Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Origins


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πω ρε σεις παλι αδιαφορο story? ξενερωσα τωρα :-(

 

Έτσι ακούγεται αλλα τα sides είναι καλύτερα σε σχέση με πριν, τώρα κατά ποσο idk. Γενικά πολύ mixed reviews μέχρι τώρα.

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα να μην μας δώσουν καλή ιστορία πάλι; ΠΑΛΙ;

Ξοδεύουν κάθε καλό setting (Αίγυπτος, γαλλική επανάσταση) με ιστορίες κάτω του μέτριου που δεν αξιοποιουν επαρκώς το απίστευτο ιστορικό υλικό που έχουν στα χέρια τους

 

Τουλάχιστον αυτή τη φορά φαίνεται να έχει side quests που αξίζουν να ασχοληθείς

 

Κατά τη γνώμη μου το μεγάλο πρόβλημα των ac δεν είναι το gameplay το οποίο έχει γίνει stale, αλλα το στορυ που είναι γεμάτο αδιαφορους χαρακτήρες και δεν οδηγεί πουθενά

 

Για να μην αρχίσω για το ανύπαρκτο modern day το οποίο τελειωσε ουσιαστικά με το 3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κλάψουν μανούλες με το performance, ειδικά από όσους θέλουν να το τρέξουν σε Ultra settings. CPU-bound καταστάσεις με τον Intel Core i7 4930K (και οι έξι πυρήνες στο full μέσα στις πόλεις). Ενδεικτικά τον έχω στα 4.2Ghz και βλέπω και 50άρια. Η μόνη λύση για locked 60fps είναι να πέσει το Environment Detail στο High (που προφανώς όμως φέρνει και περισσότερα pop-ins. Επίσης υπάρχουν pop-ins και στα Ultra settings).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λενε οτι υπαρχει προβλημα και στις κονσολες :| ελα ρε ubi ελα γαμ..... ! 

ακομα δεν εχω παρει παιχνιδι και ακουω cpu usage problems κτλπ. Aκομα και   T E T R I S   να βγαλει παλι lag θα εχει κ  μου θελουν (ubisoft) open world games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

What a surprise ένας χρόνος δεν ήταν αρκετός.

 

https://www.youtube.com/watch?v=yo2ovJZ8S5w

 

Day One Update Update Size:
  • Xbox consoles: 1.4 GB
  • PlayStation consoles: 1.3 GB
  • PC: 1.2 GB
The Day One Update will focus on the following:
  • Fine-tuning the balancing of the game.
  • Improving performance and stability.
  • Reworking Photo Mode controls for better player comfort.

To ensure the best game experience, we encourage you to download and install the Day One Patch. You will find below some tips to verify that everything is ready before you play:

  • If you purchased a digital version of the game, the Day One update will be automatically downloaded and installed along with the main game.
  • If you purchased a disc copy of the game for Xbox or PlayStation, you might have to check if the game is up-to-date (1.02 version), and if it’s not the case to accept the download and installation of the Day One Update.
  • If you purchased a disc copy of the game for PC, the Day One Update will be downloaded and installed along with the game executable.
IMPORTANT:

There will be another Title Update available in early November, which will most notably include 4K and Dolby Atmos support for Xbox One X and support of HDR displays for all platforms.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές αρνητικές κριτικές στο steam είναι από αγανακτισμένους i5 owners. Κανονικά θα έπρεπε να αγανακτούν με όσους πρότειναν i5 μέχρι και πριν ένα χρόνο, αλλά τέσπα.

 

http://www.pcgameshardware.de/Assassins-Creed-Origins-Spiel-61043/Specials/Benchmark-Test-1242105/2/

 

Υπάρχει scale μέχρι 8c/16t. Προφανώς κάτι δεν πάει καλά, όταν από 4c/8t σε 6c/12t κερδίζεις "μόνο" 16% avg ενώ για να πάρεις τη μέγιστη αύξηση(32%) χρειάζεσαι τα διπλάσια cores.

Μου φαίνεται ότι κάποιες λειτουργίες των κονσολών εξομοιώνονται στο pc και γι'αυτό βλέπουμε τόσο τρελό cpu usage. Έτσι ήταν και το watch dogs 2.

 

Έχω σταματήσει να πιστεύω τα in-game benchmarks των παιχνιδιών της Ubisoft. Άλλα αποτελέσματα βγάζουν εκεί, άλλα βλέπεις ενώ παίζεις.

 

Παραδοσιακά τα canned benchmarks ήταν πάντοτε πιο βαριά.

Αν εξαιρέσουμε το ενδεχόμενο stuttering, σαν αυτό που αναφέρει το pcgameshardware.de για 4c/8t και κάτω, σε όσα βίντεο ανέβηκαν με 7700K δεν βλέπεις frame drops.

 

Αναφορικά με την ουσία κάποιοι λένε ότι η μάχη είναι απλουστευμένη. Δεν υπάρχει καθόλου πρόκληση. Αυτό που σιχάθηκα σε όλα τα προηγούμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένετε και τα πρώτα patchakia να δούμε τι θα κάνουν. Αν και ubisoft είναι αυτή. Με αυτά που βλέπω χαίρομαι που πήγα σε 8700k και άφησα τον 8600k. Μερικά παιχνίδια είναι πολύ unoptimized.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο Assassins Creed μετά απο πολύ καιρό το οποιο με προτρέπει να ασχοληθώ μαζί του, αλλά μάλλον αργότερα σε χαμηλότερη τιμή. Μάλιστα πρόσφατα ανέγνωσα και ένα βιβλίο για την Πτολεμαική Αίγυπτο (323-30πΧ) εποχή κατά την οποία οπως διάβασα διαδραματίζεται το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές αρνητικές κριτικές στο steam είναι από αγανακτισμένους i5 owners. Κανονικά θα έπρεπε να αγανακτούν με όσους πρότειναν i5 μέχρι και πριν ένα χρόνο, αλλά τέσπα.

