Προς το περιεχόμενο

Βρηκα αυτον που μου εκλεψε το κινητο,πως να κινηθω?


azuli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλα σου λεω απ οτι εμαθα οσοι δουλευουν στα μαγαζια της περιοχης τις ξερουν,παρολαυτα δεν τις σουταρουν οταν τις βλεπουν.

Ολο και καποιον φιλοτιμο θα βρεις, οπως το παλικαρι που βοηθησε εσενα και η κοπελια εμενα.

 

Η μεγαλυτερη ζημια ειναι η γνωση και η προειδοποιηση, πολυ μεγαλυτερη απο μια κληση στην αστυνομια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Απο προχθες εχει ηδη πουληθει το τηλεφωνο.

Οτι και να κανεις τωρα σε φαση revenge θα σε κρεμασουν στο συνταγμα για ρατσισμο.

Εδω σκοτωσαν παιδακι με αδεσποτη και μυτη δεν ανοιξε θα βρεις το δικιο σου για ενα τηλεφωνο?

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έχει συμβεί το ίδιο με ένα ζητιάνο στο Παρίσι. Χωρίς να θέλω να σε τσαντίσω, μπορείς να αποδείξεις ότι ήταν όντως εκείνες; Γιατί δεν νομίζω να μπορείς να τρέχεις τον καθένα στην αστυνομία επειδή 'νομιζείς' ότι σου έκλεψε κάτι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά πάντως ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ τσιγγάνο ή γύφτο να πλησιάσει στα 1-2 μέτρα από εμάς ή τα πράγματα μας. Νόμος

 

Μία μόνο φορά όταν ήμουν στο λεοφορείο σκέφτηκα ' Όχι, μην μαζέψεις τα πράγματα σου τώρα που θα περάσει ο γύφτος απο δίπλα σου, είναι ρατσιστικό. Σκέψου πόσο άσχημα θα αισθάνεται κάθε φορά που του συμβαίνει κάτι τέτοιο' και αυτή ήταν η μόνη φορά που με έκλεψαν...

 

Γενικά επειδή συνήθως κυκλοφορώ με κινητό του 20άρικου, με λιγότερα απο 20Ευρώ μαζί μου κλπ, όταν βλέπω γύφτισσα να με πλησιάζει κάνω τον μαλάκα και προσπαθώ να βρω με ποιον τρόπο θα προσπαθήσει να με κλέψει πριν το καταφέρει  :-D  :-D  :-D  :-D

 

Εως τώρα:

 

Οι περισσότερες γύφτισες δεν έχουν καθόλου φαντασία, παίζει πολύ η απάτη που σου ζητάν ένα τσιγάρο για να σου πιάσουν κουβέντα, σου λεν πόσο καλό παιδί είσαι αλλά και πόσο άτυχο γιατί κάποια σου έκανε μάγια! Κάνουν και καλά μια άσπρη πέτρα μαύρη για να σου δείξουν τι κακό κουβαλάς επάνω σου και σου ζητάν λεφτά για να στα λύσουν. Εντελώς ακίνδυνες αυτές :P

 

Το παραπάνω γίνετα επικίνδυνο αν η γύφτισσα είναι ελαφροχέρα και σε πλησιάσει ξαφνικά, το ένα χέρι μπορεί να το πάει στο κάτω μέρος της μπλούζας για να την τινάξει λέγοντας 'πωπωπω τι μάγια σου κάναν' ή για να σου πιάσει τον βρούτσο ξέρω γω, ανάλογα το σενάριο :P, το άλλο χέρι της σίγουρα θα μπει μέσα στην τσέπη σου και σίγουρα δεν θα το δεις ούτε θα το καταλάβεις... Την πρώτη φορά την πρόλαβα στο παρα τσακ

 

Αυτό που ανέφερε ο ts, μπαίνουν σε μαγαζί, βρίσκουν κάτι αξίας, το καλύπτουν με κάτι κατα λάθος και φεύγωντας παίρνουν και το αντικείμενο αξίας μαζί τους

 

Το άλλο με την μεγάλη ομπρέλα ανάποδα περασμένη στο χέρι, κλειστή αλλά όχι σφραγισμένη με το λουράκι. Οτι κλαπεί από τσάντες, σακίδια, τσέπες κλπ μπαίνει εκει μέσα. Αν ο γύφτος έχει ταλέντο τότε αυτός που κλέβει δεν είναι αυτός που κουβαλάει την ομπρέλα αλλά κάποιος γνωστός σου σε απόσταση ασφαλείας. κάνει την βρωμοδουλειά ο ένας και ρίχνει το κλοπιμαίο μέσα στην ομπρέλα που κουβαλάει ο φίλος του

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έχει συμβεί το ίδιο με ένα ζητιάνο στο Παρίσι. Χωρίς να θέλω να σε τσαντίσω, μπορείς να αποδείξεις ότι ήταν όντως εκείνες; Γιατί δεν νομίζω να μπορείς να τρέχεις τον καθένα στην αστυνομία επειδή 'νομιζείς' ότι σου έκλεψε κάτι..

