Προς το περιεχόμενο

Οι χρήστες iOS 11 δεν θα χρειάζεται να θυμούνται το password του WiFi τους


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διακοπτουμε το προγραμμα μας για μια εκτακτη ειδηση.

 

Η Apple εβγαλε νεα διαφημιση για να προωθησει το νεο feature του password sharing στο IoS 11.

 

Ακολουθει video:

https://www.youtube.com/watch?v=Tm-3VEg9Dv0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 165
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η γνώση κρίνεται απ' το αν ξέρει κάποιος τι εφαρμογές κυκλοφορούν και ποια εταιρεία τις λάνσαρε πρώτη.

Ο αυτοσεβασμός κρίνεται απ' το αν κάποιος χρήστης θα κράξει την "αντίπαλη" εταιρεία, που διαφημίζει κάποιο προϊόν της ή θα το αφήσει να περάσει.

Πάτε καλά ρε σεις; Αυτές είναι οι αξίες σας; Μήπως το έχετε χάσει τελείως;

Και για πες, ποιος είναι ο τρόπος που η Apple λάνσαρε την εν λόγω δυνατότητα και συ που σέβεσαι τον εαυτό σου, ήρθες να βάλεις τα πράγματα στη θέση τους; Για πες.

Έχεις μπερδέψει την Apple με το Insomnia.

Για το πρωτο point:

Λεγεται ιστορια! Και εαν φιλε μου εισαι / ησουν απο κεινους που λενε οτι η ιστορια ειναι αχρηστη και γιατι τη μαθαινουμε, παω πασο - δεν εχω τιποτα αλλο να πω.

Για το δευτερο point:

Εαν αυτοσεβασμος δεν ειναι να διεκδικεις το δικιο σου, τοτε ας αφησουμε και τα Σκοπια να λεγονται Μακεδονια!

 

Τετοιες αξιες

 

PS. Πηγε μακρυα η βαλιτσα... Εγω το αφηνω εδω. Τελος απο μενα! Χαιρετω!

PSS. Προς διαχειριστες: Δεν εκφραζω καμια πολιτικη αποψη και δεν θιγω κανενα πολιτικο προσωπο. Προς αποφυγη παρεξηγησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το πρωτο point:

Λεγεται ιστορια! Και εαν φιλε μου εισαι / ησουν απο κεινους που λενε οτι η ιστορια ειναι αχρηστη και γιατι τη μαθαινουμε, παω πασο - δεν εχω τιποτα αλλο να πω.

Για το δευτερο point:

Εαν αυτοσεβασμος δεν ειναι να διεκδικεις το δικιο σου, τοτε ας αφησουμε και τα Σκοπια να λεγονται Μακεδονια!

 

Τετοιες αξιες

 

PS. Πηγε μακρυα η βαλιτσα... Εγω το αφηνω εδω. Τελος απο μενα! Χαιρετω!

PSS. Προς διαχειριστες: Δεν εκφραζω καμια πολιτικη αποψη και δεν θιγω κανενα πολιτικο προσωπο. Προς αποφυγη παρεξηγησης.

Η εξέλιξη απ' τους θάμνους στις τουαλέτες, η γνώση τής ιστορίας για την πρόοδο του ανθρώπου, το θέμα τής ονομασίας των Σκοπίων, μαζί με το ποιος έβγαλε πρώτος την κωλοεφαρμογούλα που κανείς δεν ξέρει...

Τέλος κι από μένα. Κρίμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το πρωτο point:

Λεγεται ιστορια! Και εαν φιλε μου εισαι / ησουν απο κεινους που λενε οτι η ιστορια ειναι αχρηστη και γιατι τη μαθαινουμε, παω πασο - δεν εχω τιποτα αλλο να πω.

Για το δευτερο point:

Εαν αυτοσεβασμος δεν ειναι να διεκδικεις το δικιο σου, τοτε ας αφησουμε και τα Σκοπια να λεγονται Μακεδονια!

 

Τετοιες αξιες

 

PS. Πηγε μακρυα η βαλιτσα... Εγω το αφηνω εδω. Τελος απο μενα! Χαιρετω!

PSS. Προς διαχειριστες: Δεν εκφραζω καμια πολιτικη αποψη και δεν θιγω κανενα πολιτικο προσωπο. Προς αποφυγη παρεξηγησης.

Από τα post που όσο περισσότερο τα κοιτάς τόσο χειρότερα γίνονται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις μπερδέψει την Apple με το Insomnia.

