Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Origins


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακόμα φλατ είναι οι οροφές, χαχαχα. Από το Unity είχαν πει ότι θα έβγαζαν patch για tessellation στις οροφές και τελικά δεν βγήκε ποτέ. Φτάσαμε στο 2017 και ακόμα τίποτα.

 

assassins-creed-unity-nvidia-advanced-te

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα φλατ είναι οι οροφές, χαχαχα. Από το Unity είχαν πει ότι θα έβγαζαν patch για tessellation στις οροφές και τελικά δεν βγήκε ποτέ. Φτάσαμε στο 2017 και ακόμα τίποτα.

 

assassins-creed-unity-nvidia-advanced-te

Πω μεγαλο προβλημα  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φημες λενε οτι θελει δυνατο cpu λογω οτι εκτος απο denuvo που εχει το παιχνιδι η ubisoft εβαλε απο πανω και VMprotect . Στο τελος δηλαδη εχει 4 layer προστασιας (1 VMprotect,2denuvo3uplay4steam ) . Kατα ποσο ισχυει οτι ολο αυτο βαραινει το cpu δεν ξερω παντως ακομα να καταλαβουν οτι το καλυτερο anti piracy μετρο ειναι να βγαλεις καλο παιχνιδι ( πχ the witcher 3 ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι κανονισμό έχει γιατί άλλοι το βάζουν και άλλοι όχι (εννοώ την ένδειξη για το ότι έχει denuvo), αλλά ο πιο ασφαλής τρόπος να δεις αν έχει και τι έχει είναι το EULA (που όταν έχει seperate συνήθως αυτό σημαίνει, κάποιο drm). Πατάς στο EULA, Ctrl+F, Denuvo και άστους να νομίζουν ότι κρύβονται :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν σπάσει το παιχνίδι - και μιας και υπάρχει benchmark - θα κάνω ένα comparison να δούμε αν όντως φταίει το Denuvo ή όχι

 

Με κάνω quote γιατί... άκυρο. Αν το σπάσουν θα κάνουν απλά bypass, οπότε ακόμα θα υπάρχει το Denuvo και θα τρέχει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

pause στο 0:19 Φο-βε-ρο

και στο 1:20 πανεμορφο

 

Ειναι οντως παρα πολυ καλο με τρομερη λεπτομερεια, οσο πιο πολυ παιζω τοσο πιο πολυ μου αρεσει.. Οι χαρτες ειναι πολυ μεγαλυτεροι, το παιχνιδι πρεπει να εχει πολυ εξερευνηση ειμαι στις πρωτες 10-11 ωρες με lvl 13 και μολις μπηκα στην Αλεξανδρεια, ψιλοπερνοντας ενα χαρτη στο ενδιαμεσο και κανοντας καποια side quests.. 

Οσο πιο πολυ το παιζω τοσο πιο πολυ βλεπω οτι εχει γινει ληστεια του Witcher 3.. :D

Οι χαρτες ειναι κοπια, τα side quests μοιαζουν πολυ και ενω στην αρχη στο combat system εβλεπα μονο Dark Souls, τωρα οσο ξεκλειδωνω fight skills τοσο βλεπω ομοιοτητες ΚΑΙ στο συστημα μαχης με το Witcher 3.. Λεγε με parry και πως ανοιγει η αμυνα π.χ και το πως συμπεριφερεται το αλογο ή η καμηλα οταν τις καλεις.. 

Η ιστορια τελος παροτι ειμαι ακομη στην αρχη φαινεται να γινεται ολο και πιο ενδιαφερουσα θα δειξει.. 

Καλα τα γραφικα ειναι απλα μαγεια..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι οντως παρα πολυ καλο με τρομερη λεπτομερεια, οσο πιο πολυ παιζω τοσο πιο πολυ μου αρεσει.. Οι χαρτες ειναι πολυ μεγαλυτεροι, το παιχνιδι πρεπει να εχει πολυ εξερευνηση ειμαι στις πρωτες 10-11 ωρες με lvl 13 και μολις μπηκα στην Αλεξανδρεια, ψιλοπερνοντας ενα χαρτη στο ενδιαμεσο και κανοντας καποια side quests.. 

Οσο πιο πολυ το παιζω τοσο πιο πολυ βλεπω οτι εχει γινει ληστεια του Witcher 3.. :D

Οι χαρτες ειναι κοπια, τα side quests μοιαζουν πολυ και ενω στην αρχη στο combat system εβλεπα μονο Dark Souls, τωρα οσο ξεκλειδωνω fight skills τοσο βλεπω ομοιοτητες ΚΑΙ στο συστημα μαχης με το Witcher 3.. Λεγε με parry και πως ανοιγει η αμυνα π.χ και το πως συμπεριφερεται το αλογο ή η καμηλα οταν τις καλεις.. 

Η ιστορια τελος παροτι ειμαι ακομη στην αρχη φαινεται να γινεται ολο και πιο ενδιαφερουσα θα δειξει.. 

Καλα τα γραφικα ειναι απλα μαγεια..

Ωραιος φιλε :) Σε τι οθονη παιζεις?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πρωτη φορα μετα απο πολλα χρονια βγαζω το καπελο στη UBI.

 

Το παιχνιδι ειναι απολαυστικο , με τα καλυτερα γραφικα που εχω δει σε παιχνιδι ειδικα σε εφε -χρωματισμους και ρεαλισμο .

 

Επισης ειναι φοβερο το ποσο μικρο ειναι γενικα σαν παιχνιδι σε σχεση με κατι αλλα που ζητανει πανω απο 60 γιγα και ουτε καν αγγιζουν τετοια γραφικα και τοσο μεγαλο χαρτη..

 

Ειναι πολυ ωραιο παντως να βλεπεις το Ελληνικο στοιχειο στην Αιγυπτο και ποσο τελικα τα αρχαια χρονια οι πολιτισμοι παρα τις αποστασεις ειχαν αλληλεπιδραση μεταξυ τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πολυ ωραιο παντως να βλεπεις το Ελληνικο στοιχειο στην Αιγυπτο και ποσο τελικα τα αρχαια χρονια οι πολιτισμοι παρα τις αποστασεις ειχαν αλληλεπιδραση μεταξυ τους...

 

Nα φαντασθεις πως όταν ο Αλέξανδρος έφθασε στην Αίγυπτο το 331πΧ, η πυραμίδα του Χέοπα ήταν ήδη πανω απο 2000 έτη παλιά, χτισμένη το 2560πΧ δηλαδη ήταν ήδη αρχαίο κτίσμα. Επισης μέχρι τα κλασσικά χρονια οι Ελληνες θαύμαζαν τον αιγυπτιακό πολιτισμό οπως εμεις πχ λέμε σήμερα τι ωραία που ειναι στην Ευρώπη και τι πολισμένα και οργανωμένα  :-D

 

Βέβαια μετά τους ξεπέρασαν όλους.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...