φυσικα μπορω αφου την ειδε ο τυπος που με ειδοποιησε,τις εχει παει ο ιδιος στην αστυνομια 2 φορες παλιοτερα και του ειπαν κιολας ''εσυ τι ανακατευεσαι,δικο σου ειναι?'' Ισως του μιλησαν ετσι γιατι ο τυπος ηταν πακιστανος και ειδικα εκει στα τμηματα του κεντρου παιζουν πολυ ζεστα πολυπολιτισμικα αισθηματα ως γνωστον.

 

Βγαλε ακρη..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ελλαδα του 2017, αν κανεις οτιδηποτε εναντιον γυφτων/αλλοδαπων κλπ το πιθανοτερο ειναι να μπλεξεις εσυ παρα αυτοι.

Αν ηταν Ελληνες, ειχες καποιες ελπιδες να βρεις το δικιο σου.

Κι αν επιλεξεις τη νομικη οδο, φεξε μου και γλιστρησα.

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά πάντως ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ τσιγγάνο ή γύφτο να πλησιάσει στα 1-2 μέτρα από εμάς ή τα πράγματα μας. Νόμος

 

Μία μόνο φορά όταν ήμουν στο λεοφορείο σκέφτηκα ' Όχι, μην μαζέψεις τα πράγματα σου τώρα που θα περάσει ο γύφτος απο δίπλα σου, είναι ρατσιστικό. Σκέψου πόσο άσχημα θα αισθάνεται κάθε φορά που του συμβαίνει κάτι τέτοιο' και αυτή ήταν η μόνη φορά που με έκλεψαν...

 

Γενικά επειδή συνήθως κυκλοφορώ με κινητό του 20άρικου, με λιγότερα απο 20Ευρώ μαζί μου κλπ, όταν βλέπω γύφτισσα να με πλησιάζει κάνω τον μαλάκα και προσπαθώ να βρω με ποιον τρόπο θα προσπαθήσει να με κλέψει πριν το καταφέρει :-D :-D :-D :-D

 

Εως τώρα:

 

Οι περισσότερες γύφτισες δεν έχουν καθόλου φαντασία, παίζει πολύ η απάτη που σου ζητάν ένα τσιγάρο για να σου πιάσουν κουβέντα, σου λεν πόσο καλό παιδί είσαι αλλά και πόσο άτυχο γιατί κάποια σου έκανε μάγια! Κάνουν και καλά μια άσπρη πέτρα μαύρη για να σου δείξουν τι κακό κουβαλάς επάνω σου και σου ζητάν λεφτά για να στα λύσουν. Εντελώς ακίνδυνες αυτές :P

 

Το παραπάνω γίνετα επικίνδυνο αν η γύφτισσα είναι ελαφροχέρα και σε πλησιάσει ξαφνικά, το ένα χέρι μπορεί να το πάει στο κάτω μέρος της μπλούζας για να την τινάξει λέγοντας 'πωπωπω τι μάγια σου κάναν' ή για να σου πιάσει τον βρούτσο ξέρω γω, ανάλογα το σενάριο :P, το άλλο χέρι της σίγουρα θα μπει μέσα στην τσέπη σου και σίγουρα δεν θα το δεις ούτε θα το καταλάβεις... Την πρώτη φορά την πρόλαβα στο παρα τσακ

 

Αυτό που ανέφερε ο ts, μπαίνουν σε μαγαζί, βρίσκουν κάτι αξίας, το καλύπτουν με κάτι κατα λάθος και φεύγωντας παίρνουν και το αντικείμενο αξίας μαζί τους

 

Το άλλο με την μεγάλη ομπρέλα ανάποδα περασμένη στο χέρι, κλειστή αλλά όχι σφραγισμένη με το λουράκι. Οτι κλαπεί από τσάντες, σακίδια, τσέπες κλπ μπαίνει εκει μέσα. Αν ο γύφτος έχει ταλέντο τότε αυτός που κλέβει δεν είναι αυτός που κουβαλάει την ομπρέλα αλλά κάποιος γνωστός σου σε απόσταση ασφαλείας. κάνει την βρωμοδουλειά ο ένας και ρίχνει το κλοπιμαίο μέσα στην ομπρέλα που κουβαλάει ο φίλος του

Απόλυτα σωστά όλα που λες,έχεις γνώση πάνω στα κόλπα των γυφτων.