 

Δεν εχω μπερδεψει τιποτα το λεω ευθεως οτι ειναι ο τροπος προωθησης των νεων της apple απο το insomnia και καθε αλλο τεχνολογικο site του κοσμου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη μεχρι τωρα δεν μπορουσες να κανεις share το wifi pass απο iphone? χαχαχαχχαχαχα. Μετα ρωτανε τα fanboys της απλ γιατι λεω οτι το ios ειναι κουτσουρεμενο/αναπηρο λογισμικο.

Ειχα μια λιστα με καμια 30αρια πραγματα που δεν μπορουσες να κανεις με iphone/ios και μπορουσες με android αλλα αυτο μου ειχε διαφυγει.

 

Βέβαια σου είχε διαφύγει, αφού δεν το ήξερες!

Είδες τι κάνει το καινούργιο iOS, "βοηθάει" τους Αντροϊντ χρήστες να ανακαλύψουν το...λειτουργικό τους. :P

 

 

Φαντασου λοιπον ποσο αχρηστα ειναι αυτα τα χαρακτηριστικα, τα οποια η Apple διατυμπανιζει και οι απο κατω ζητωκραυγαζουν, οταν και που τα εχουν δεν τα χρησιμοποιουν, και συνεχιζουν να μην τα χρησιμοποιουν ακομα και οταν μαθαινουν οτι τα εχουν.

 

Your words...

Κανείς δεν το διατυμπανίζει, το iOS 11 δεν έχει διατεθεί ακόμη στους χρήστες. Δεν το παρουσίασε αυτό το χαρακτηριστικό η Apple αλλά κάποιος Dev από την beta έκδοση του λογισμικού.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να μπω καν στο κοπο να διαβασω τις απαντησεις του θεματος ,μιας και ειναι γνωστο το τι θα διαβασω,η απαντηση στο ερωτημα του αρθρου ειναι ενα ξερο ΟΧΙ .Για την μιση ωρα ασχολιαστο.Οποτε αστα διαλο...............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση τώρα σοβαρά.

Έχω σπίτι ένα σχετικά παλιό ρούτερ το οποίο μιας και "δένει" καλά με την γραμμή μου δεν έχω σκοπό να το αλλάξω.

Πιστεύω δεν είμαι ο μόνος, τώρα στο ερώτημα.

Πώς θα κάνει το νέο feature το share σε αυτό το ρούτερ;

Και με ποιά ρούτερ συνεργάζεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση τώρα σοβαρά.

Έχω σπίτι ένα σχετικά παλιό ρούτερ το οποίο μιας και "δένει" καλά με την γραμμή μου δεν έχω σκοπό να το αλλάξω.

Πιστεύω δεν είμαι ο μόνος, τώρα στο ερώτημα.

Πώς θα κάνει το νέο feature το share σε αυτό το ρούτερ;

Και με ποιά ρούτερ συνεργάζεται;

απλά αναγνωρίζει προφανώς το ssid και την Mac του ρούτερ και όταν πάει κάποιος να συνδεθεί και εντοπίζει ότι κάποιο άλλο iPhone είναι συνδεμένο στο ίδιο δωμάτιο θα πετάει το pop up με την αίτηση και θα συνδέει αυτόματα το κινητό με το ρουτερ μεταφέροντας αυτόματα τον κωδικό στο άλλο κινητό.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως θα το μεταφέρει; Το άλλο τηλέφωνο είναι εκτός δικτύου!!!

Έχω μια υποψία ότι θα δουλεύει μόνο και Apple routers :(

bluetooth ισως.Οσο για router τα εχει σταματησει.Δεν βγαζει πια.Αυτα που βλεπεις ειναι οσα ξεμειναν στο ράφι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν η Apple δημοσιεύει ένα τέτοιο feature: γαμάτο, πολύ καλό, πολύ χρήσιμο

