμες για προεγκριση ; απιθανο ακουγετε 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...