 

 

Ώπα ρε φίλε, κάτσε δλδ..ο i5 (ειδικά οι Κ) είναι πανίσχυρος cpu, επειδή κάποιες μαλακισμένες εταιρίες/sub co δεν βάζουν τον κώλο τους κάτω πάει να πει ότι πρέπει να αγοράσουμε cpu από την current top 3 για να "μειώσουμε" τη χασούρα? για να προσέχουμε τί λέμε ρε παίδες..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα

 

Επαιξα ηδη κοντα στη μια ωρα και αυτο που μου αρεσε πολυ ειναι η αλλαγη στην μαχη που μεχρι τωρα την βρισκω σαφως ανωτερη απο τα προηγουμενα παιχνιδια με μια πιο witcher 3 προσεγγιση..

 

Απο perfomarnce με ryzen 5 1600 + Rx 580 σε very high  εχει πολλα frame drops και φενεται οτι χρειαζεται ακομα νεους drivers απο AMD και ενοειται και απο UBI update για να στρωσει ..

 

Σαν γραφικα εχει απιστευτα χρωματα και πολυ ζωντανη λεπτομερια και το κανει ενα απο τα καλυτερα παιχνιδια που εχω δει σε αυτο τον τομεα

 

Γενικα ελπιζω παιζωντας παραπανω να με κερδισει σαν τιτλος και παιχνιδι αυτης της σειρας που στην αρχη ηταν υπερσουπερ και μετα γινοταν υπερσουπα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τόσο άσχημα τα πράγματα

 

https://youtu.be/nXvjE4hgQRA

 

Τρώνε λίγο ζόρι οι cpu με το 90+% usage αλλά τα fps με όλα ultra είναι μια χαρά. Το adaptive quality τι κάνει?

 

Κλειδωνεις ποσα fps θελεις να εχεις και αναλογα βαζει AA..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλειδωνεις ποσα fps θελεις να εχεις και αναλογα βαζει AA..

Ε ναι βάζεις vsync στα 60 όλα στο ultra και τέλος. Αυτοί με 144 monitor θα ξεσκίζουν cpu gpu όπως γίνεται συνήθως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω σταματήσει να πιστεύω τα in-game benchmarks των παιχνιδιών της Ubisoft. Άλλα αποτελέσματα βγάζουν εκεί, άλλα βλέπεις ενώ παίζεις.

 

Και ομως αυτη την φορα εχουν κανει πολυ καλη δουλεια και το διασταυρωνω με το msi afterburner το οποιο το εχω ανοικτο ταυτοχρονα με το in game benchmark hud και ειναι ολοιδιο.. 

Ειναι απιστευτο το ποσο cpu utilization παιζει στον hexa core 5820k μου!! Βαραει κοκκινα στα 4.5 που τον εχω και ρουφαει οτι βρει ειδικα σε cpu limited αναλυσεις που τον δοκιμασα.. 

Βεβαια ακουστηκε ενα κακο που δεν το εχω τεσταρει οτι σε 4πυρηνους εχει θεματακια σε τετοιες αναλυσεις .. Οι hexa core δινουν μεχρι και 13-15% παραπανω αποδοση και οι octa core μεχρι και 25% !!

 

Παντως σε 4k παιζει τρομερα για day 1.. Ειμαι κοντα στα 55fps με ultra settings και medium AA και παιζει απο 42-65 fps χωρις το παραμικρο κολλημα.. Ουδεμια σχεση με τα προηγουμενα AC ειδικα πριν βγουν patch που σου εβγαζαν την πιστη και ηταν τρομερα απαιτητικα.. For once τους βγαζω το καπελο..

 

Σαν παιχνιδι τωρα το συστημα μαχης ειναι ενα wannabe Dark Souls combat system clone αρκετα περιορισμενο σε κινησεις ομως, αλλλα προσωπικα το βρισκω πολυ καλυτερο απο το εντελως arcade-ish που ειχε μεχρι τωρα.. Τα side missions ειναι πολυ πιο ενδιαφεροντα, ο χαρτης αξιολογος αλλα η ιστορια οντως φαινεται αδυνατη.. Δεν τρελλαθηκα με το eagle scouting αλλα το crafting/upgrade ειναι αρκετα καλο.. Πολυ microtransaction θα χρειαστει  για τους ανυπομονους και πολυ helix για τους πορωμενους το παρακανανε.. Θα δειξει βεβαια γιατι εχω παιξει μονο κανα 3ωρο μεχρι στιγμης.. 

Θετικο το προσημο παντως μεχρι στιγμης.

Ε ναι βάζεις vsync στα 60 όλα στο ultra και τέλος. Αυτοί με 144 monitor θα ξεσκίζουν cpu gpu όπως γίνεται συνήθως.

 

Ετσι αν δεν εχεις gsync ή freesync ομως και βαλεις μεγαλες ποσοτητες AA μπορει να κανουν μεγαλο drop τα fps με τα γνωστα προβληματα, ενω με τον τροπο που το υλοποιησαν ουσιαστικα ειναι σαν να βλεπουν τι αποδοση εχεις περιπου και κλειδωνεις στα 30-45-60 κοκ 

Περιμένετε και τα πρώτα patchakia να δούμε τι θα κάνουν. Αν και ubisoft είναι αυτή. Με αυτά που βλέπω χαίρομαι που πήγα σε 8700k και άφησα τον 8600k. Μερικά παιχνίδια είναι πολύ unoptimized.

 

Ο 8700k θα λαμπει με τετοιο cpu utilization σε 1080p και κατω..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...