όταν κάποιος άλλος δημοσιεύει ένα τέτοιο feature: μλκια, σωπα καλε π καθεται ο κοσμος 30 λεπτα να μαντεψει, θα προκυψουν θεματα ασφαλειας, ευκολο χακινγκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε και μενα να μου έδινες πχ το 7 plus η το s8, το δευτερο θα έπαιρνα. Μου αρεσουν εξίσου και τα 2 λειτουργικα αφου το καθένα εχει τα δικα του θετικά και αρνητικά, απο την αλλη ομως το να βλεπεις ολους αυτους να τσακώνονται για κινητα και να φτάνουν σε τετοιο επιπεδο ελιτισμού ωστε να ποστάρουν quotes ειρωνευομενοι την ευφυΐα του αντιπάλου τους επειδη κατέληξαν να αγοράσουν την χ συσκευη δεν ειναι λιγο τραγικό; Κινητο αγόρασες φιλε, δεν έλυσες καποιο προβλημα αστροφυσικης! Να ηταν mac vs pc θα ελεγα ενταξει, λογικο, υπαρχουν χαώδεις διάφορες στα χαρακτηριστικά τους, ειναι εργαλεία δουλειάς κτλ Αλλα οταν το 95% του κόσμου κανει τα ίδια πραγματα στο κινητο του, ειτε αυτο τρεχει iOS ειτε android που ειναι το νοημα σε αυτη τη διαμάχη; Απο ολα αυτα τα σχολια τα 2 δικα μου σε πείραξαν και μιλας για μετοχές; Αν εγω εχω απλως μερικές μετοχές οι αλλοι θα επρεπε να ειναι οι ιδιοι οι CEOs τοτε!

Ειναι σαν να μη βλεπεις ποδοσφαιρο να παιζει γαυρος-αεκ και να πηγαινεις στο γηπεδο για να χωρισεις τους χουλιγκανς που παιζουν ξυλο.

Δεν βλεπω το λογο να το κανεις εκτος αν εισαι ο θεος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να μπω καν στο κοπο να διαβασω τις απαντησεις του θεματος ,μιας και ειναι γνωστο το τι θα διαβασω,η απαντηση στο ερωτημα του αρθρου ειναι ενα ξερο ΟΧΙ .Για την μιση ωρα ασχολιαστο.Οποτε αστα διαλο...............

Ποιο ερώτημα;

 

 

όταν η Apple δημοσιεύει ένα τέτοιο feature: γαμάτο, πολύ καλό, πολύ χρήσιμο

όταν κάποιος άλλος δημοσιεύει ένα τέτοιο feature: μλκια, σωπα καλε π καθεται ο κοσμος 30 λεπτα να μαντεψει, θα προκυψουν θεματα ασφαλειας, ευκολο χακινγκ.

 

Μπεεεεε

1) Πού είναι η δημοσίευση της Apple?

2) Δείξε μου πόσα post υπάρχουν που λένε "γαμάτο, πολύ καλό πολύ χρήσιμο". Εγώ πήγα να κάνω παράθεση των αρνητικών σχολίων και μου έβγαλε μήνυμα "έχετε δημοσιεύσει περισσότερες παραθέσεις απ' ό,τι επιτρέπεται".  :-D

3) Τι σημαίνει "Μπεεεεε";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν η Apple δημοσιεύει ένα τέτοιο feature: γαμάτο, πολύ καλό, πολύ χρήσιμο

όταν κάποιος άλλος δημοσιεύει ένα τέτοιο feature: μλκια, σωπα καλε π καθεται ο κοσμος 30 λεπτα να μαντεψει, θα προκυψουν θεματα ασφαλειας, ευκολο χακινγκ.

 

Μπεεεεε

. H Apple  δεν δημοσιευσε το feauture , αλλα ολοκληρο το ios 11 στους developers. Καποιος ειπε να δημοσιευσει καποιο feauture το οποιο ποτε δεν εδειξε η Apple κατα την επισημη παρουσιαση. Mε λιγα λογια ακομα δεν το ειδαμε Γιαννη τον εβγάλαμε.....

 

Το θεμα ειναι οτι μαλλον μονο με ios συσκευες θα συνεργαζεται ,οπότε για αυτους που τις εχουν ειναι κάτι καλυτερο ή ακομα και αχρηστο, αν δεν υλοποιηθει σωστα.

Ειδαμε όσους ειχαν την δυνατότητα με αλλα λειτουργικα να το κάνουν , ποσο συχνα το κάνουν. Το 90% των συσκευων είναι android , αλλα ζητημα να εχω δει κανεναν να κανει share to δικτυο του. Αλλωστε δεν χρειαζεται τα ξεκλειδωνουν με αλλο τροπο....

Τωρα γιατί δημιουργειται πρόβλημα σε όσους δεν εχουν ios , με αυτην την ειδηση, ειναι συζητηση που αφορά την ιατρική επιστήμη...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...