Προς το περιεχόμενο

Τέλος για δημοφιλή add-on του Kodi μετά από αγωγή


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο νομος κατα της πειρατειας απαγορευει την προβολη πχ των ταινιων οχι την κατοχη τους. Οσο για τα addons απλα δημοσιευουν τα links μιας ταινιας που μπορει ο οποιοσδηποτε να ανεβασει σε εναν server. Ξερω παιζω με τις λεξεις αλλα ετσι ειναι! Δεν ειναι λοιπον ακριβως παρανομα... απλα επιδη συνηθως ειναι ιδιωτες δεν θελουν να εμπλακουν! Α επισης μην νομιζετε οτι οι εταιριες και οι καλητεχνες δεν κερδιζουν απο αυτο... κερδιζουν σε αναγνωριση ποιος θα τους ηξερε αν δεν ηταν η πειρατεια σιγα μην πληρωναν ολοι! Sorry για το σεντονι!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδια εβαλα το kodib17.3 το τελευταιο μεγαλη βλακεια εκανα.....τελοςπαντων αφου παιδευτικα πολυ για να βαλω το exodus το εβαλα μεσο build...... δεν βρισκω το το suntitles.gr μου βγαζει μονο το opensubtitles.org ρο οποιο θελει εγγραφη......λαι απο που θα κανω εγγραφη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to sils:

 

 

Ρε παιδια εβαλα το kodib17.3 το τελευταιο μεγαλη βλακεια εκανα.....τελοςπαντων αφου παιδευτικα πολυ για να βαλω το exodus το εβαλα μεσο build...... δεν βρισκω το το suntitles.gr μου βγαζει μονο το opensubtitles.org ρο οποιο θελει εγγραφη......λαι απο που θα κανω εγγραφη?

Registration κάνεις στο site. Μετά τα περνάς στο KODI. Αν έχεις το παλιό το skin είναι όμοιο με το παρακάτω video που έχει την 16.x έκδοση (ναι μπορείς να αλλάξεις το Skin στην 17.3 και να μοιάζει με την 16.x):

https://www.youtube.com/watch?v=EAuGsi4aWQg

 

Αν έχεις το νέο Skin (17.x) πας Add-ons-> My Add-ons και επιλlέγεις από δεξιά Subtitles. Διαλέγεις το Opensubtitles->Configure  και περνάς τους κωδικούς

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο νομος κατα της πειρατειας απαγορευει την προβολη πχ των ταινιων οχι την κατοχη τους. Οσο για τα addons απλα δημοσιευουν τα links μιας ταινιας που μπορει ο οποιοσδηποτε να ανεβασει σε εναν server. Ξερω παιζω με τις λεξεις αλλα ετσι ειναι! Δεν ειναι λοιπον ακριβως παρανομα... απλα επιδη συνηθως ειναι ιδιωτες δεν θελουν να εμπλακουν! Α επισης μην νομιζετε οτι οι εταιριες και οι καλητεχνες δεν κερδιζουν απο αυτο... κερδιζουν σε αναγνωριση ποιος θα τους ηξερε αν δεν ηταν η πειρατεια σιγα μην πληρωναν ολοι! Sorry για το σεντονι!

Σκασιλα μου ποιος κερδίζει τι. Δεν φτάνει που οι εταιρείες που κατέχουν τα δικαιώματα πουλάνε πανάκριβα, πουλάνε και περιεχόμενο με περίεργους περιορισμούς όπως region lock και geofencing και unskipable αηδίες στην αρχή του DVD.

 

Και επίσης σκασιλα μου αν κάποιοι ηθοποιοί κλπ στην άλλη άκρη του πλανήτη χάνουν, τη στιγμή που τα λεφτά που αποφεύγω να εξάγω στο εξωτερικό για να αγοράσω κλειδωμένο προϊόν (βλ προηγούμενη παράγραφο) μπορώ να τα ξοδέψω εντός Ελλάδας και να κερδίσει ένας Έλληνας το ψωμί του.

 

Οι Αμερικανοί πως παραβιάζουν τα πνευματικά δικαιώματα των Ελληνικών εταιριών που παράγουν Φέτα επειδή "δεν υπάρχει το νομικό πλαίσιο για την προστασία του ονόματος". Ε, και εμείς εδώ στην Ελλάδα δεν έχουμε νομικό πλαίσιο για το sharing για να προστατέψουμε τις ταινίες τους. Ξύπνηστε, οποίο κράτος μπορεί να αποφύγει να εξαγάγει συνάλλαγμα το κάνει, και οι Αμερικανοί το ίδιο κάνουν με εμάς...

Σιγά μην ήτανε και ο Γκάντι...

Και μετά τη φωτογράφηση, ο Jobs είπε στους μεταφορείς να φέρουν πίσω τα έπιπλα του...
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι από εσάς δουλεύετε από αύριο γιοκ μισθός.... όλα ΔΩΡΕΑΝ ... 

