Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Origins


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έστω και αν η προστασία αυτή επιβαρύνει το 20% του επεξεργαστή η ubisoft αναιδώς χειροτερεύει την εμπειρία των κανονικών αγοραστών του παιχνιδιού, οπότε μη κάνετε το δικηγόρο του διαβόλου

 

Και εγώ αν ήμουν εταιρία και ήθελα να διαφυλάξω τον κόπο μου το ίδιο θα έκανα.  

 

Τα παράπονα στα κοράκια που καραδοκούν να παίξουν το παιχνίδι τζαμπανό.

 

Αυτοί είναι οι πρώτοι υπαίτιοι του CPU heavy usage που παρατηρείται στο game με τα τόσα DRM που τρέχουν από πίσω και αρκετά μετά η εταιρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε καν μπαίνουν στον κόπο να σε πείσουν με μια και καλά technical εξήγηση γιατί γίνετε αυτό, κλασσικά στα @@ τους, ένα μηνα "support" και άντε γεια, next game. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αν ήμουν εταιρία και ήθελα να διαφυλάξω τον κόπο μου το ίδιο θα έκανα.  

 

Τα παράπονα στα κοράκια που καραδοκούν να παίξουν το παιχνίδι τζαμπανό.

 

Αυτοί είναι οι πρώτοι υπαίτιοι του CPU heavy usage που παρατηρείται στο game με τα τόσα DRM που τρέχουν από πίσω και αρκετά μετά η εταιρία.

 

Η αλήθεια να λέγεται ότι άλλα open-world games με Denuvo (βλεπε Just Cause 3 και Metal Gear Solid V) τρέχουν ΠΟΛΥ καλύτερα από τα παιχνίδια της Ubisoft (Watch_Dogs 2 και Origins). Οπότε μην λέμε ότι φταίει μόνο το Denuvo :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια να λέγεται ότι άλλα open-world games με Denuvo (βλεπε Just Cause 3 και Metal Gear Solid V) τρέχουν ΠΟΛΥ καλύτερα από τα παιχνίδια της Ubisoft (Watch_Dogs 2 και Origins). Οπότε μην λέμε ότι φταίει μόνο το Denuvo :P

 

Τα παιχνίδια που αναφέρεις δεν τρέχουν και VM Protection παράλληλα με το Denuvo :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πιστευω οτι ubisoft  κ tetris να βγαλει παλι κατω απο 60fps θα εχετε 

watch dogs 1 του 2014 δεν μπορει να πιασει stable 60fps με καινουργια καρτα  W   T   F 

ghost recon future soldier 2012: lag edition  ποιος θυμαται? 

κ μου βγαζει open world παιχνιδια μαθε πρωτα tetris ρε ubi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ το South Park έχει framedrops :D Δεν φημίζεται για optimization η Ubi, βασικά δεν φημίζεται για τίποτα πια αλλα το For Honor ήταν από τα πιο optimized games που έχω παίξει τον τελευταίο καιρό, και φυσικά το R6 που τρέχει επίσης αρκετά καλά, τα υπόλοιπα είναι για δώρα με αγορά 1070/80 :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήδη είναι σαν να παίζεις το παιχνίδι σε emulator με το VMProtect. Βάλε και τίποτα ακόμα ναι, να βαράει 100% usage και ένας Ryzen 7 με 16 threads..Θα τα σκάμε για καλά CPUs για να φεύγουν οι πόροι σε παπάτζες DRM των εταιρειών..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Denuvo σκέτο δεν δημιουργεί κανένα θέμα και το DOOM είχε αλλά έτρεχε νεράκι. Το πρόβλημα είναι το VMProtect που ουσιαστικά είναι σαν να τρέχει το παιχνίδι σε emulator βιάζοντας τον CPU.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήδη είναι σαν να παίζεις το παιχνίδι σε emulator με το VMProtect. Βάλε και τίποτα ακόμα ναι, να βαράει 100% usage και ένας Ryzen 7 με 16 threads..Θα τα σκάμε για καλά CPUs για να φεύγουν οι πόροι σε παπάτζες DRM των εταιρειών..

 

 

 

 Δεν αγοράζεις το παιχνίδι ή το αγοράζεις μόλις πέσει στα ~10 €. Απλό και τους στέλνεις και μήνυμα έτσι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και η επίσημη θέση της Ubisoft (που έλειπε ως τώρα) είναι ότι το συγκεκριμένο DRM δεν επιβαρύνει τις επιδόσεις του παιχνδιού.

 

https://arstechnica.com/gaming/2017/11/ubisoft-denies-pc-drm-is-slowing-down-assassins-creed-origins/

 

Πιστέψτε ό,τι θέλετε. Τα βιαστικά άρθρα που βασίστηκαν σε δηλώσεις του cracker, τη δική σας εμπειρία ή την επίσημη θέση της Ubisoft. Το θέμα είναι ότι και στο παρελθόν τέτοιες φήμες κυκλοφορούσαν και για το Denuvo. Και δεν πιστεύω να περίμενε κανείς ότι όταν το έσπασαν δεν θα ακολουθούσε κάτι νέο (πιθανόν χειρότερο).

 

Και με αυτό, η ξαναζεσταμένη συζήτηση περί Denuvo και DRM κλείνει εδώ. Μιλήστε για το παιχνίδι και τις εντυπώσεις σας. Όχι για το Denuvo, πειρατεία, σπασίματα και ιστορίες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...