Προς το περιεχόμενο

Εξοικονομώ κατ' οίκον


TiMoRiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας! Σε περίπτωση δανειοδότησης και προκαταβολής, το 30% της ιδιωτικής συμμετοχής το πληρώνεις πριν την συνολική εκταμίευση της επιδότησης ή καταβάλλεται μαζί με την εκταμίευση της επιδότησης από την τράπεζα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

22 λεπτά πριν, TonyChr91 είπε

Καλημέρα σας! Σε περίπτωση δανειοδότησης και προκαταβολής, το 30% της ιδιωτικής συμμετοχής το πληρώνεις πριν την συνολική εκταμίευση της επιδότησης ή καταβάλλεται μαζί με την εκταμίευση της επιδότησης από την τράπεζα;

απο τη στιγμη που μπει η προκαταβολη ξεκινας να πληρωνεις καθε μηνα τη δοση και τους τοκους του ποσου που εχεις εισπραξει (70% της προκαταβολης ) και στο τελος που θα κλεισει το προγραμμα και θα συμψηφιστει θα προστεθει και το υπολοιπο 30%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, TonyChr91 είπε

Καλημέρα σας! Σε περίπτωση δανειοδότησης και προκαταβολής, το 30% της ιδιωτικής συμμετοχής το πληρώνεις πριν την συνολική εκταμίευση της επιδότησης ή καταβάλλεται μαζί με την εκταμίευση της επιδότησης από την τράπεζα;

Στο τέλος με την επιδότηση θα το πάρει ο προμηθευτής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, μια ερώτηση να κάνω. Μου δημιουργήθηκε μια απορία σχετικά με τις κατηγορίες παράθυρα και εξωστόθυρες. 

Τα κουφώματα όλα είναι παράθυρα και η εξώπορτα εξωστόθυρα;

Ή τα παράθυρα (κουφώματα) είναι παράθυρα και οι μπαλκονόπορτες και οι εξώπορτες , εξωστόθυρες;; 😄

Αν ισχύει το δεύτερο, γιατί τα παράθυρα και οι μπαλκονόπορτες να έχουν διαφορετική τιμή/τμ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παράθυρο είναι παράθυρο και η εξωστόθυρα είναι μπαλκονόπορτα (εξώστης = μπαλκόνι / θύρα = πόρτα)

Τώρα γιατί στα παράθυρα δίνουν πιο πολλά λεφτά /τ.μ. δε ξέρω, πάντως και σε προσφορά άσχετη με το εξοικονομώ που έχω, δει η τιμή στα παράθυρα (ανά τ.μ.) είναι πιο ακριβή από τις μπαλκονόπορτες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Υπάρχει κάποια μόνωση που να είναι η ταράτσα, προσβάσιμη ?

Ολοι λένε μη πατήσεις κτλ

πολλες. προφανως δεν σηκωνει η οικοδομη σου καλη μονωση με πλακακι απο πανω και πεφτεις σε λυσεις "απάτητες"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, basilis_k6 είπε

πολλες. προφανως δεν σηκωνει η οικοδομη σου καλη μονωση με πλακακι απο πανω και πεφτεις σε λυσεις "απάτητες"

Μονωση, θα κάνω τώρα.

Το πλακάκι μπορώ να το βάλω στο μέλλον ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GREGORYMO είπε

Μονωση, θα κάνω τώρα.

Το πλακάκι μπορώ να το βάλω στο μέλλον ?

νομιζω πως οχι. ειναι δουλεια που βγαινει με τη μια, χωρις να βραχει κτλ. δεν βαζουν πλακακι σε παλιες οικοδομες, δεν το σηκωνει. αν σου ειπαν οτι οι μονωση που μπορεις να κανεις πρεπει να μεινει απάτητη μάλλον δεν μπορεις να βαλεις κατι πιο βαρυ. εγω που ειχα αυτο το προβλημα εκανα στεγανωση με επαλειφομενο και εσωτερική ανεστραμενη μονωση. δεν ειναι η καλυτερη λυση αλλα ειναι οτι καλυτερο μπορουσα να κανω σε τοσο παλιο σπιτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Απλή ερώτηση, αλλά κολησα.

Θα βάλω την προκαταβολή στον προμηθευτή. Τι πρέπει να γράψω στο καταθετηριο ?

Προκαταβολή για εργασίες της τάδε αίτησης του προγράμματος "*****" 

Επεξ/σία από AristidisZ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Προκαταβολή για εργασίες της τάδε αίτησης του προγράμματος "*****" 

Δεν χρειάζεται να γράψω τι αφορά ?

Πχ μόνωση ?

ΥΓ. Έχω την ιδιαιτερότητα ότι 1 εταιρεία θα κάνεις όλες τις παρεμβάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GREGORYMO είπε

Δεν χρειάζεται να γράψω τι αφορά ?

Πχ μόνωση ?

ΥΓ. Έχω την ιδιαιτερότητα ότι 1 εταιρεία θα κάνεις όλες τις παρεμβάσεις.

Δε νομίζω ότι παίζει κάποιο ρόλο, και τίποτα να μην έγραφες κατά 99% δεν θα χε κάποια διαφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Δε νομίζω ότι παίζει κάποιο ρόλο, και τίποτα να μην έγραφες κατά 99% δεν θα χε κάποια διαφορά

Θα μπορούσε κάποιος να πει ότι τα χρήματα δεν αφορούν το πρόγραμμα αλλά κάποια άλλη εργασία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Θα μπορούσε κάποιος να πει ότι τα χρήματα δεν αφορούν το πρόγραμμα αλλά κάποια άλλη εργασία.

εγώ έγραψα αυτό με οδηγία του μηχανικού μου:

ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΩ ΑΥΤΟΝΟΜΩ , ΚΩΔΙΚΟΣ ΑΙΤΗΣΗΣ: 31-091....., ΚΩΔΙΚΟΣ ΥΠΑΓΩΓΗΣ: 20-202.........................

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...