Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Origins


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, rafinos said:

Καλησπέρα παιδιά!

Θέλω να κάνω μια ερώτηση. 

Ένα pc με τα παρακάτω χαρακτηριστικά πιστεύετε ότι μπορεί να παίξει το game 30+ FPS έστω σε 720p;

CPU: Intel i3 10100F
RAM: 16GB DDR4 2133Mhz
GPU: MSI GeForce GT 1030 2GB Aero ITX OC

Ρωτάω ώστε να μην το αγοράσω τζάμπα... και άντε τα 15 ευρώ (αν πάρω την Gold) που θα δώσω δεν θα με καταστρέψουν, αλλά οι ώρες του download με την γραμμή μου θα είναι ατελείωτες. :P

Λογικά με την 1030 θα έχεις πρβλμ

Εμένα με την 1050 Τi και έκανε "κολπάκια" το game (εννοώ την γονάτιζε)

Ο επεξεργστης σου είναι αρκετά καλός και κρίμα να μην έχεις μία 1060 τουλάχιστον

Κοίτα να βρείς καμμία στα 180e μτχ αν μπορείς και θέλεις

Και καμμιά 570

Στην χειρότερη περίπτωση, νομίζω βρίσκεις 1050 Ti με 130-140e

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Coscas είπε

Λογικά με την 1030 θα έχεις πρβλμ

Εμένα με την 1050 Τi και έκανε "κολπάκια" το game (εννοώ την γονάτιζε)

Ο επεξεργστης σου είναι αρκετά καλός και κρίμα να μην έχεις μία 1060 τουλάχιστον

Κοίτα να βρείς καμμία στα 180e μτχ αν μπορείς και θέλεις

Και καμμιά 570

Στην χειρότερη περίπτωση, νομίζω βρίσκεις 1050 Ti με 130-140e

Με τις τωρινές τιμές πιο πολύ συμφέρει να πάρω XBOX SS παρά μεταχειρισμένη κάρτα γραφικών 5ετίας. 

Ούτε στα 720p δεν θα πιάνει 30fps (δεν μιλάω για 60);

Επεξ/σία από rafinos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 minutes ago, rafinos said:

Καλησπέρα παιδιά!

Θέλω να κάνω μια ερώτηση. 

Ένα pc με τα παρακάτω χαρακτηριστικά πιστεύετε ότι μπορεί να παίξει το game 30+ FPS έστω σε 720p;

CPU: Intel i3 10100F
RAM: 16GB DDR4 2133Mhz
GPU: MSI GeForce GT 1030 2GB Aero ITX OC

Ρωτάω ώστε να μην το αγοράσω τζάμπα... και άντε τα 15 ευρώ (αν πάρω την Gold) που θα δώσω δεν θα με καταστρέψουν, αλλά οι ώρες του download με την γραμμή μου θα είναι ατελείωτες. :P

Εδώ, δείχνει ακριβώς πώς θα τρέχει στα 720p

Τα 30fps που θέλεις, τα πιάνει πάντως

Assassin's Creed Origins - GT 1030 - G4560 - 1080p - 900p - 720p - Benchmark

 

 

Επεξ/σία από Coscas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, rafinos είπε

Καλησπέρα παιδιά!

Θέλω να κάνω μια ερώτηση. 

Ένα pc με τα παρακάτω χαρακτηριστικά πιστεύετε ότι μπορεί να παίξει το game 30+ FPS έστω σε 720p;

CPU: Intel i3 10100F
RAM: 16GB DDR4 2133Mhz
GPU: MSI GeForce GT 1030 2GB Aero ITX OC

Ρωτάω ώστε να μην το αγοράσω τζάμπα... και άντε τα 15 ευρώ (αν πάρω την Gold) που θα δώσω δεν θα με καταστρέψουν, αλλά οι ώρες του download με την γραμμή μου θα είναι ατελείωτες. :P

Ίσος αλλα είσαι κάτω από τα minimum requirement όπως φαντάζομαι έχεις ήδη δει. Οποτε άμα δεν τρέχει δεν θα μπορείς να πάρεις refund από Steam. Ψάξε youtube να δεις πως τρέχει σε παρόμοια setup.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, rafinos said:

Με τις τωρινές τιμές πιο πολύ συμφέρει να πάρω XBOX SS παρά μεταχειρισμένη κάρτα γραφικών 5ετίας. 

