Προς το περιεχόμενο

VDSL σχεδον σε ολη την Καλλιθεα ?!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 22/12/2018 στις 1:28 ΜΜ, KnightRider1996 είπε

https://www.speedtest.net/my-result/a/4533220354

Εν τέλη συνδέθηκα.. Τα αποτελέσματα είναι χαοτικά!!! Επιτέλους έφυγα από το adsl!!😂😂

Να σου πω ρε φιλε... εσυ που εισαι ακριβως... εγω ειμαι μεσα στον χαρτη, ακρη μεν αλλα ειμαι μεσα παρ'ολα αυτα ακοαμ τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...
  • Απαντ. 147
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εκανα προσφατα αναβαθμιση σε fiber 100 (wind) , απο 50αρα που ειχα. πιανω λιγο πανω απο 80 download και 9 upload. ανηκω στην 450-117  ΑΚ/ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ. ξερουμε που βρισκεται αυτη , και αν ανηκει στον οτε ή wind?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, KaBaK είπε

εκανα προσφατα αναβαθμιση σε fiber 100 (wind) , απο 50αρα που ειχα. πιανω λιγο πανω απο 80 download και 9 upload. ανηκω στην 450-117  ΑΚ/ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ. ξερουμε που βρισκεται αυτη , και αν ανηκει στον οτε ή wind?

το Α/Κ ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ το εχει παρει  ο οτε, η wind εχει παρει το Α/Κ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ, οποτε απο την σπαρτης και κατω ειναι ο οτε, και απο τη σπαρτης και επανω ειναι η wind.

Επεξ/σία από manoskost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, manoskost είπε

το Α/Κ ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ το εχει παρει  ο οτε, η wind εχει παρει το Α/Κ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ, οποτε απο την σπαρτης και κατω ειναι ο οτε, και απο τη σπαρτης και επανω ειναι η wind.

σε ευχαριστω για την απαντηση. ξερεις που μπορω να δω αν η καμπινα που ανηκω ειναι πληρως αναβαθμισμενη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, KaBaK είπε

σε ευχαριστω για την απαντηση. ξερεις που μπορω να δω αν η καμπινα που ανηκω ειναι πληρως αναβαθμισμενη?

δεν το ξερω αυτο, σου στελνω ενα λινκ με ενα χαρτη, θα βαλεις την διευθυνση σου, και στην σελιδα που θα σου βγαλει επανω δεξια θα πατησεις το vdsl ote μιας και εισαι στο Α/Κ ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ και θα σου δειξει ποιες καμπινες ειναι φτιαγμενες.  http://fttxgr.eu/map?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σας,

Μετακομιζώ στην Καλλιθέα , Ηρακλέους 62 συγκεκριμένα κοιτα στο   http://fttxgr.eu/map? βγάζει ότι έχω καμπίνα απεναντι μου της WInd.

Θέλω να ρωτήσω μόνο η Wind μπορεί να μου δώσει απο αυτή την καμπίνα ;

Θέλω να βάλω 100αρα, απλά την Wind  την ψιλό φοβάμαι και έλεγα μήπως πήγαινα vodafone που έχω και στο πατρικό μου χρόνια και δεν είχα προβλήματα .

 

Επεξ/σία από Rizas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, theanonymous είπε

Και οι 4 πάροχοι μπορούν να σου δώσουν

Όχι απαραίτητα, η VODAFONE στην περιοχή ξεκίνησε πολύ πρόσφατα να παρέχει. Το γνωρίζω από πρώτο χέρι γιατί όταν ξεκίνησε η εμπορική διάθεση του VDSL ήμουν συνδρομητής της, και περίμενα έναν χρόνο μέχρι την λήξη του συμβολαίου ώστε να πάω στη WIND. Πρέπει να ρωτήσει τους παρόχους.

Κατά τη γνώμη μου, καλύτερα να πάρει από τον πάροχο που έχει το δίκτυο ώστε να μην μπλέκει αύριο-μεθαύριο με ενδεχόμενα συνδυαστικά ραντεβού. Το τεχνικό της WIND ψιλονιώθει, η εξυπηρέτηση πελατών και οι πωλήσεις είναι απάλευτοι.  

