Προς το περιεχόμενο

Εξοικονομώ κατ' οίκον


TiMoRiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερώτηση:

Ο άνθρωπος που έκανε την αίτηση μου κατά λάθος την αντλία θερμότητας την πέρασε σε κωδικό κλιματιστικου και το κλιματιστικό το πέρασε σε κωδικό αντλίας θερμότητας. Ως αποτέλεσμα το σύστημα έχει εγκρίνει για Α/Θ μόνο 1500 ευρώ. 

Παράλληλα έχει περαστει και εγκριθεί εγκατάσταση Φ/Β 7000€ τα οποία τελικά δεν θα εγκαταστήσω. Μπορώ να πάρω κεφάλαιο από τα Φ/Β και να καλύψω τη διαφορά της αντλίας θερμότητας; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, bpel86 είπε

Ερώτηση:

Ο άνθρωπος που έκανε την αίτηση μου κατά λάθος την αντλία θερμότητας την πέρασε σε κωδικό κλιματιστικου και το κλιματιστικό το πέρασε σε κωδικό αντλίας θερμότητας. Ως αποτέλεσμα το σύστημα έχει εγκρίνει για Α/Θ μόνο 1500 ευρώ. 

Παράλληλα έχει περαστει και εγκριθεί εγκατάσταση Φ/Β 7000€ τα οποία τελικά δεν θα εγκαταστήσω. Μπορώ να πάρω κεφάλαιο από τα Φ/Β και να καλύψω τη διαφορά της αντλίας θερμότητας; 

αυτο γινεται το αντιθετο οχι  ..γι αυτο λενε δεσμευσε κι ας μην το χρησημοποιησεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Εθνική με πήρανε τηλέφωνο ότι ενημερώθηκαν για τη δανειοδότηση για το εξοικονομώ. Θα πάρουν τηλέφωνο τις επόμενες ημέρες για υπογραφή. Δε γνωρίζω αν αυτό σημαίνει ότι έχουν ενημερωθεί από Επενδυτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα αίτηση για δάνειο, παρότι είχα την συμμετοχή μου (30%) και τώρα βλέπω ότι γυρνάει μπούμερανγκ.

Με ποια έννοια: θα μου εκταμίευση η τράπεζα το 70% (δηλαδή, το 21% της συμμετοχής) και ΑΥΤΟ πρέπει να δώσω προκαταβολή στα συνεργεία ! Δίνοντας όμως το 21% και όχι το 30%, ο άλλος αποθαρρύνεται.

ΙΣΧΥΕΙ το σκεπτικό μου η κάπου σφάλλω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Έκανα αίτηση για δάνειο, παρότι είχα την συμμετοχή μου (30%) και τώρα βλέπω ότι γυρνάει μπούμερανγκ.

Με ποια έννοια: θα μου εκταμίευση η τράπεζα το 70% (δηλαδή, το 21% της συμμετοχής) και ΑΥΤΟ πρέπει να δώσω προκαταβολή στα συνεργεία ! Δίνοντας όμως το 21% και όχι το 30%, ο άλλος αποθαρρύνεται.

ΙΣΧΥΕΙ το σκεπτικό μου η κάπου σφάλλω ?

Ήταν που είχες διαβάσει αναλυτικά τον οδηγό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Ήταν που είχες διαβάσει αναλυτικά τον οδηγό...

Το έχω δώσει σε γραφείο (υποτίθεται έμπειρο) και ενώ του ανέφερα ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ, μου είπε: πάρε δάνειο !!!!

ΜΠΟΡΕΙ όμως να το σώσω. ?

Δηλαδή, αν εγκριθω, είμαι ΑΝΑΓΚΑΣΜΈΝΟΣ να το πάρω ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησα με αναπτυξιακη και μου ειπαν πως το πολυ μεχρι τελος της επομενης εβδομαδας θα εχει ξεθαρισει το θεμα με τις συμβασεις στις τραπεζες και θα προχωρησει κανονικα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, NikolasdaL είπε

Μιλησα με αναπτυξιακη και μου ειπαν πως το πολυ μεχρι τελος της επομενης εβδομαδας θα εχει ξεθαρισει το θεμα με τις συμβασεις στις τραπεζες και θα προχωρησει κανονικα 

αντε να δούμε για να ξεκινήσουμε τις εργασιες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, george_008 είπε

Από εθνική ενημερώθηκα τηλεφωνικά για ραντεβού την επόμενη εβδομάδα 

Έκλεισες ραντεβού ή  θα σε καλέσουν για ραντεβού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει καποιος τοποθετησει αντλια θερμοτητας και solar panels για να εχει και αποσβεση στη καταναλωση ρευματος????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα υπέγραψα Εθνική. Δεν κατάφερα να μάθω ποτέ θα μπουν τα χρήματα. Άκουσα από eurobank, μπήκαν το ίδιο απόγευμα, εμένα μου είπα ότι τα βάζει το έτεαν. Παρεμπιπτόντως, δεν έγινε αναφορά ξανά για ασφάλεια κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, seath36 είπε

Σήμερα υπέγραψα Εθνική. Δεν κατάφερα να μάθω ποτέ θα μπουν τα χρήματα. Άκουσα από eurobank, μπήκαν το ίδιο απόγευμα, εμένα μου είπα ότι τα βάζει το έτεαν. Παρεμπιπτόντως, δεν έγινε αναφορά ξανά για ασφάλεια κτλ

Κρίμα γιατί θα είχε πολύ γέλιο η συνέχεια 😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...