Το πιο βασικό είναι αυτό που λες στην αρχή,ΔΕΝ αφήνουμε γύφτο-γύφτισσα να πλησιάσει σε απόσταση μικρότερη των 2 μέτρων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρεις την ωρα που γυρνανε πισω απο το <<μεροκαματο>>,εχεις 2-3 ακομα παρεα,τις κανεις αγνωριστες απο το ξυλο και παιρνεις και οτι κινητο εχουν πανω τους και τα πας στο τμημα,εκτος απο ενα που κρατας για παρτη σου για ψυχικη οδυνη :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ μην λες για τσιγγάνες γιατί θα βγουν όλοι οι αριστεροί του κώλου να σε πουν ρατσιστή.

 

Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις τίποτα, τα συγκεκριμένα αποβράσματα τα προστατεύουν 40.000 νόμοι (Ελληνικοί και Ευρωπαϊκοί) και οι Αστυνομικοί δεν ασχολούνται καν με την συγκεκριμένη φάρα.

 

Εκτός αυτού μάλλον το κινητό σου θα έχει ήδη ταξιδέψει στις γνωστές αγορές γιατί φυσικά δεν το θέλουν για τους εαυτούς τους.

 

το ίδιο ακριβώς έπαθε φίλος από ένα τσιγγανάκι και ακομα κλαίει το Iphone.

 

Απλά όπου τους βρείτε μαζέψτε κινητά και προσωπικά αντικείμενα, η συγκεκριμένη φυλή ζει μόνο μέσα από την παρανομία και αυτό είναι γεγονός και ας χτυπιούνται οι αλληλέγγυοι όσο θέλουν

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως στην Ελλάδα οι αθίγγανοι είναι εστία ανομίας και εγκληματικότητας, ενώ αποτελούν οικονομικό βάρος για την υπόλοιπη κοινωνία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν πανε να με πλησιασουν τους λεω "εφυγες οπως εισαι"

Δεν ειναι ανθρωποι αυτοι. Ο ορισμος του "αναρχικου". Σχολεια δεν πανε, ζουνε με επιδοματα 5-6 παιδιων και καλα οτι ειναι ανυπαντρες χωρις αντρα, στελνουν τα παιδια στα φαναρια, αντρες ποιος ξερει τι δουλειες κανουν κτλπ.

Το κλεψιμο παει ροδανι. Αλλοι πανω ζεφυρια, ανω λιοσια, μενιδια με ναρκωτικα ασχολουνται.

Ειναι κακια μιξη φυλων δυστηχως.

Και στον ΟΑΕΔ να τους πετυχεις παει την εκαστες την βαρκα, ετοιμοι να χυμηξουν ειναι στους εργαζομενους. Ρωτανε κανουν οτι δεν καταλαβαινουν και καθε μερα για επιδοματα εκει να απειλουν.

Παιδομαζωμα και ερπηστριοφορα θελουν στους καταυλισμους

https://ellaniapili.blogspot.gr/2017/06/blog-post_92.html

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε η αστυνομία δεν ασχολείται καθολου.μην χάνεις τον χρόνο σου.παιζει και να μπλέξεις στο τελος εαν ειναι αυτοί που σου το πήραν εχουν ακρες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά νεος άνθρωπος και βάζεις λινκ απο την Ελλάνια πύλη?!

Μπορει το blog να ειναι για τα μπαζα, αυτα που λεει ειναι σωστα ομως.

Εχω εμπειρια με Ρομά προσωπικη.

Ειναι βασικά redirect απο ενα αλλο μπλογκ Krasoblog, να το αφησω μάστορα;

Αμα παλι δεν 'αρεσει αυριο θα φτιαξω blog και θα το διακοσμησω με εικονες του Σταλιν, Dostoevsky, Χιλτερ με απαγορευτικο, θα βαλω εικονα απο coffee shop της ολλανδιας, την αμερικανικη σημαια με τον αετό, τον Lenny Kravitz, τον Οδυσσέα Ελύτη και θα κανω copy paste το κειμενο εκει, μη παραλείποντας την πηγη φυσικά.

Τοτε θα συμφωνειτε με αυτα που διαβασατε; Αφου κρινετε ενα "βιβλίο' απο το εξωφυλλο του;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ορισμος του "αναρχικου". Σχολεια δεν πανε, ζουνε με επιδοματα 5-6 παιδιων και καλα οτι ειναι ανυπαντρες χωρις αντρα, στελνουν τα παιδια στα φαναρια, αντρες ποιος ξερει τι δουλειες κανουν κτλπ.

Το κλεψιμο παει ροδανι. Αλλοι πανω ζεφυρια, ανω λιοσια, μενιδια με ναρκωτικα ασχολουνται.

Ειναι κακια μιξη φυλων δυστηχως.

Οκ εβαλες εισαγωγικα αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν εγραψες μπουρδα ολκης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...