Προς το περιεχόμενο

Εξοικονομώ κατ' οίκον


TiMoRiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έχω φυσικό αέριο εδώ και 1 χρόνο , εάν κάνω αίτηση για το εξοικονομώ , να επιχειρήσω να το εντάξω και αυτό μέσα κακήν κακώς; 

Ή θα με κόψουν οπότε ας μην το βάλω καθόλου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

32 λεπτά πριν, tomtsir είπε

Εγώ έχω φυσικό αέριο εδώ και 1 χρόνο , εάν κάνω αίτηση για το εξοικονομώ , να επιχειρήσω να το εντάξω και αυτό μέσα κακήν κακώς; 

Ή θα με κόψουν οπότε ας μην το βάλω καθόλου;

Να το προσπαθήσεις, στο πιο προηγούμενο εξοικονομώ που ξέρω από γνωστο πέρασε και είχε βάλει 1,5 χρόνο πριν. Απλά θα πρέπει να κανονίσεις για τιμολόγιο με καινούρια ημερομηνία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, tomtsir είπε

Εγώ έχω φυσικό αέριο εδώ και 1 χρόνο , εάν κάνω αίτηση για το εξοικονομώ , να επιχειρήσω να το εντάξω και αυτό μέσα κακήν κακώς; 

Ή θα με κόψουν οπότε ας μην το βάλω καθόλου;

Κοίτα για φα ζητάνε με την ολοκλήρωση του έργου αυτό:  Σε περίπτωση συστήματος θέρμανσης με φυσικό αέριο, αποδεικτικό μοναδικού 
Ηλεκτρονικού Κωδικού Αναγνώρισης Σημείου Παράδοσης (ΗΚΑΣΠ)

Δεν ξέρω αν αυτό το αποδεικτικό έχει πάνω ημερομηνία σύνδεσης ή τέλος πάντων μπορεί να προκύψει η ημερομηνία αρα να μην κολλάει με τα τιμολόγια. Ρωτα αυτόν που σου έβαλε το φα.

Απ την άλλη πρέπει ο μηχανικός του α πεα να μην "δει" το φα ... Δύσκολο 

Επεξ/σία από ikucic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, ikucic είπε

Κοίτα για φα ζητάνε με την ολοκλήρωση του έργου αυτό:  Σε περίπτωση συστήματος θέρμανσης με φυσικό αέριο, αποδεικτικό μοναδικού 
Ηλεκτρονικού Κωδικού Αναγνώρισης Σημείου Παράδοσης (ΗΚΑΣΠ)

Δεν ξέρω αν αυτό το αποδεικτικό έχει πάνω ημερομηνία σύνδεσης ή τέλος πάντων μπορεί να προκύψει η ημερομηνία αρα να μην κολλάει με τα τιμολόγια. Ρωτα αυτόν που σου έβαλε το φα.

Απ την πρέπει ο μηχανικός του α πεα να μην "δει" το φα ... Δύσκολο 

Να του δώσει ένα 1000κακι να κάνει το κορόιδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Να του δώσει ένα 1000κακι να κάνει το κορόιδο.

Προφανώς αστειεύεσαι.

Ειδικά από το exoikonomo 2020 οι έλεγχοι και τα δικαιολογητικά είναι αρκετά εξονυχιστικά.  Ζητάνε και πράγματα που δεν χρειάζονται. Και βλέπω πολλούς μηχανικούς να είναι ήδη πολύ φειδωλοί.  Παλιά λέγανε σε όλους κάνε αίτηση και βλέπουμε. Τώρα πολλούς τους αποθαρρύνουν. Είτε γιατί τα μόρια είναι λίγα και βαριούνται τη γκρίνια του πελάτη (που θεωρεί ότι ο μηχανικός φτάνει αν δεν μπει στο πρόγραμμα)  είτε γιατί σκέφτονται το β πεα και την κλήρωση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή δεν είμαι σπιτι να δω το excel , πόση θα ήταν καλή μια μέση εξοικονόμηση; τώρα πηρα τον μηχανικό να μου πει γιατί λέει το είχε ξεχάσει να το συμπληρώσει... Ξέχασε τον λόγο δηλαδή που πληρωσα να μου βγάλει πεα!

