Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Origins


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εννοείς τα ψηλά χόρτα? Αν ναι τότε πρέπει να είσαι ψηλά για να δεις το pop-up που και πάλι έχει καλο draw distance οποτε δύσκολα σε ενοχλεί. Οποιος έχει mini freezes ας το γυρίσει από exclusive σε fullscreen και λύνεται το θέμα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Εννοείς τα ψηλά χόρτα? Αν ναι τότε πρέπει να είσαι ψηλά για να δεις το pop-up που και πάλι έχει καλο draw distance οποτε δύσκολα σε ενοχλεί. Οποιος έχει mini freezes ας το γυρίσει από exclusive σε fullscreen και λύνεται το θέμα ;)

Όχι εννοούσα ενώ τρέχεις με αλογο/καμήλα κάτι χορταρακια στο δρόμο που ξεπροπροβαλουν συνεχώς. Το παιχνίδι ξέρω έχει εκπληκτικό draw distance και για αυτό μου έκανε εντύπωση. 

Είδα και σε μερικά βίντεο συμβαίνει αυτό αλλά ήταν gameplay από κονσόλα οπότε δεν μου έκανε εντύπωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πρώτο είναι unplayable σήμερα... Και του ezio έχουν παλιώσει αρκετά και δεν ξέρω πόσο εύκολα θα τα έπαιζε ένας σύγχρονος gamer, ειδικά μετα το origins. Αξίζει μια προσπάθεια όμως γιατί είχαν ποιοτικό σενάριο. 

Επεξ/σία από naruto14
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω μια ερωτηση

 τι παιχνιδαρα εχουν φτιαξει ?  4-5 ωρες  gameplay και παιζω μονο side quests κανω βολτες δεν κανω πλακα ( ναι ειμαι χαζος :D ).

μη χασετε side quests :) highly recommended. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fox_fox είπε

Να κανω μια ερωτηση

 τι παιχνιδαρα εχουν φτιαξει ?  4-5 ωρες  gameplay και παιζω μονο side quests κανω βολτες δεν κανω πλακα ( ναι ειμαι χαζος :D ).

μη χασετε side quests :) highly recommended. 

 

Φυσικα και δεν εισαι χαζος, αυτο ειναι ενα απο τα καλα του παιχνιδιου συγκεκριμενα και γενικοτερα των open world παιχνιδιων, η ελευθερια κινησεων το free roaming (tourist mode) και τα side quests.. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/2/2018 στις 11:43 ΜΜ, naruto14 είπε

Το πρώτο είναι unplayable σήμερα... Και του ezio έχουν παλιώσει αρκετά και δεν ξέρω πόσο εύκολα θα τα έπαιζε ένας σύγχρονος gamer, ειδικά μετα το origins. Αξίζει μια προσπάθεια όμως γιατί είχαν ποιοτικό σενάριο. 

Για το πρώτο ισχύει 100%. Ο Χριστός και η Παναγία δηλαδή, υπερβολικά επαναλαμβανόμενο, τεράστιες αποστάσεις καβάλα στο άλογο και κάκιστο voice acting. Έχω επιχειρήσει 2-3 φορές να το ξαναπαίξω, λόγω νοσταλγίας, και το παράτησα στην πρώτη ώρα. Η τριλογία του ezio, όμως, παίζεται ανετότατα. Ειδικά το brotherhood, που είναι και το αγαπημένο μου ac μέχρι και σήμερα.

Επεξ/σία από Zugzwang
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει παιξει κανεις αλλος το παιχνιδι με gtx 1080?

Εχω βαλει ultra 1440p και σε ορισμενα σημεια πεφτει λιγο κατω απο τα 60 που το εχω με v-sync.

Ειδικα στα cutscenes παει συνηθως στα 51.

Ειναι normal συμπεριφορα γενικα ή βαζω καποια ρυθμιση λαθος.

Gpu usage δεν πιανει καν το 90%.

16 gb ram και τους νεους drivers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O CPU παίζει τον σημαντικότερο ρόλο στο game, το έχουμε πει δισεκατομμύρια φορές :P 

Λίγο κάτω από 60 είσαι μία χαρά. 

Πες μία και τι CPU έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με δεδομένο και την ανάλυση και το ότι το έχεις ultra, και με δεδομένο ότι είναι χάλια γραμμένο, το "λίγο κάτω από 60", φαντάζει σούπερ :) 

Απλά έχει περιοχές όπως Memphis, Alexandria κλπ, όπου είναι πολύ βαρύτερα τα πράγματα και θα πέσει περισσότερο, μην απογοητευτείς, σαπίλα είναι όσον αφορά το optimization :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχως τα περισσοτερα ετσι ειναι...xαλια optimization αλλα τα 60αρια στην τιμη 60αρια...

Γι αυτο στηριζουμε μονο αυτους που μας προσεχουν :P

 

Επεξ/σία από devil-ji
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...