Προς το περιεχόμενο

Τροχαία εισπρακτικη;


tsaptsap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μισο.....εσυ τι νομιζεις?οτι η τροχαια ειναι για να σε συνετιζει ή να σε σωζει?καθαρα εισπρακτικος μηχανισμος ειναι.ακομη και ποσοστα παιρνουν απο τις κλησεις.τωρα φυτρωσες στην ελλαδα?

Είσαι εκτός πραγματικότητας. Πρώτον δεν παίρνουν ποσοστα και αυτό ειναι σίγουρο. Αν ήταν για εισπραξη δεν θα άφηναν να πέσει ουτε κουνουπι, μπλοκα κάθε χιλιόμετρο και εξονυχιστικους ελέγχους, πχ πυροσβεστήρα, λάστιχα, τρίγωνο, καθαρά φώτα, ζώνες, φαρμακείο, διπλοπαρκάρισμα, παρκάρισμα εντός ορίων απο γωνίες, στάσεις, σήματα, διαβάσεις, μηχανάκια, ηχορύπανση κλπ.

 

Να πεις οτι δεν κάνουν σωστά τη δουλειά τους και η οδήγηση εχει καταντήσει ζουγκλα και οτι πρέπει να βγάλουν το ψωμί που τρώνε, θα ήμουνα μαζί σου, αλλά εσύ θεωρείς οτι γίνεται το αντίθετο και κάνεις λάθος. 

Ποσοστά δε θα παίρνουν αλλά θα πρέπει να πιαστούν στόχοι για να δείξουν ότι κάνουν δουλειά

Και αυτό γιατί τους κάνει εισπρακτική; Αντί να πεις οτι τους βάζουν μικρούς στόχους και τους πιάνουν ευκολα και οτι επρεπε οι στόχοι να είναι πολύ μεγαλύτεροι και με μεγάλη διασπορα, γκρινιάζεις οτι κάνουν ελέγχους, έστω και δειγματοληπτικους και για τα μάτια του κόσμου; Ελεος!

 

Είναι ελεγκτική και εκτελεστική εξουσία και όπως ειναι τώρα ΔΕΝ κάνει τη δουλειά της, ΔΕΝ τιμά το ψωμί που τρώει. Αμα έρχεται ή μετακινείται επισημος (ή λεφτάς) βαράνε προσοχές και κλείνουν τους δρόμους για να περνάει στο χαλαρό. Εσύ και εγω (που τους πληρώνουμε) για να πάμε στη δουλειά μας φτύνουμε αίμα και κινδυνευουμε ανα πάσα στιγμή.

 

Αφου σαν λαός δεν εχουμε παιδεία και φιλότιμο, ο μονος τρόπος ειναι ο φόβος και η τιμωρία. Τα εχω γράψει και αλλου. Πέρασες στοπ/κόκκινο : 5000 προστιμο και αφαίρεση αδεια-διπλωματος για ένα χρόνο. Διπλοπάρκαρες ; (ενα λεπτο μωρε να παρω κατι απο το μαγαζί - κι ας γαμάει τη κυκλοφορία) : 500 ευρω. Γράφεις στα τετοια σου διαβάσεις; 300 ευρω και στη δευτερη επαναληψη αφαιρεση αδειας. Ταρίφας με πειραγμένο ταξίμετρο: 5000 και αφαίρεση άδειας κυκλοφορίας για 6 μήνες. κλπ κλπ

 

Τότε να δεις πόσο καλοί, ευγενικοί και λογικοι θα γίνουμε

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ.δευτερα με γραψανε και εμενα για ανασφαλιστο δικυκλο 50 και επειδη ηταν στο ονομα του αδερφου μου μας κοψανε 2 κλησεις 250 στον καθενα, παω καθε 10 μερες στον προσωπικο μου λογιστη να μπει check in του taxis μου και ακομα δεν εχει βεβαιωθει το προστιμο ουτε στη φορολογικη ενημεροτητα της φετινης δηλωσης μας, στο αστυνομικο τμημα 3 μηνες+ κανουν οι κλησεις να βεβαιωθουνε στην εφορια μου ειπανε, δεν ξερω αμα παιζει ρολο που ειμαι σε χωριο και τις κλησεις αργουνε να τις πανε στα κεντρικα, τυχαια σε μια συζητηση αγνωστου περισυ το κακοκαιρι του κοψανε κληση για ανασφαλιστο μηχανακι και ακομα δεν του εχει βεβαιωθει στην εφορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιστευω πως ανασφαλιστο και μεθυσμενο, αν σε πιασουν να στο παρουν για οσο οριζει ο νομος, χωρις ομως αν πληρωσεις την κληση να στο δωσουν πισω.

Μονο ετσι ισως και να σε συνετισει, ας στο παρουν για εξι μηνες και μετα βλεπουμε αν θα εισαι σωστος στο δρομο, οχι με τα λεφτα μου γ@μ@ο και δερνω.

Υπαρχουν και οι συγκοινωνιες, και για την δικη σου ασφαλεια αλλα και για τον αλλων...

Αν σε περιπτωση ειναι κανεις ανασφαλιστος δεν νομιζω πως αν προκαλεσει καποιο ατυχημα θα σταματησει γιατι απλα θα τον κυριευση ο φοβος για τις συνεπειες που θα εχει. Δειτε το παρακατω παραδειγμα (δεν γνωριζω αν ηταν ασφαλισμενος ή οχι))

 http://www.protothema.gr/greece/article/684892/video-sok-odigos-paresure-kai-egateleipse-koritsi-sti-thessaloniki-/

Αναφερομαι γενικα και οχι στην δικη σου περιπτωση.

Επεξ/σία από bsp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...