Προς το περιεχόμενο

Metro Exodus [PC]


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά κρασιά δηλαδή. To Youngblood και το Forza Horizon έπαιξαν μια χαρά. Η ζωή είναι πολύ μικρή για να ψάχνω στα forums για κάτι που έπρεπε να δουλεύει εξ' αρχής. Pass..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Ε και τι; Δεν μπορείς να παίξεις Metro Exodus από το game pass;

Αν δεις πιο πισω,εγω και αλλοι φυσικα απο gamepass το παιξαμε ολο το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι το βλέπω. Αλλά δεν έχω κάνει κάτι λάθος. Απλά το έτρεξα. Την πρώτη φορά έπαιξε κανονικά, αλλά μετά γιοκ. Ούτε έχω κάνει τίποτα περίεργο με drivers, ούτε έχω σβήσει/απενεργοποιήσει προγράμματα των windows. Όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια που έχω βάλει από gamepass παίζουν κανονικά..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι γενικα εχει θεματα. Εδω οπως βλεπεις κρασαρει στους αλλους στην εκδοση του Steam με high end συστημα

https://steamcommunity.com/app/412020/discussions/0/1745645763056004097/

Αλλος ενω το τερματισε στο EGS,τωρα παει να το τρεξει και δεν του δουλευει

https://steamcommunity.com/app/412020/discussions/0/1745645763055986224/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Α καλά, κατάλαβα. Τζάμπα περίμενα να κατέβει με το ΣΑΠΙΟ bandwidth του windows store..

Το έτρεξα ως administrator και δούλεψε. Λογικά κάτι θα παίζει με write permission στον φάκελο.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχει κανείς πρόβλημα με το DX12 στο παιχνίδι; Το αγόρασα στο Steam και αν το τρέξω με το DX12 ενεργοποιημένο, το παιχνίδι παγώνει και δεν μπορώ να κάνω τίποτα πάρα μόνο restart του υπολογιστή οπότε το παίζω αναγκαστικά σε DX11...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, _Theo_ είπε

Ρε παιδιά έχει κανείς πρόβλημα με το DX12 στο παιχνίδι; Το αγόρασα στο Steam και αν το τρέξω με το DX12 ενεργοποιημένο, το παιχνίδι παγώνει και δεν μπορώ να κάνω τίποτα πάρα μόνο restart του υπολογιστή οπότε το παίζω αναγκαστικά σε DX11...

Έχεις τους τελευταίους drivers; Σε μένα παίζει κανονικά σε DX12 και έχουμε και οι δύο Turing κάρτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Έχεις τους τελευταίους drivers; Σε μένα παίζει κανονικά σε DX12 και έχουμε και οι δύο Turing κάρτα..

 

Ναι τους τελευταίους...Με λίγο ψάξιμο στο Reddit είδα ότι το κάνει και σε άλλους. Επίσης συχνά εμφανίζει μήνυμα σχετικά με "corrupted saves".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, _Theo_ είπε

Ναι τους τελευταίους...Με λίγο ψάξιμο στο Reddit είδα ότι το κάνει και σε άλλους. Επίσης συχνά εμφανίζει μήνυμα σχετικά με "corrupted saves".

Δοκίμασε να το τρέξεις ως administrator..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Δοκίμασε να το τρέξεις ως administrator..

 

Το έχω κάνει, μια από τα ίδια. Έκανα (ξανά) clean install τους drivers 442.19 και εγκατέστησα τις τελευταίες εκδόσεις MS Visual C++ redistributable. Θα το ξανά τρέξω να δω αν θα το κάνει. 

Πάντως είναι αλλοπρόσαλο παιχνίδι. Ενώ στην πρώτη πίστα αφότου πάρεις το τρένο, εκεί με τα χιόνια, είχα σε εξωτερικούς χώρους 80 καρέ ξέρω γώ, μετά που πας στην έρημο έπεσαν στα 56 και αναγκάστηκα να ρίξω τα γραφικά στο "High". Έτσι βέβαια έχω υπερβολικά υψηλά fps καθώς χτυπάω 100άρια.

Ότι να ναι από optimization...

 

Επεξ/σία από _Theo_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα όπλο που πετάει κάτι μεταλλικές μπίλιες είναι μήπως για να πας για μπεκάτσες και λαγούς; :P Ούτε τους κανίβαλους με τα τσεκούρια δεν σκότωνε. Εγώ κάνω κάτι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι και με τα default για τσιπικη λύση ειδικά αν έχεις καλό στόχο και βαράς κεφάλια, αρκει να φροντίζεις να το χεις φουλ τρομπαρισμένο, κάτι mods που θα πάρεις μετά κάνουν λιγότερο tedious τη διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Ένα όπλο που πετάει κάτι μεταλλικές μπίλιες είναι μήπως για να πας για μπεκάτσες και λαγούς; :P Ούτε τους κανίβαλους με τα τσεκούρια δεν σκότωνε. Εγώ κάνω κάτι λάθος;

 

 

For the dick είναι. Εγώ τους καθάριζα με headshot με το Kalash silenced...😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...