Επεξ/σία από GeG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, CaMp3on είπε

Παιδιά σε σπίτι που έχει ήδη τέντες(35 ετών μεταλλικές) μπορούν να μπουν καινούργιες μέσω του προγράμματος;

Ναι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, CaMp3on είπε

Δεν υπάρχει πρόβλημα αν στην φωτογραφία του σπιτιού φαίνονται οι παλιές;

Από όσο θυμάμαι μιλάει για αντικατάσταση το προγραμμα , αλλά δες μια τον οδηγό. Είναι απλό αυτό που ρωτάς, το βρίσκεις ευκολα εννοώ μέσω του οδηγου του προγραμματος

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GeG είπε

Από όσο θυμάμαι μιλάει για αντικατάσταση το προγραμμα , αλλά δες μια τον οδηγό. Είναι απλό αυτό που ρωτάς, το βρίσκεις ευκολα εννοώ μέσω του οδηγου του προγραμματος

Ένα γρήγορο ψάξιμο που έκανα στον οδηγό, αναφέρει για τοποθέτηση συστημάτων σκίασης. Επομένως δεν μπορούν να αντικατασταθούν οι τωρινές τέντες παρά μόνο αν τις ξηλώσω και βγει η φωτογραφία μετά. Με ρίσκο βέβαια γιατί αν δεν μπω στο πρόγραμμα θα με φάει ο ήλιος ☀️.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελαω ,16 ολοκληρα μορια μαζεψα!!! παρατηρησα ωστοσο οταν αν αντι για pvc εβαζα  αλουμινια ανεβαζουν πολυ, γιατι συμβαινει αυτο ; αλλα πραγματικα τι πρεπει να εχει ενα σπιτι για να πιασει πανω απο 60 μορια? ουσιαστικα πρεπει να ειναι γιαπι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, GeG είπε

Γελαω ,16 ολοκληρα μορια μαζεψα!!! παρατηρησα ωστοσο οταν αν αντι για pvc εβαζα  αλουμινια ανεβαζουν πολυ, γιατι συμβαινει αυτο ; αλλα πραγματικα τι πρεπει να εχει ενα σπιτι για να πιασει πανω απο 60 μορια? ουσιαστικα πρεπει να ειναι γιαπι!!

Κάτι λάθος γίνεται.  Πώς βγάζεις 16 μόρια; Αφού είπες ότι το σπίτι είναι παλιό και η κατηγορία του Ζ και εσύ έχεις εισόδημα γύρω στα 10000. Μόνο αυτά ειναι 16 μόρια. Η εννοείς 16 μόρια στο Κ1 μόνο και όχι ως γενικό βαθμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ikucic είπε

Κάτι λάθος γίνεται.  Πώς βγάζεις 16 μόρια; Αφού είπες ότι το σπίτι είναι παλιό και η κατηγορία του Ζ και εσύ έχεις εισόδημα γύρω στα 10000. Μόνο αυτά ειναι 16 μόρια. Η εννοείς 16 μόρια στο Κ1 μόνο και όχι ως γενικό βαθμό.

η εξοικονομηση ειναι 176 ανα τμ , εισοδημα 12000 κατηγορια αυτη που ειπες ,παρεμβασεις με φπα 11800 και 0$ στην κατηγορια α1, α2, το σπιτι ειναι του 87. περιμενω απο βδομαδα να μου εκδοσει το πεα με ολες τις λεπτομερειες. και αλουμινια να βαλω παλι δεν ανεβαινει στα επιθυμητα ποσα.

Επεξ/σία από GeG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GeG είπε

η εξοικονομηση ειναι 176 ανα τμ , εισοδημα 12000 κατηγορια αυτη που ειπες ,παρεμβασεις με φπα 11800 και 0$ στην κατηγορια α1, α2, το σπιτι ειναι του 87. περιμενω απο βγαμαδα να μου εκδοση το πεα με ολες τις λεπτομερειες. και αλουμια να βαλω παλι δεν ανεβαινει στα επιθυμητα ποσα.

Είναι πολύ μικρή πράγματι η εξοικονόμηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...