Προς το περιεχόμενο

Οι χρήστες iOS 11 δεν θα χρειάζεται να θυμούνται το password του WiFi τους


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 165
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω τι λέτε οι υπόλοιποι, σε εμένα έχει τύχει πολλές φορές να πάω σε σπίτι και μόλις ζητάω τον κωδικό για να μπω στο Wi-Fi να αρχίζουν τα "ναι, κάπου εδώ τον έχω γραμμένο, σε ένα χαρτάκι, αλλά δεν το βρίσκω και τον έχει αλλάξει ο αδερφός μου, μισό λεπτό να τον πάρω τηλέφωνο, α, δε θυμάται τι έβαλε" κτλ κτλ.

Στο σπίτι σε βάζει ή σ αφήνει στην αυλή; :P
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σπίτι σε βάζει ή σ αφήνει στην αυλή; :P

Χαχαχα :P αλλά κακά τα ψέματα μου έχει τύχει και εμένα, όχι το να με αφήσουν στην αυλή :P αυτό με το χαρτάκι και τον αλλαγμένο κωδικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Η τεχνολογία των κινητών εξελίσσεται με τέτοιο τρόπο ώστε να μας κάνει... χρυσόψαρα. Άχρηστες "διευκολύνσεις" (συγχρονισμοί, αυτόματοι κωδικοί κλπ) που τελικά καθιστούν τη μνήμη μας αχρείαστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βάση το άρθρο και μόνο δεν είναι το ίδιο μιας και η διαφορά είναι η παρακάτω.

 

Αυτο εγραψα.

Ότι τωρα με την apple θα εχεις pop up ειδοποιηση.

Αυτο ειναι τεχνολογια, όχι αστεια.

Ειναι feature που χρειαζεται διαφήμιση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο εγραψα.

Ότι τωρα με την apple θα εχεις pop up ειδοποιηση.

Αυτο ειναι τεχνολογια, όχι αστεια.

Ειναι feature που χρειαζεται διαφήμιση.

Τι να κάνουμε όταν προσφέρει το καλύτερο οικοσύστημα στην αγορά με άψογη υποστήριξη που είναι ουσιαστικά μοναδικό στο είδος του και έχει επιτυχία στην αγορά λογικό είναι να το κάνουν διαφήμιση. Από generic smartphones έχει βρομίσει ο τόπος τι να διαφημίσεις; κάθε βδομάδα και καινούργια σαβούρα βγαίνει στην Ασία.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικη δυνατοτητα και αναμενομενο χαρακτηριστικο του ios 11, θα γλιτωσουμε χρονο και βαρετες,αβολες  διαδικασιες  .

Το wps θα σε ειχε βγαλει απο αυτες αν ειχες και  ενα σωστο ρουτερ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπορουσε να συνεργαστει και με αλλα κινητα θα ειχε καποια χρησιμοτητα-ευκολια ,τωρα μονο ios 11 παλι χαρτακια θα ψαχνουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το wps θα σε ειχε βγαλει απο αυτες αν ειχες και  ενα σωστο ρουτερ.

Όλα τα μοντέρνα Router έχουν WPS απλά γίνετε λίγο πιο βολικό να το κάνεις από τον καναπέ, εμένα πχ το Router μου είναι πίσω από τον καναπέ οπότε αντί να σκύβω ή να πρέπει να γράφω σε κάθε Smartphone τον κωδικό με το χέρι μου γιατί δεν θέλω να τον ξέρουν μπορώ να το κάνω με ένα πάτημα από το κινητό μου. Όπως και να το δεις είναι πρακτικό σε μερικές περιπτώσεις.

αν μπορουσε να συνεργαστει και με αλλα κινητα θα ειχε καποια χρησιμοτητα-ευκολια ,τωρα μονο ios 11 παλι χαρτακια θα ψαχνουν

Εκτός αν ο περίγυρος σου έχει iPhone, εμένα όλοι οι φίλοι και οικογένεια μου εκτός από δύο  φίλους, έχουν  iPhone. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα μοντέρνα Router έχουν WPS απλά γίνετε λίγο πιο βολικό να το κάνεις από τον καναπέ, εμένα πχ το Router μου είναι πίσω από τον καναπέ οπότε αντί να σκύβω ή να πρέπει να γράφω σε κάθε Smartphone τον κωδικό με το χέρι μου γιατί δεν θέλω να τον ξέρουν μπορώ να το κάνω με ένα πάτημα από το κινητό μου. Όπως και να το δεις είναι πρακτικό σε μερικές περιπτώσεις.

Εκτός αν ο περίγυρος σου έχει iPhone, εμένα όλοι οι φίλοι και οικογένεια μου εκτός από δύο  φίλους, έχουν  iPhone. 

guest λογαριασμο και τελος,δεν χρειαζεται καν να σηκωσεις το κινητο σου

Όλα τα μοντέρνα Router έχουν WPS απλά γίνετε λίγο πιο βολικό να το κάνεις από τον καναπέ, εμένα πχ το Router μου είναι πίσω από τον καναπέ οπότε αντί να σκύβω ή να πρέπει να γράφω σε κάθε Smartphone τον κωδικό με το χέρι μου γιατί δεν θέλω να τον ξέρουν μπορώ να το κάνω με ένα πάτημα από το κινητό μου. Όπως και να το δεις είναι πρακτικό σε μερικές περιπτώσεις.

Εκτός αν ο περίγυρος σου έχει iPhone, εμένα όλοι οι φίλοι και οικογένεια μου εκτός από δύο  φίλους, έχουν  iPhone. 

μην το βλεπεις ατομικα ,δες το γενικα (καλα η οικογενεια σου φανταζομαι εχει τους κωδικους )και ενταξη οι φιλοι αφου εχουν ερθει εστω και μια φορα εχουν κρατημενους τους κωδικους,ισχυει για καινουριους που θα ερθουν  μια φορα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα μοντέρνα Router έχουν WPS απλά γίνετε λίγο πιο βολικό να το κάνεις από τον καναπέ, εμένα πχ το Router μου είναι πίσω από τον καναπέ οπότε αντί να σκύβω ή να πρέπει να γράφω σε κάθε Smartphone τον κωδικό με το χέρι μου γιατί δεν θέλω να τον ξέρουν μπορώ να το κάνω με ένα πάτημα από το κινητό μου. Όπως και να το δεις είναι πρακτικό σε μερικές περιπτώσεις.

Mα και απο το κινητο γινεται να δωσεις εντολη στο ρουτερ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τεχνολογία των κινητών εξελίσσεται με τέτοιο τρόπο ώστε να μας κάνει... χρυσόψαρα. Άχρηστες "διευκολύνσεις" (συγχρονισμοί, αυτόματοι κωδικοί κλπ) που τελικά καθιστούν τη μνήμη μας αχρείαστη

 

Η τεχνολογία γενικά υπάρχει για να κάνει τη ζωή μας εύκολη. Δεν υπάρχουν "άχρηστες διευκολύνσεις".

 

Εάν θες να διατηρείς το μυαλό σου σε φόρμα και να μην είσαι χρυσόψαρο, διάβασε καλύτερα κανένα βιβλίο ή κάνε κάποια άσκηση. Δεν χρειάζεται να αποστηθίζεις κωδικούς.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε xiaomi redmi pro που έχω,υπάρχει ήδη δυνατότητα να κάνεις share τον κωδικό του wifi με QR κωδικό. Όχι κι'άσχημα

Το οποιο qr code πρεπει να το σκαναρω με μια εφαρμογη για να μου ερθει ο κωδικος; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...