Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Origins


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχοντας παίξει ολα τα AC απο το 1 μέχρι το Black Flag,αφού έκανα αναβάθμιση στην καρτουλα θέλω να μου προτείνετε ποιο/α να παίξω στην συνέχεια. Υπάρχει πλέον καθόλου ροή στην ιστορία εκτός του Animus ή όποιο και να παίξουμε είναι το ίδιο; Ήδη του 4 μετά τον Desmond το χάος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει Animus από BF και μετά άμα θυμάμαι καλά, τώρα όσο αφορά Unity και Syndicate tbh με το Rogue και το Chronicles πέρασα καλύτερα ενώ τα προηγούμενα που ανέφερα τα παράτησα, imho περίμενε αυτό μπας και είναι καλο που αμφιβάλλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασική ubisoft ακόμα να βαρεθεί με τα χιλιάδες in app και τα dlc? Έχει κατά αρμέξει τον κόσμο και κυρίως τις μικρότερες ηλικίες που δεν ξέρουν την αξία του χρήματος και αγοράζουν τα πάντα από transactions σε τετοια παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει αυτό το παιχνίδι, το Assassin's Creed είναι ένα από τα καλύτερα παιχνίδια περιπέτειας στον κλάδο. Αγαπημένο παίζει τα προηγούμενα παιχνίδια της Assassin, η ιστορία είναι επίσης καταπληκτική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χαίρομαι ότι έχει γυρίσει σε rpg. Ωστόσο, το καλό rpg θέλει και καλή ιστορία, και όχι απλά το main story αλλά και side quests. Αν είναι απλά main quest και viewpoints, assasinations, races και λοιπές παπάτζες δεν πρόκειται να το πάρω.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν χρονολογία και μέρος όμως έρημος Νείλος κτλ δείχνει εξαιρετικο. Σίγουρα θα το απολαύσουμε και εννοείται δεν πρόκειται να δώσουμε μια στα transactions του παιχνιδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εμπιστεύομαι Ubi με τη καμία πλέον, από μένα μόνο μαύρο αν δεν αλλάξει δραματικά κάτι.

 

Παρότι οπαδός της σειράς έχοντας παίξει όλα τα AC, δεν τα είχα πιάσει για 3 χρόνια. (έχω αφήσει Rogue, Unity και Syndicate και τελευταίο έπαιξα το Chronicles που ήταν αρκετά καλό).

 

Άντε λέω, πέρασε καιρός και έπιασα το Rogue που οφείλω να πω πως έχει αρκετά καλή ιστορία μέχρι τώρα και με κρατάει. Όμως δεν ασχολούμαι τόσο με το open world κομμάτι επίτηδες (πόσα ακόμη tower sync θέε μου) αλλά παίζω κυρίως main mission και έτσι δε κόβω φλέβες. Θα δοκιμάσω Unity-Syndicate κάποια στιγμή να δω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το Revelations θα το έβαζα πιο ψηλά ενώ το Syndicate έπρεπε να είναι πιο χαμηλά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψιλοκουκουρούκου η λίστα, συμφωνώ μόνο με τη σχετικά υψηλή θέση του rogue σε σχέση με την εκτίμηση που πραγματικά έχει από το κοινό

 

αν εξαιρέσουμε το πότε βγήκε και πώς βγήκε (σαν δευτερεύον τίτλος για τις παλιές κονσόλες αφού είχαν βγει ps4/one και φυσικά δεν είχε τη "μαγεία" του 2 ή του 1 ) είναι το πιο ολοκληρωμένο ac γενικά και είναι και ενδιαφέρον να παίζεις ως templar

 

το syndicate πχ γιατί δεν είναι στον πάτο; ήταν άλλωστε και το ποτήρι που ξεχείλισε για τη σειρά και όντως είναι το μόνο που δεν τελείωσα και ποτέ, uninstall στο 5ωρο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα rework της τριλογίας του ezio με τη μηχανή γραφικών του unity θέλουμε και γίναμε.Τα υπόλοιπα όλα είναι αλοιφές δυστυχώς.Όσο και να την αγαπάω αυτή τη σειρά όλο και με απογοητεύει.Μια τέτοια επανέκδοση να κάνουν και όχι τα αστεία πράγματα του ezio collection και την αγοράζω και πάλι συλλεκτική.Χαλάλι.
 

Τέλος πάντων, Παρασκευή κοντή γιορτή.Να δούμε τι θα λέει κι ετούτο.Παρά το γεγονός ότι το περίμενα σαν τρελός το setting, τελικά δεν με συγκινεί αυτό που βλέπω συνολικότερα.Έχει χάσει πλέον όλη τη μαγεία της η σειρά.Και την έχει χάσει για μένα γιατί έχασε εκείνον το μυστικισμό που έβγαζε το πρώτο και το 2ο με τα expansions του.Τα τελευταία ειδικά πέρασαν και δεν ακούμπησαν σ' αυτό το κομμάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που η έξω από το Animus ιστορία έγινε αδιάφορη (όχι ότι η μέσα είχε πολλές φορές νόημα) χάθηκε ο σκοπός, χάθηκε το μυστήριο και οι αποκαλύψεις και δεν είχαμε και κάτι φοβερό να περιμένουμε

 

Και φαινόταν δηλαδή πόσο βαριουνται οι δημιουργοί

 

Κάποιες φορές πρέπει να αλλάζουν τελείως σειρές αλλιώς κουράζει

 

Βέβαια και οι πιο νέες ip της ubi αδιαφορες και πρόχειρες είναι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...