Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Origins


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, seithan είπε

Ανα δυο lvl αναβαθμίζω το βασικό μου όπλο (2h axe). Τις περισσότερες φορές μπορώ και δύο όπλα ταυτόχρονα και καμιά φορά και το ένα τόξο. 

Μην αναβαθμίζεις τίποτα αν τα κάνεις όλα loot κτλ θα βρίσκεις όλο και μεγαλύτερα level. Κράτα τα χρήματα μέχρι τέλος γιατί θα χρειαστούν για maxarisma σε όλα τα legendary. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τα χρησιμοποιώ για αναβάθμιση των legendary αφού ανεβαίνω μερικά level και για να ανοίγω τα crates από το μαυράκι με τη καμήλα.

Στο μεταξύ μου είχε κάτσει ένα όπλο από το μαυράκι ή από φύλακα (δεν θυμάμαι ακριβώς) που σου ρίχνει τη ζωή στο 1/3, αλλά είναι τόσο τούμπανο που παίζω μόνο με αυτό εδώ και αρκετές ώρες. Και απλά το αναβαθμίζω. Dodge όλη την ώρα και ρίχνεις τους αντιπάλους από 2 έως το πολύ 5 hits.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, naruto14 είπε

Εγώ τα χρησιμοποιώ για αναβάθμιση των legendary αφού ανεβαίνω μερικά level και για να ανοίγω τα crates από το μαυράκι με τη καμήλα.

Στο μεταξύ μου είχε κάτσει ένα όπλο από το μαυράκι ή από φύλακα (δεν θυμάμαι ακριβώς) που σου ρίχνει τη ζωή στο 1/3, αλλά είναι τόσο τούμπανο που παίζω μόνο με αυτό εδώ και αρκετές ώρες. Και απλά το αναβαθμίζω. Dodge όλη την ώρα και ρίχνεις τους αντιπάλους από 2 έως το πολύ 5 hits.

Είναι τα λεγόμενα cursed weapon. Δεν ανεβαίνει η ζωή αλλά κάνουν τρελό damage. Έτσι έριξα τους 2 ελέφαντες που είναι μαζί στην αρένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρτυ ξεκινάει όταν πετύχεις τα οχυρα με τους ελέφαντες. Κάτι σαν Dark Souls ένα πράγμα.  100 προσπάθειες μέχρι να πέσουν. 

Το καλό σε αυτό το παιχνίδι, δεν σε "τιμωρεί" όταν πεθαίνεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, seithan είπε

Το παρτυ ξεκινάει όταν πετύχεις τα οχυρα με τους ελέφαντες. Κάτι σαν Dark Souls ένα πράγμα.  100 προσπάθειες μέχρι να πέσουν. 

Το καλό σε αυτό το παιχνίδι, δεν σε "τιμωρεί" όταν πεθαίνεις :)

Cursed weapon και είναι παιχνίδι σε 1 λεπτό. Αλλιώς bow και βαράς και φεύγεις. Μετά από κάνα τέταρτο θα πέσουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλά το βάζεις στο easy ώστε να υπάρχει και κάποιου είδους ρεαλισμός γιατί το να βαράς ένα τυπά 100 φορες γίνετε γρήγορα βαρετό, ποσο μάλλον 15 λεπτά. Γενικά αυτό το rpg system δεν το πάω μια. Τουλάχιστον έχει level scaling το game. Το last man finisher πάντως ειλικρινά μου χάλασε όλο το game και ήταν το nail in the coffin για να το παρατήσω.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Level 28 προς το παρόν στο nightmare difficulty και βλέπω ότι προσομοιάζει στο hard(άντε και very hard) του μέσου game . Αν δεν κινείσαι εντός ακατάλληλων για το level σου περιοχών βέβαια. Έχω κάνει όμως και τις περισσότερες αναβαθμίσεις στον εξοπλισμό μου. Ειδικά το breastplate που παίζει ρόλο όταν τρως βέλη στην πλάτη. 

Το μυστικό είναι να είσαι έφιππος ή να το πας με κλασικό stealth(πόρωση επιπέδου far cry primal). Ειδάλλως είναι σχεδόν αδύνατο να βγάλεις μεγάλες ομάδες εχθρών ή ακόμα χειρότερα τους Φύλακες. Ακόμα και αν βρίσκεται 4 επίπεδα πιο πάνω. Ας πούμε παίρνεις μια απόσταση από τον Φύλακα και όταν βγάλει τόξο λίγο προτού βαρέσει κάνεις την εφόρμηση. Και άλλες τακτικές δουλεύουν, αρκεί να σκέφτεσαι και λίγο. 

Φοβερή αδρεναλίνη το game σε αυτό το επίπεδο δυσκολίας.  Λογικό να μην αρέσει στους λάτρεις των προηγούμενων "walking simulators" της σειράς.

υ.γ.:

1. Υπάρχει ένα treasure στην Γκίζα κάτω από το έδαφος κοντά στη Σφίγγα. Δεν μπόρεσα να βρω καμία είσοδο και αναρωτιέμαι αν οι σχεδιαστές επέλεξαν να κρύψουν εκεί κάτι πολύ καλό ή απλά έχασα κάποιο hint από πάπυρο ή κάτι άλλο(εδώ που τα λέμε πάπυρους δεν κοιτάω καθόλου).

2. Έχει καταλάβει κανείς ορισμένοι άτρωτοι εχθροί με νεκροκεφαλές στην μπάρα ζωής τους τι ρόλο βαράνε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

1. Υπάρχει ένα treasure στην Γκίζα κάτω από το έδαφος κοντά στη Σφίγγα. Δεν μπόρεσα να βρω καμία είσοδο και αναρωτιέμαι αν οι σχεδιαστές επέλεξαν να κρύψουν εκεί κάτι πολύ καλό ή απλά έχασα κάποιο hint από πάπυρο ή κάτι άλλο(εδώ που τα λέμε πάπυρους δεν κοιτάω καθόλου).

2. Έχει καταλάβει κανείς ορισμένοι άτρωτοι εχθροί με νεκροκεφαλές στην μπάρα ζωής τους τι ρόλο βαράνε;

1. Για μπεις στο κρυφο δωματιο κατω απ τη σφιγγα, θα πρεπει να εχεις ολοκληρωσει ολα τα stone circles, καθως και να εχεις περισσοτερα απο 50 silica. Αν θελεις να το ψαξεις στο google μπορεις να βρεις πληρη οδηγο για το συγκεκριμενο δωματιο. Δεν κανω spoiler για το τι θα βρεις εκει.

2. Αν καποιος εχθρος ειναι 5 level ψηλοτερα απ το δικο σου, εμφανιζεται η νεκροκεφαλη σαν προειδοποιηση οτι δεν εχεις καμια ελπιδα να τον σκοτωσεις. Ειναι ο πιο απλος τροπος του παιχνιδιου να σε αποτρεψει να περασεις οποιαδηποτε αποστολη με τυχαια σειρα. Προχειροτητα για ενα τοσο θαυμασιο παιχνιδι, αλλα δεν επηρεαζει σοβαρα το gameplay. Καλυτερα ν αντεγραφαν το συστημα level του witcher 3 στο συγκεκριμενο σημειο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα ,

Γνωριζουμε ποτε θα ειναι διαθέσιμη η επέκταση στην Ελλάδα; 13 Μαρ ειναι η ημερομηνία κυκλοφορίας αλλα ακόμη εδω τπτ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...