Ούτε στα 720p δεν θα πιάνει 30fps;

Και να μείνει ανεκμετάλλευτος ο πολύ καλός επεξεργαστής σου και οι μνήμες;

Αν η μτχ έχει εγγύηση και το παιδί που την πουλά καλές αξιολογήσεις και είναι εξακριβωμένα σωστός, δεν θα έχεις κανένα πρβλμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Coscas είπε

Και να μείνει ανεκμετάλλευτος ο πολύ καλός επεξεργαστής σου και οι μνήμες;

Αν η μτχ έχει εγγύηση και το παιδί που την πουλά καλές αξιολογήσεις και είναι εξακριβωμένα σωστός, δεν θα έχεις κανένα πρβλμ

Δεν μένει ανεκμετάλλευτο το pc μην στεναχωριέσαι. 

Έχω κάνει συναλλαγές στο insomnia και ξέρω τι παίζει. Απλά δεν δέχομαι (και δεν θέλω να δώσω και τα λεφτά την προκειμένη) να αγοράσω κάρτα γραφικών στην τιμή που είχε όταν ήταν καινούρια, ενώ της έχουν πιει το μεδούλι. Κατανοώ την κατάσταση, αλλά και οι πωλητές των καρτών στις περισσότερες περιπτώσεις υπερεκτιμούν λίγο την κάρτα τους. 

Ευχαριστώ για τις συμβουλές αλάνια! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, rafinos said:

Δεν μένει ανεκμετάλλευτο το pc μην στεναχωριέσαι. 

Έχω κάνει συναλλαγές στο insomnia και ξέρω τι παίζει. Απλά δεν δέχομαι (και δεν θέλω να δώσω και τα λεφτά την προκειμένη) να αγοράσω κάρτα γραφικών στην τιμή που είχε όταν ήταν καινούρια, ενώ της έχουν πιει το μεδούλι. Κατανοώ την κατάσταση, αλλά και οι πωλητές των καρτών στις περισσότερες περιπτώσεις υπερεκτιμούν λίγο την κάρτα τους. 

Ευχαριστώ για τις συμβουλές αλάνια! :)

Kαι πολύ καλά κάνεις. Απλά, αν προσέξεις τον πωλητή ή στην καλύτερη περιπτωση άν είναι και γνωστός σου, είναι οκ

Μου έχει τύχει μτχ gpu χωρίς πρβλμ και καινούργια με πρβλμ

Πάντως στο βίντεο που σου έβαλα, είχε cpu τον G4560. O δικός σου είναι 36% πιό γρήγορος , οπότε θα έχεις ακόμα καλύτερα fps με την 1030. Ισως 30 fps και στα 900

Καλή τύχη!  

7 minutes ago, just getting started said:

Ε λίγο δύσκολο τώρα 570/1060 με εγγύηση πια :P

Καμμιά 1060 ίσως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Coscas είπε

Και να μείνει ανεκμετάλλευτος ο πολύ καλός επεξεργαστής σου και οι μνήμες;

Αν η μτχ έχει εγγύηση και το παιδί που την πουλά καλές αξιολογήσεις και είναι εξακριβωμένα σωστός, δεν θα έχεις κανένα πρβλμ

Ποιος καλός επεξεργαστές και ποιες μνήμες ρε μαν; Ο 10100 και μνήμες στα 2133;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω κολλήσει στο Assassins' Creed Origins level 40. Έκανα ελέφαντες αρένα ιππόδρομο boss Anubis και δεν αλλάζει level. Κάνω συνέχεια τον Anubis αλλά τίποτα άλλο δεν αλλάζει. Τι κάνω λάθος;

Επεξ/σία από Praetorian
Αλλαγή greeklish σε Ελληνικά
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Τελείωσα το πα7χνίδι κ ξεκινησα το ορωτο dlc.αν κ στο συνολο μου φαινεται πιο μικρό απο το odyssey, μπορω να πώ με σιγουριά οτι μου άρεσε πιο πολύ. Ο κόσμος του ειναι εντυπωσιακός. Θα ξεμπερδεψω κ με το δευτερο dlc και επιστρεφω για συνολική άποψη.

Τελείωσα το πα7χνίδι κ ξεκινησα το ορωτο dlc.αν κ στο συνολο μου φαινεται πιο μικρό απο το odyssey, μπορω να πώ με σιγουριά οτι μου άρεσε πιο πολύ. Ο κόσμος του ειναι εντυπωσιακός. Θα ξεμπερδεψω κ με το δευτερο dlc και επιστρεφω για συνολική άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...