Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Origins


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30-40% CPU usage έξτρα λόγω του VMProtect, για να καθυστερήσει όσο γίνεται το crack..Τα παιδιά έχουν καταντήσει γελοία στην Ubisoft. Θες να πουλήσει τρελά το παιχνίδι σου ; Φτιάξε παιχνιδάρα σαν το Witcher 3 και άσε τα DRM..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα καμια ώρα και το βρήκα πιο ενδιαφέρον από τα προηγούμενα που δεν μου είπαν κάτι ιδιαίτερο, το combat system tbh δεν μου άρεσε ιδιαιτερα αλλα ίσος γίνετε καλύτερο μετά ανοίγοντας skills. Αυτό που με κουράζει λίγο σε αυτά τα games είναι οι ότι νάνε προφορές, tbh το περίμενα χειρότερο παρόλα αυτά games τις ubisoft μου έχουν προκαλέσει κορεσμό στο open world busy work και αμφιβάλλω να ασχοληθώ παραιτέρω. Τα graphs όντως ήταν αρκετά όμορφα αλλα νομίζω το Unity είχε ανώτερο φωτισμό και AO, ίσος και texture quality.

 

 

Εαν προχωρησεις υπαρχουν σημεια που οι φωτοσκιασεις ειναι τρομερες, το AO ισως λογω του εδαφους δημιουργει αυτη την εντυπωση. Σαφεστατα απο το Unity η engine κανει παπαδες στα γραφικα αυτο δεν ειναι κατι καινουριο, απλα νομιζω οτι πλεον εχουν βρει το σωστο balancing μεταξυ χαρτων/NPCs/physics/interactions και εχει γινει και το απαραιτητο fine tweaking/upgrade.. Τωρα για τα textures δεν εχω παρατηρησει διαφορες, αλλα υπαρχει shimmering σε καποια σημεια στο εσωτερικο των ναων και των σπηλιων οπως και pop ins που ειπε και ο John πιο πριν. Πολυ λιγα ομως ξαναλεω για day 1 τα θεματακια ειναι εκπληκτικα λιγα με 1 patch καλο θα εχουν λυθει φανταζομαι.. 

Μου αρεσει επισης που μπορεις και αλλαζεις καμερα στα realtime cutscenes και βλεπεις απο διαφορετικη μερια τους διαλογους κτλ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες physical copy για ψυχολογικούς και μόνο λόγους θα πρέπει να αγοράσεις κάποια limited-collectors edition.

εχει και απλο φυσικο αντιτιπο με 5 dvd και κωδικο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πραγματικά για γελια η ubi με αυτα που κανει κατα τη γνωμη μου

 

http://gr.pcmag.com/assassins-creed/28833/news/sto-drm-opheilontai-oi-upseles-apaiteseis-tou-assassins-cree

 

Γελαω με κατι τετοιες κινησεις, γελαω "ειρωνικά" με το denuvo απο τοτε που βγήκε ακομη και οταν η αλλοι ειχανε ψαρωσει και πιστευαν πολοι σε αυτο και σε οτι διαβαζαν δεξια και αριστερα αλλά πιο πολύ γελαω που τους τσουζει τόσο πολυ γιατί το παλεύουν με νυχια και με δόντια ασκοπα ομως μάλλον δεν έχουν πάρει χαμπαρι (ακομα) οτι το PC δεν είναι κονσόλα και δε θα γίνει ποτε κονσόλα αλλά θα είναι ΠΑΝΤΑ PC, για οποίον με πιάνει ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40% πτωση στην επιδοση ειναι σκανδαλο μιλαμε,αν ισχυει. Αλλα εχουν γραφτει τοσα και τοσα,οπως το οτι το Denuvo σου χαλουσε τον SSD και διαφορα,οποτε διαβαζω το παραπανω με επιφυλαξη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το cpu usage ειναι τεραστιο ! βλεπω το παιχνιδι με ryzen 1600 και βλεπω κατι 85% cpu load . τρελα πραγματα . φαινεται πανεμορφο αλλα χωρις να ξερω τι ειναι το denuvo και λοιπα χανουν το κοινο που ειχε φτιαξει περσι και προπερσι pc με ι5 και καρτες >= 1060 και δεν μπορουν να δουν σταθερα 60αρια . Ξαναλεω απο αυτα που ειδα στο youtube. δεν το εχω παιξει. παντως υπεροχα γραφικα και ωραιο θεμα σε αυτο τους το δινω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω οταν τερματισα syndicate 60+fps και καμια φορα fps drops χωρις lag και stuttering. Παιχνιδι του 2015 wtf

Παιζω battlefield 1  ultra settings, cpu usage 70 80 90 100%!  δεν εχει καθολου lag κ μαλιστα 90 120 fps 