@Rizas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Καλησπέρα σε όλους! 

μετακομίζω και εγώ Καλλιθέα (περιοχή Αγία Ελεούσα) και ψάχνομαι να δω σε ποιον πάροχο θα πάω. 

οι καμπίνες κοντά μου ανήκουν στην Wind, η οποία έχει και ένα οικονομικό πρόγραμμα στη σελίδα της (vdsl 50 στα 26 ευρώ τον μήνα).

image.png.b565ff806c1f71ca8ebf5355b9078f34.png

θα δω διαφορά αν πάω wind, vodafone, cosmote ή nova, οι όλες θα πατάνε στις εγκαταστάσεις της wind; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
On 06/03/2021 at 21:45, christos4 said:

Καλησπέρα σε όλους! 

μετακομίζω και εγώ Καλλιθέα (περιοχή Αγία Ελεούσα) και ψάχνομαι να δω σε ποιον πάροχο θα πάω. 

οι καμπίνες κοντά μου ανήκουν στην Wind, η οποία έχει και ένα οικονομικό πρόγραμμα στη σελίδα της (vdsl 50 στα 26 ευρώ τον μήνα).

image.png.b565ff806c1f71ca8ebf5355b9078f34.png

θα δω διαφορά αν πάω wind, vodafone, cosmote ή nova, οι όλες θα πατάνε στις εγκαταστάσεις της wind; 

 

Τελικά προς ποια εταιρεία πήγες και τι ταχύτητες βλέπεις.

Εγώ είμαι στη Wind με 50άρα (27ευρώ), ικανοποιημένος γενικά αλλά λήγει το συμβόλαιο και κλασικά δεν μου κάνουν καλύτερη πρόταση να παραμείνω ενώ στον ανταγωνισμό μπορώ να βρω καλύτερες τιμές και προσφορές. (24,30 στη Voda με κουπόνι 40 ευρώ/ 24,90 στη Nova με 2 πάγια δώρο)

Απλά είμαι σε δίλλημα γιατί στη Καλλιθέα φαίνεται να έχει κάνει κατάληψη η Wind ενώ δε βλέπω καφάο από άλλες εταιρείες και φοβάμαι μήπως πηγαίνοντας σε άλλη εταιρεία ξαναβρεθώ σε χαμηλές ταχύτητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, MikeJ είπε

Τελικά προς ποια εταιρεία πήγες και τι ταχύτητες βλέπεις.

Εγώ είμαι στη Wind με 50άρα (27ευρώ), ικανοποιημένος γενικά αλλά λήγει το συμβόλαιο και κλασικά δεν μου κάνουν καλύτερη πρόταση να παραμείνω ενώ στον ανταγωνισμό μπορώ να βρω καλύτερες τιμές και προσφορές. (24,30 στη Voda με κουπόνι 40 ευρώ/ 24,90 στη Nova με 2 πάγια δώρο)

Απλά είμαι σε δίλλημα γιατί στη Καλλιθέα φαίνεται να έχει κάνει κατάληψη η Wind ενώ δε βλέπω καφάο από άλλες εταιρείες και φοβάμαι μήπως πηγαίνοντας σε άλλη εταιρεία ξαναβρεθώ σε χαμηλές ταχύτητες.

Cosmote πήγα τελικά. Γρήγορη ενεργοποίηση και κανένα θέμα με ταχύτητες, είναι στα όρια των ονομαστικών αν είμαι δίπλα στο router ή με καλώδιο 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, christos4 είπε

Cosmote πήγα τελικά. Γρήγορη ενεργοποίηση και κανένα θέμα με ταχύτητες, είναι στα όρια των ονομαστικών αν είμαι δίπλα στο router ή με καλώδιο 

Σε ποιες καμπίνες εισαι στις wind ή της cosmote, ποια περιοχή δηλαδή ξερεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Σε ποιες καμπίνες εισαι στις wind ή της cosmote, ποια περιοχή δηλαδή ξερεις?

Οι καμπίνες είναι wind. Η ευρύτερη περιοχή είναι η Αγία Ελεουσα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...