Όσοι είστε μηχανικοί ηλεκτρονικών υπολογιστών από αύριο δωρεάν υπηρεσίες.. όλα ΤΖΑΜΠΑ...

Όποιος είναι λογιστής ... να μου στείλει pm γιατί θέλω να μου κάνει την δήλωση .... ΔΩΡΕΑΝ ...

Όποιος είναι κομμωτής να το πει.... γιατί έχει μακρύνει το μαλλί και χρειάζομαι ένα ΤΖΑΜΠΑ κούρεμα. ...

Δεν ειναι το ιδιο, το εχουμε γραψει δεκαδες φορες. Αν ο κομμωτης κοψει σε σενα το μαλλι θα απασχοληθει για μιση ωρα και αρα θα εξυπηρεσει εναν πελατη λιγοτερο. Αν εσυ βλεπεις dish TV στο kodi το dish tv δεν θα χασει κανεναν πελατη. 

 

PS1. Λογιστης εδω, αν θες να σου κανω δωρεαν την δηλωση στειλε pm να τα πουμε. 

PS2. Οταν οι λογιστες τους οποιους πληρωνεις να σου κανουν την δηλωση σου πουνε οτι ειναι πνευματικη τους ιδιοκτησια και οχι δικη σου,  και θα σου υπαγορευουν οι ιδιοι που και ποτε θα μπορεις να την δινεις, ποιος αλλος μπορει να την βλεπει, και σου ζητανε και χρηματα καθε φορα που αναπαραγεις το εκκαθαριστικο σου, τοτε η συγκριση μπορει να εχει και καποια ομοιοτητα. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά το έγραφε το Pixel το 1987 , το τέλος της πειρατείας είναι κοντά. Επιβεβαιώθηκε. Θα είναι πολύ χαρούμενοι στα γραφεία έκδοσης του ... Pixel , που δικαιώθηκαν .

Εσύ και όσοι πάτησαν like στο σχολιό σου, τρολάρετε;

Από το ΄87 μέχρι το '17 είναι 30 χρόνια!

Το θεωρείς «κοντά»;

Α και το σημαντικότερο:

Που είναι το τέλος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Τα περισσότερα plugins δεν κάνουν παρά indexing της πληροφορίας (ακριβώς ότι κάνει και η google),  δεν αποθηκεύουν και δεν αποστέλλουν τα δεδομένα τα ίδια. Άρα μιλάμε για απλό τραμπουκισμό, κοινώς bullying. Αν μιλάμε για enablers της πειρατείας, οι μεγαλύτεροι αυτή τη στιγμή είναι οι Google, Apple, Microsoft και λοιποί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εσύ και όσοι πάτησαν like στο σχολιό σου, τρολάρετε;

Από το ΄87 μέχρι το '17 είναι 30 χρόνια!

Το θεωρείς «κοντά»;

Α και το σημαντικότερο:

Που είναι το τέλος;

Εξαρτάται από τον  νοητικό χρονικό ορίζοντα του καθενός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω σταματήσει την πειρατεία στα παιχνίδια εδώ και χρόνια. Ο λόγος? Επειδή κυρίως το steam, κατά δεύτερον το GOG και μετά τρίτοι πωλητές, μου προσφέρουν την δυνατότητά να αγοράζω οπότε θέλω από τη άνεση του σπιτιού μου παιχνίδια σε καλές τιμές.

 

Όταν δημιουργηθεί μια πλατφόρμα που θα προσφέρει ΌΛΕΣ τις ταινίες, ΌΛΕΣ τις σειρές, ντοκιμαντέρ κτλ σε καλές τιμές, on demand και από την άνεση του καναπέ μου, τότε θα σταματήσω να χρησιμοποιώ και το kodi.

Μέχρι τότε θα κοιτάω την άνεση και τη ευκολία μου που αυτή τη στιγμή μόνο το kodi μου προσφέρει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα δικιο εχεις δεν ηταν ο ghandi διοτι ο steve jobs ηταν αγενης γενικως και ειχε ασχημη συμπεριφορα προς πολλους

 

Ο Γκάντι μισούσε τους μαύρους και ένας από τους πρώτους του αγώνες ήταν να έχει διαφορετική είσοδο για τους Ινδούς στο ταχυδρομείο :-D  :-D , γιατί έμπαιναν μαζί με τους Μαύρους και το θεωρούσε ντροπή -> ήρωας σου.

 

Ο Jobs δεν προσκυνούσε τον κάθε φαντασμένο -> φτου κακά.

 

Νταξ, καταλάβαμε.  :-(

Σκασιλα μου ποιος κερδίζει τι

 

Α, το σωστό να λέγεται. Ο καλός ο κλεφτάκος πρέπει να είναι και θρασύς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...