πως γινεται αυτο πραγματικα δεν εχω ιδεα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν βγήκε το syndicate είχε πολύ περισσότερα προβλήματα σε σχέση με το launch date του Origins. Σαν day 1 προϊόντα δεν έχουν σχέση σε επίπεδο optimisation. Θυμαμαι για 4k τοτε επαιζα κοντα στα 30fps με την τοτε high end 980Ti. Τωρα στο launch παιζεις σε 4k γυρω στα mid 50fps.. Και ακομη και σε 1440p η διαφορα ηταν αρκετα μεγαλη αν συγκρινει κανεις την αποδοση τους day 1.. (1080p δεν ξερω εχω χρονια να παιξω). Το να θέλει κάποιος να παίξει όμως Ultra settings στο Origins και να έχει ακατέβατο το 60αρι με midrange κάρτες ε ειναι καπως. Αλλο Origins άλλο BF το οποίο παρότι έχει αρκετά καλή μηχανή είναι optimised για περισσότερα fps σαν fast paced competitive fps..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα, το παιχνίδι είναι απλά εκπληκτικό, τι να λέμε... Με το σύστημα της υπογραφής παίζω σε 1440p όλα ultra, έχω 75-100 fps,με cpu usage περίπου στο 35-40%.  Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα, μόνο όταν παίρνεις ένα quest πχ που σου δείχνει το story τρώει λίγο κόλλημα καμιά φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ομως μάλλον δεν έχουν πάρει χαμπαρι (ακομα) οτι το PC δεν είναι κονσόλα και δε θα γίνει ποτε κονσόλα αλλά θα είναι ΠΑΝΤΑ PC, για οποίον με πιάνει ;)

 

Για όποιον σε πιάνει, το PC έχει αρχίσει να φέρνει πίσω τίτλους από κονσόλες επειδή κάποιοι τα σκάμε.

 

Αν κάποια στιγμή πάρει ανεξέλεγκτες διαστάσεις αυτό που λες θα παρακαλάμε να δούμε κανένα indie σε port από τις κονσόλες.

 

Και αυτά που λέτε για Witcher είναι λίγο ουτοπικά. Εδώ έχει επικρατήσει η λογική ότι Ubisoft = Fail, συνεπώς πιστεύει κανείς ότι αν δεν είχε DRM το origins θα το αγόραζε κανείς από τώρα ή θα περίμενε 2-3 μέρες να το κρακάρουν και να το παίξει ο κάθε μάγκας τσάμπα ακόμα κι αν οι πρώτες κριτικές το θέλουν εξαιρετικό ; 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον σε πιάνει, το PC έχει αρχίσει να φέρνει πίσω τίτλους από κονσόλες επειδή κάποιοι τα σκάμε.

 

Αν κάποια στιγμή πάρει ανεξέλεγκτες διαστάσεις αυτό που λες θα παρακαλάμε να δούμε κανένα indie σε port από τις κονσόλες.

 

Και αυτά που λέτε για Witcher είναι λίγο ουτοπικά. Εδώ έχει επικρατήσει η λογική ότι Ubisoft = Fail, συνεπώς πιστεύει κανείς ότι αν δεν είχε DRM το origins θα το αγόραζε κανείς από τώρα ή θα περίμενε 2-3 μέρες να το κρακάρουν και να το παίξει ο κάθε μάγκας τσάμπα ακόμα κι αν οι πρώτες κριτικές το θέλουν εξαιρετικό ; 

 

Εαν θες την γνωμη μου ουτε καν.. Καταλαβαινεις τι εννοω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30-40% CPU usage έξτρα λόγω του VMProtect, για να καθυστερήσει όσο γίνεται το crack..Τα παιδιά έχουν καταντήσει γελοία στην Ubisoft. Θες να πουλήσει τρελά το παιχνίδι σου ; Φτιάξε παιχνιδάρα σαν το Witcher 3 και άσε τα DRM..

σιγα μην ειναι και 60% το  CPU usage ,καλο ειναι να μην τα κανετε ολα fact μετα οσα διαβαζεται στο ιντερνετ που ολα αυτα ειμαι σιγουρος οτι προερχονται απο εναν απελπισμενο πιρατη που περιμενε πως και πως να το παιξει day one

και παιχνιδια σαν το witcher φτιαχνονται μια δυο φορες ανα δεκα χρονια οχι οτι το ac origins παει πισω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Assassins Creed Origin DRM Triggers High CPU Utilization

 

Έχει γεμίσει ο τόπος από τέτοια reports. Επίσης, αυτά τα αναφέρουν άτομα που έχουν αγοράσει το παιχνίδι άρα για ποιους πειρατές μιλάς ;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγα μην ειναι και 60% το  CPU usage ,καλο ειναι να μην τα κανετε ολα fact μετα οσα διαβαζεται στο ιντερνετ που ολα αυτα ειμαι σιγουρος οτι προερχονται απο εναν απελπισμενο πιρατη που περιμενε πως και πως να το παιξει day one

και παιχνιδια σαν το witcher φτιαχνονται μια δυο φορες ανα δεκα χρονια οχι οτι το ac origins παει πισω 

 

έστω και αν η προστασία αυτή επιβαρύνει το 20% του επεξεργαστή η ubisoft αναιδώς χειροτερεύει την εμπειρία των κανονικών αγοραστών του παιχνιδιού, οπότε μη κάνετε το δικηγόρο του διαβόλου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...