Προς το περιεχόμενο

Προσφορα Q 2017 : 1GB καθε μηνα για 8 μηνες με 8 ευρω


bill27

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 239
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πάντως με νέα σύνδεση που έκανα εχθές το απόγευμα πήρα κανονικά την προσφορά. Ωστόσο δεν μου ήρθε ακόμα το μήνυμα με τις ρυθμίσεις του ιντερνέτ. Πώς μπορώ να τις λάβω αλλιώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως με νέα σύνδεση που έκανα εχθές το απόγευμα πήρα κανονικά την προσφορά. Ωστόσο δεν μου ήρθε ακόμα το μήνυμα με τις ρυθμίσεις του ιντερνέτ. Πώς μπορώ να τις λάβω αλλιώς;

 

https://www.wind.gr/gr/q/upostirixi/ruthmiseis/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραψτε στο πρωτο post το παρακατω γιατι την εχουν πατησει οσοι δεν ξερουν απο wind-q. Αν λήξουν τα χρήματα τότε χανεται και η προσφορα. Αρα πρεπει να βαζεις οπωσδηποτε μια καρτα το 3μηνο (εστω 5€) για να διατηρησεις το ιντερνετ.

 

Καποιοι που ειχαν χασει την προσφορα γιατι τους εληξαν τα χρηματα, οταν ξαναβαλαν καρτα, τον επομενο μηνα αποκτησαν και παλι τo GB αλλα αυτο δεν ειναι κανονας και δεν ειναι να βασιζεσαι.

Το αυτό. Εμένα μου έληξαν, έβαλα κάρτα, μίλησα με εκπρόσωπό τους, μου είπαν οτι θα το διευθετήσουν, δεν έγινε τίποτα τελικά. Οπότε προσοχή μη λήξουν τα λεφτά μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Δυστυχώς όμως δεν κατάφερα και πάλι να εγκαταστήσω τις ρυθμίσεις.   :(

 

edit: Τελικά τα κατάφερα. Έπρεπε να ενεργοποιήσω την περιαγωγή δεδομένων.  :blink:

 

Καλού κακού έβαλα και μια υπενθύμιση ανανέωσης του χρόνου ομιλίας σε 3 μήνες από τώρα.

 

Ευχαριστω κ πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αυτό. Εμένα μου έληξαν, έβαλα κάρτα, μίλησα με εκπρόσωπό τους, μου είπαν οτι θα το διευθετήσουν, δεν έγινε τίποτα τελικά. Οπότε προσοχή μη λήξουν τα λεφτά μέσα.

Κ'εμενα το ιδιο. Ουτε καταδεχθηκαν να απαντησουν.Δεν το παρατησα, εκανα καταγγελια στην εεττ. Με την υποβολη της καταγγελιας, ηρθε και ο μηνας που μου χρωσταγαν.(Δεν φτανει που εκει που ειμαι πιανει μονο 2G και θελει κανα 5λεπτο να φορτωσει η σελιδα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή και το δίκτυο είναι χάλια και η εξυπηρέτηση, αλλά και σπαμμάρουνε ανελέητα σε καθημερινή βάση (ευτυχώς που το roaming δε χρεώνει εισερχόμενα SMS αλλιώς θα είχαν φάει αγωγή βαρβάτη). Οπότε και δωρεάν να μου το δίνανε το Internet και πάλι θα άλλαζα δίκτυο, όπως και σκοπεύω να κάνω με την πρώτη ευκαιρία.

 

Δυστυχώς η Cosmote είναι πανάκριβη, τουλάχιστον όμως ούτε σπαμμάρει όλη μέρα, ούτε άλλα υπόσχεται κι άλλα πραγματοποιεί και ούτε έχει δίκτυο που παρακαλάς να είσαι ο μοναδικός στην περιοχή για να φορτώσει το Internet.

 

Λυπάμαι, αλλα δεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή και το δίκτυο είναι χάλια

Έχω δικαρτη συσκευή ,για κανένα χρόνο δούλευα 1η sim Q Και 2η sim Wind 

Θεωρητικά είναι η ίδια εταιρεία αλλά το σήμα τους έχει διαφορά , με την Q είχα 4g internet και με την Wind 1/4 σήμα και πολλές φορές χανόταν , δυστυχώς ή ευτυχώς εχω 1 εβδομάδα που σταμάτησα να δουλεύω την Q για να βάλω Wind sim λόγω φοβερού vfm πακέτου Internet  , το μόνο παράπονο από την Q είναι το καθημερινό σπάσιμο με τα sms προσφορών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δικαρτη συσκευή ,για κανένα χρόνο δούλευα 1η sim Q Και 2η sim Wind 

Θεωρητικά είναι η ίδια εταιρεία αλλά το σήμα τους έχει διαφορά , με την Q είχα 4g internet και με την Wind 1/4 σήμα και πολλές φορές χανόταν , δυστυχώς ή ευτυχώς εχω 1 εβδομάδα που σταμάτησα να δουλεύω την Q για να βάλω Wind sim λόγω φοβερού vfm πακέτου Internet  , το μόνο παράπονο από την Q είναι το καθημερινό σπάσιμο με τα sms προσφορών

Στις δίκαρτες συσκευές σπάνια και οι δύο μπορούν να είναι 4g (ή 3g). Ενδεχομένως αφού είχες την q σε 4g η άλλη να ήταν 2g που για κάποιο λόγο μπορεί να ήταν με χειρότερο σήμα (αν και συνήθως συμβαίνει το ανάποδο δλδ το 2g έχει καλύτερο σήμα). Όπως και να έχει δεν μπορείς να κάνεις με δίκαρτες συσκευές σύγκριση σήματος λόγω διαφορετικών συνθηκών λήψεις ανάλογα ποια είναι η "κύρια" sim ή/και το slot που έχεις την κάθε sim (τα οποία εξαρτώνται από την συσκευή και τις δυνατότητες dual sim που αυτή έχει). 

 

Εγώ που έχω επίσης το ίδιο σύστημα (μια q, μία wind) δεν υπάρχει διαφορά στις δύο sim σε σήμα (και εμένα μια μπορεί να είναι 4g η άλλη πάντα 2g). Πρακτικά έχω την ίδια εμπειρία όταν μία από αυτές βάζω σε 4g. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...