Προς το περιεχόμενο

Εργασία σχολής στην Python


Expertakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Με καίει γιατί πιάνει 3 μονάδες και στο τέλος θα πρέπει να γράψω 2 για να το περάσω το μάθημα .... Ο συγκεκριμένος καθηγητής κόβει πολύ εύκολα κόσμο έχω πληροφορηθεί :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω καθόλου από συναρτήσεις Python. Εγώ τη μόνη γλώσσα που ξέρω είναι την Pascal επειδή είμαι από ΕΠΑΛ .

Δεν έχω πολύ ασχοληθεί με την Python και γι αυτό χρειάζομαι βοήθεια :/ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα πως δε θα διαβάσω απλά με δυσκολεύει πολύ η συγκεκριμένη άσκηση και επειδή θέλω να το περάσω το μάθημα γι αυτό και ζήτησα βοήθεια αλλιώς δε θα ζήταγα καν :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δε χρειάζομαι tutorial και τετοια αν μπορεί και θέλει να βοηθήσει καποιος καλός  :mellow:

Έλεος δόξα το θεό έχω και βιβλίο και σημειώσεις ... όποιος θέλει βοηθάει δεν υποχρέωσα κανέναν.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δε χρειάζομαι tutorial και τετοια αν μπορεί και θέλει να βοηθήσει καποιος καλός  :mellow:

Έλεος δόξα το θεό έχω και βιβλίο και σημειώσεις ... όποιος θέλει βοηθάει δεν υποχρέωσα κανέναν.....

Δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα όμως άμα έχεις βιβλίο και σημειώσεις.

 

Λες ότι δεν ξέρεις να φτιάξεις συνάρτηση. Στις πρώτες 20-30 σελίδες του βιβλίου-σημειώσεων θα λέει πως να φτιάξεις συνάρτηση. 

Αν θέλεις γίνε πιο συγκεκριμένος που έχεις πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι συναρτήσεις είναι στο τέλος των σημειώσεων και των εργαστηρίων είναι πολύ προχωρημένο ακι γι αυτό χρειάζομαι την βοήθεια :/

Ξαναρωτάω γιατί μάλλον δεν έγινα κατανοητός.

 

Που δυσκολεύεσαι; Το δεν μπορώ να γράψω συνάρτηση δεν λέει κάτι. Τι δεν καταλαβαίνεις; Το συντακτικό; Τι σημαίνει όρισμα; Τι σημαίνει επιστρεφόμενη τιμή; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας ονομάζομαι Λευτέρης.

Στη σχολή όπου βρίσκομαι Διοίκηση Επιχειρήσεων μας έχει αναθέσει ένας καθηγητής την εξής εργασία: 

Επειδή δυσκολεύομαι πάρα πολύ μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σας παρακαλώ; :( 

Ευχαριστώ τον οποιονδήποτε για την βοήθειά του.

 

Ναι δε χρειάζομαι tutorial και τετοια αν μπορεί και θέλει να βοηθήσει καποιος καλός   :mellow:

Έλεος δόξα το θεό έχω και βιβλίο και σημειώσεις ... όποιος θέλει βοηθάει δεν υποχρέωσα κανέναν.....

 

Φυσικά και θα σε βοηθήσουμε όλοι , άλλωστε τι άνθρωποι θα ήμασταν να μη λύσουμε από την αρχή την εκπαιδευτική εργασία του @Εxpertakia Λευτέρη ώστε να μπορέσει να ασχοληθεί με κάτι πιο παραγωγικό;

 

Για αυτό υπάρχει το forum, έκανες πολύ καλά και δεν την ξεκίνησες μόνος σου !

 

Σε πόση ώρα θες να στην ετοιμάσουμε και σε τι μορφή να στη στείλουμε; Υπάρχει χρονικό περιθώριο 2-3 ημερών Λευτέρη;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή θέλω να το περάσω το μάθημα γι αυτό και ζήτησα βοήθεια αλλιώς δε θα ζήταγα καν :/

Και εγώ θέλω την Κάτια Ζυγούλη και ο Τσακαλώτος θέλει την Scarlett Johansson αλλά δεν γίνεται αυτό που θέλουμε. Αν θέλεις να περάσεις το μάθημα τότε να κάτσεις να διαβάσεις για να το περάσεις (και αν φτάσεις την άσκηση σε κάποιο αξιοπρεπές επίπεδο και έχεις απορίες, τότε ευχαρίστως να βοηθήσουν άτομα από το φόρουμ).

 

Αν δεν θέλεις να διαβάσεις ούτε τις σημειώσεις σου ούτε tutorials ούτε τπτ, τότε να κοπείς. Φτάσαμε στο 2017 και ακόμη έχουμε την νοοτροπία του πασόκ του 90 να περάσουμε με ρουσφέτια και σκονάκια και με το να μας κάνουν άλλοι την άσκηση.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...