Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Origins


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 4/3/2018 στις 9:20 ΜΜ, Psycho_Warhead είπε

κλαίω πραγματικά για την ubi!

Assassin’s Creed Origins is getting a god-mode control panel on PC

Ας αλλάξουν όνομα στον τίτλο!


Δεν είναι assassins creed αυτό το πράγμα! Και οι 30 ώρες που του έριξα στο ps4,ήταν από περιέργεια να δω που το πάει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Αναρωτιέμαι πως γίνεται να υπάρχουν άνθρωποι που να δίνουν τα πολύτιμα λεφτα τους για να γεμιζουν τα ταμεια της ubi αγοράζοντας dlc. 

Αδερφέ τα είπαμε και 1 σελίδα πριν :) Το συγκεκριμένο είναι από τα λίγα που πραγματικά αξίζει τα λεφτά του. Όταν ένα DLC (πες το expansion ) σου προσφέρει 25 ώρες παιχνιδιού σχεδόν, δεν το λες και άσχημο (εν συγκρίσει με τα season pass ίδιας τιμής που προσφέρουν τα μισά). Είδες, και εγώ ο ίδιος τα κατηγορώ, αλλά εδώ έκανα την καρδιά μου πέτρα και το τσίμπησα. Και ας είναι ubisoft :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο DLC ήταν σαν "teaser" για το Curse of the Pharaohs, νομίζω. Έτσι το χαρακτηρίζω. Αν και δεν αξίζει τα 8€ που ζητούσε (αν το έπαιρνες μόνο του), τα 15-20€ για season pass είναι more than ok! Υπό την προϋπόθεση ότι το παιχνίδι το πήρες ~35€ εννοείται. Γιατί full price το ένα και full price το άλλο, βγαίνουν κάνα κατοστάρικο και το πράγμα ξεφεύγει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22.39€ το πήρα από ubi με την προσφορά τους και τα bonus points (100 club coins). Μία χαρά ήταν. Τώρα στα κλειδάδικα δε βλέπω να πέφτει, έχει ζήτηση. Θα φτάσει στάνταρ και τα 15 κάποτε :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξεκινησα και εγω προχθες. Ολα βαιναν καλως οσον αφορα το performance, μεχρι που μπηκα Alexandria. 

Τα serttings μου ειναι σχεδον ολα ultra high. Ειχα σταθερα 60fps παντου με cpu και gpu usage απο 70-85% και πιο σπανια 100% στο cpu.

Στην Αλεξανδρια λοιπον το cpu usage καρφωθηκε στο 100% ενω το gpu usage δεν ξεπερναει το 70% ΠΟΤΕ. Οποτε και αρχισανε τα stuttering, fps drops  κτλ.

Το ερωτημα ειναι, τι κανουμε τωρα;;;;

Ο επεξεργαστης τρεχει στα 4.7ghz και το ρολοι της gpu στα  2050.  Οσο και εαν το εψαξα στο ιντερνετ δεν βρηκα καποια λυση. Οι περισσοτεροι απλα προτεινουν αναβαθμιση σε 6πυρηνο επεξεργαστη, πραγμα που ειναι πραγματικα παραλογο!!!

Γιατι στην Αλεξανδρια πιανει τοσο υψηλο cpu usage ενω η καρτα γραφικων κοιμαται ορθια;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Jimys2008 είπε

Το ξεκινησα και εγω προχθες. Ολα βαιναν καλως οσον αφορα το performance, μεχρι που μπηκα Alexandria. 

Τα serttings μου ειναι σχεδον ολα ultra high. Ειχα σταθερα 60fps παντου με cpu και gpu usage απο 70-85% και πιο σπανια 100% στο cpu.

Στην Αλεξανδρια λοιπον το cpu usage καρφωθηκε στο 100% ενω το gpu usage δεν ξεπερναει το 70% ΠΟΤΕ. Οποτε και αρχισανε τα stuttering, fps drops  κτλ.

Το ερωτημα ειναι, τι κανουμε τωρα;;;;

Ο επεξεργαστης τρεχει στα 4.7ghz και το ρολοι της gpu στα  2050.  Οσο και εαν το εψαξα στο ιντερνετ δεν βρηκα καποια λυση. Οι περισσοτεροι απλα προτεινουν αναβαθμιση σε 6πυρηνο επεξεργαστη, πραγμα που ειναι πραγματικα παραλογο!!!

Γιατι στην Αλεξανδρια πιανει τοσο υψηλο cpu usage ενω η καρτα γραφικων κοιμαται ορθια;;;;

Bottleneck full τρως. Τρώει πυρήνες η Αλεξάνδρεια και που να πας και Μέμφις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι είναι το "optimization" του παιχνιδιού. Δυστυχώς είναι βαρύ, ότι και να κάνεις δεν έχει γυρισμό. Θέλει πυρήνες... Φαντάσου εγώ με τον 4590 τι τράβηξα :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Jimys2008 είπε

...

Προσωπικά Αλεξάνδρεια είχα σταθερό 60αρι πολύ smooth εμπειρία. Παρακάτω σε 1 πολη ήταν τόσο unoptomized που μπορεί να έμπαινα σε μια σπηλιά να έβλεπα μόνο βράχο και να έπεφτε στα 40. Γυρνούσα κάμερα πήγαινε 60αρι με 70% η κάρτα. Σημεία είναι βέβαια και δεν καθιστούν σε καμία περίπτωση unplayable το παιχνίδι. 63 ώρες έγραψα για 99% έμειναν μόνο 4 abilities και τις απόλαυσα όλες τις ώρες. Βαρύ μεν απολαυστικό δε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...