Προς το περιεχόμενο

VDSL σχεδον σε ολη την Καλλιθεα ?!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

συμφωνα με το χρονοδιαγραμμα 4ο τριμηνο του 2017, δεν νομιζω να δινει απο τωρα.

Μαλλον θα εννουσαν για καλυψη προς τον παλιο ιπποδρομο, εκει υπαρχουν καιρο τωρα διαθεσιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 147
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μαλλον θα εννουσαν για καλυψη προς τον παλιο ιπποδρομο, εκει υπαρχουν καιρο τωρα διαθεσιμες.

το Α/Κ ιπποδρομου το εχει ο οτε, τωρα αν νοικιαζει απο εκει η wind δεν το ξερω.

το Α/Κ ιπποδρομου το εχει ο οτε, τωρα αν νοικιαζει απο εκει η wind δεν το ξερω, παντως και το χρονοδιαγραμμα του οτε ειναι 3ο τριμηνο του 2017.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα με έναν απο τους εργολάβους ενώ σκάβανε στην Ατθιδών για οπτική ινα και μου είπε οτι έχουν πρόγραμμα για πολλούς δρόμους ακόμα και ότι θα σκάψουν και Χαροκόπου.

Αμήν και πότε να δούμε VDSL σπίτι μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την τελευταία βδομάδα έχουν αντικαταστήσει και συνδέσει τα παρακάτω:

 

Untitled.jpg

μπορεις να μας ενημερωνεις και για αλλα σημεια? ( τις διευθυνσεις αυτες λογικα τις εχει ο οτε γιατι ειναι απο το κεντρο ιπποδρομου, εγω ειμαι λιγο πιο πανω στην αγ.ελεουσα ). μπορουμε και εμεις να τα δουμε καπου αυτα?

Επεξ/σία από manoskost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ μένα Καλλιθέα, λίγο πάνω από Δαβάκη και σε αναζήτηση στα site όλων των παρόχων κανένας δεν δίνει VDSL στη διεύθυνση μου , ούτε καν η Cosmote.

 

Η μόνη που δίνει (ή λέει οτι δίνει ) είναι η Cyta μέχρι 35 όμως όχι μέχρι 50. Γίνεται να δίνει VDSL στη διεύθυνσή μου μόνο η Cyta και όχι οι Big three και ειδικά cosmote ;

 

Το σκέφτομαι μιας και είμαι σε διαδικασία σπασίματος συμβολαίου με Wind και αφού πιάνω max 8 που θεωρώ δε πρόκειται να αλλάξει με το να πάω πάλι σε adsl σε άλλο πάροχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μένα Καλλιθέα, λίγο πάνω από Δαβάκη και σε αναζήτηση στα site όλων των παρόχων κανένας δεν δίνει VDSL στη διεύθυνση μου , ούτε καν η Cosmote.

 

Η μόνη που δίνει (ή λέει οτι δίνει ) είναι η Cyta μέχρι 35 όμως όχι μέχρι 50. Γίνεται να δίνει VDSL στη διεύθυνσή μου μόνο η Cyta και όχι οι Big three και ειδικά cosmote ;

 

Το σκέφτομαι μιας και είμαι σε διαδικασία σπασίματος συμβολαίου με Wind και αφού πιάνω max 8 που θεωρώ δε πρόκειται να αλλάξει με το να πάω πάλι σε adsl σε άλλο πάροχο.

χλωμο το βλεπω να δινει.αν ανηκεις στο κεντρο της δαβακη, μεινε στην wind, γιατι αυτη εχει παρει το εργο του κεντρου δαβακη, με ενεργοποιηση το 4 τριμηνο του 2017.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Στην Ακροπόλεως και η Λυκούργου έχουν περαστεί οπτικές ίνες από την Wind και έχουν μπει νέες καμπίνες μέχρι και τη Μπουμπουλίνας.Σε σε ερώτηση μου στον επιβλέποντα τον εργασιών,η απάντηση ήταν ότι οι καμπίνες(καφάο) θα ενεργοποιούν σε περίπου 2 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηδη μπηκε το πρωτο καφαο κοντα στο σπιτι μου. Καλυψους και ανδρομαχης και εχουν φτιαξει τις βασεις παντου εδω κοντα σε μενα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε δρόμους που αντικαθιστούν/προσθέτουν VDSL Καφάο χωρίς να σκάψουν σημαίνει ότι υπάρχει ήδη οπτική ίνα απο κάτω ή σκοπεύουν να σκάψουν αργότερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε δρόμους που αντικαθιστούν/προσθέτουν VDSL Καφάο χωρίς να σκάψουν σημαίνει ότι υπάρχει ήδη οπτική ίνα απο κάτω ή σκοπεύουν να σκάψουν αργότερα?

Θα σκαψουν λιγο καιρο αργοτερα, ετσι εγινε στη γειτονια μου, ειχαμε καμπινες απο λιγες μερες ως μηνες, και επειτα σκαψανε για ινες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εβαλα και εγω τις προαλλες το 30αρι vdsl2 του ΟΤΕ απο 24αρη που ειχα, πιανω 15-17 mbps περιπου απο λαπτοπ με wifi, αρα λογικα ουτε εδω που μενω (δημητρακοπουλου με γρυπαρη) εχει ενεργοποιηθει το vdsl αν και εσκαψαν για να περασουν οπτικες ινες για την wind. Το θεμα ειναι οτι ο ΟΤΕ θα παιρνει απο wind για να εξυπηρετει τους πελατες του; Η τσαμπα εβαλα vdsl;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εβαλα και εγω τις προαλλες το 30αρι vdsl2 του ΟΤΕ απο 24αρη που ειχα, πιανω 15-17 mbps περιπου απο λαπτοπ με wifi, αρα λογικα ουτε εδω που μενω (δημητρακοπουλου με γρυπαρη) εχει ενεργοποιηθει το vdsl αν και εσκαψαν για να περασουν οπτικες ινες για την wind. Το θεμα ειναι οτι ο ΟΤΕ θα παιρνει απο wind για να εξυπηρετει τους πελατες του; Η τσαμπα εβαλα vdsl;

 

Λες να μένουμε στην ίδια πολυκατοικία ;  :-D 

Εντωμεταξύ έχουν πόσο καιρό που σκάψανε και έχουν αφήσει ακόμα μπροστά στο σπίτι τα αχρησιμοποίητα χαλίκα - άσφαλτο , δε ξέρω αν σκοπεύουν να τα μαζέψουν ποτέ. 

Πάντως ακόμα με βάση το site της wind δεν είναι διαθέσιμο vdsl στη γραμμή μου και είμαι ακόμα με 8 mbps. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...